Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 2.0 TDI 190 KM Quattro - sedan


tadziak

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy czy osoba pracująca w serwisie zna się na swojej pracy czy nie . Nie dawno robiłem wymianę szyby w serwisie audi i moje wkurw.... po odbiorze nie miało granic - dużo uszkodzonych rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie coś trzeszczało w słupku A i jak złożyli to się teraz ledwo ta maskownica trzyma (ma wyraźny luz w porównaniu do fabrycznego montażu). Ale póki co najbardziej szlag mnie trafia z tą zbieżnością, bo przecież to nie jest jakaś czarna magia. Są jakieś wartości referencyjne dla danego modelu, podłącza się aparaturę i reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli czegos nie mogli odkrecic tzn. ze poprzednicy z Austrii dokrecili za mocno ,nie mozliwe aby w nowym aucie byla potrzeba odkrecania srub na goraco ..

Wedlug wydruku geometria obecnie wyglada dobrze ,poprzednicy troche jeden kat zle ustawili ,ale zastanawiajace jest tez to ze sa roznice w wartosciach wzorcowych katow ,jedni podaja cos kolo 0,5st. ,drudzy ponad 1st.

Ja ze swojego doswiadczenia wiem ,ze czesto problem tkwi w samym sprzecie ,ktory tez sie kalibruje co jakis czas ,a pewnie malo kto to robi.

Kiedys jak zrobilem geometrie w jednym z warsztatow ,tak auto robilo 4 slady ,2 razy wracalem na poprawki i nic z tego ,na wydruku bylo idealnie a auto prowadzilo sie gorzej jak przed regulacja.

W innym warsztacie wyszlo ze wszystkie 4 kola byly cofniete w lewo o chyba blisko stopien ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem nadzieje ze oddajać auto do serwisu audi będzie profesjonalnie zrobione z użyciem odpowiednich narzędzi , ale po odebraniu auta naprawa chyba byłą wykonywana samum młotkiem i przecinakiem . Ramiona wycieraczek były tak poobdzierane ze to się w głowie nie mieści , przecież do ich ściągania są odpowiednie ściągacze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na reklamację do serwisu. Potwierdzili, że ściąga lekko i robią od nowa zbieżność. Na temat różnic w wartościach referencyjnych między Austrią a Polską - utrzymują, że w austriackim ustawieniu zbieżności nie wzięto pod uwagę, że to model Quattro. Faktycznie na wydruku tego nie ma, ale aż trudno uwierzyć w taką fuszerkę Austriaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest infolinia Audi w Austrii . Dzwonią po każdej naprawie i proszą o ocenę. To naprawdę dużo daje;-) Przetestowane:-) Masz duże szanse odzyskać kaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powalczę, natomiast musiałbym najpierw mieć pewność, że naprawdę coś 'nawalili' i że ustawienia dla Quattro są inne niż dla standardowego przedniego napędu. Typ zawieszenia na obu wydrukach jest ten sam (1BA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie czy wskaźnik temp. Oleju jest tylko dostępny z Virtual Cokpit czy moze ze wyklymi zegarami tez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie czy wskaźnik temp. Oleju jest tylko dostępny z Virtual Cokpit czy moze ze wyklymi zegarami tez ?

Ze zwykłymi też. Po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie czy wskaźnik temp. Oleju jest tylko dostępny z Virtual Cokpit czy moze ze wyklymi zegarami tez ?

Ze zwykłymi też. Po lewej stronie

Po lewej stronie jest wskaznik,ale temp płynu chłodniczego a nie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :) Auto nadal jeździ i sprawuje się dobrze. Jestem upierdliwym klientem, więc trochę męczyłem serwis różnymi pierdołami natury Carplay/Audi Connect (chciałem, aby z poziomu telefonu dało się zdalnie sprawdzać stan auta, włączyć ogrzewanie czy upewnić się, że jest zamknięte). Ogólnie trudno na coś narzekać, aczkolwiek wkurza mnie, że np. A4-ki z nowszej produkcji mają więcej ustawień dla B&O (osobna regulacja subwoofera itd.), a o aktualizacji można pomarzyć. Niektóre systemy czasem sobie działają nieco losowo - np. ostrzegani przed pieszymi, czy lane assist. No ale tłumaczenia AUDI jest zawsze jedno: to tylko system wspomagający ;)

Ostatnio za to miałem przygodę z fabrycznymi oponami. Jedna z nich wybrzuszyła się i mi auto 'podskakiwało' na gładkim asfalcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z moim A4 powoli dobiega końca, chociaż nadal jestem z niego bardzo zadowolony (na tle wszystkich aut, jakie posiadałem - najmniej powodów do narzekań) :) Będę go sprzedawał w najbliższym okresie (czerwiec-lipiec),  z przebiegiem około 97 000 km. Pozwolę sobie ew. zamieścić ofertę sprzedaży w dziale ogłoszeń na tym forum, może ktoś akurat będzie zainteresowany, albo proszę o wiadomość na PRIV ? Wolałbym aby auto poszło do kogoś  'w dobre ręce', niż się bujać na jakichś allegro/portalach ogłoszeniowych i co chwila otrzymywać telefony od komisów i pseudo-zainteresowanych...

Edytowane przez tadziak
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko minęło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ogi napisał:

szybko minęło ;)

No aż szok...4 lata prawie. Jeszcze nigdy żadnego samochodu tak długo nie posiadałem :)  Ale nadal 'pachnie nowością Audi'. Dealer, u którego kupuje nowe auto strasznie się podniecał dziś konfiguracją, że taka rzadkość 190 TDI w Quattro z asystentami wszystkimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać do ogłoszeń na tym forum ofertę sprzedaży mojej A4-ki, ale w ogóle nie ma opcji dodania nowego ogłoszenia/tematu. Czy coś źle patrzę?

W każdym razie jakby ktoś był zainteresowany to tutaj oferta:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-b9-matrix-led-b-o-hud-quattro-webasto-fv23-pl-salon-ID6BXzID.html

Cena oczywiście do negocjacji, bo na razie mi się nie śpieszy  (odbiór nowego dopiero pod koniec lipca) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 13:38, jedrekx napisał:

masz za mało postów ;)

Tak, najwyraźniej, przynajmniej w konkretnych, wymaganych tematach :( Niemniej jakby ktoś był zainteresowany zakupem auta to gorąco zachęcam, bo mój nowy samochód ma być już za tydzień u dealera, więc wolałbym swoje A4 sprzedać w najbliższym czasie ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek odbieram nowe auto (i oddaje dealerowi stare), więc jakby jednak ktoś był zainteresowany moją A4-ką, to ostatnia chwila, a cenę mocno obniżyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...