Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak sprawdzić stan świec żarowych?


Cilek

Rekomendowane odpowiedzi

babyy82, sie mylisz.

Najprostszym sposobem sprawdzenia (ktorego nie popieram) jest sprawdzenie czy jest wogole przejscie.

Drugim bardziej neutralnym jest sprawdzenie za pomoca zarowki, ktore tez nie daje pewnosci.

Trzecie to wykrecenie i sprawdzenie jak sie nagrzewa.

|Czwarte to chyba juz pod miernik ( czego nigdy nie stosowalem bo wczesniejsze metody je dyskwalikowaly).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sprawdzenie przekaźnika jest też sposób, odłącza sie czujnik temp. cieczy i grzanie świec (nie ważne jaka jest temp. silnika) załącza się na 20 sek, , czyli podłączany żaróweczkę i jak jest wszy oki to zapala się na 20 sek i powinna zgasnąć. a najprostszym sprawdzianem czy grzeją świece jest przyglądnięcie się lampce oświetleniowej, jak grzeją to przygasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo , świeczki kupiłem nowe a lampka nie przygasa, przyłożyłem do masy i nic zimna. Pewnie nie ma napięcia, a kontrolka zapala się normalnie i gaśnie w zależności od temperatury silnika. Czy są od tego jakieś bezpieczniki??? lub jakiś przekaźnik i gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sprawdzenie przekaźnika jest też sposób, odłącza sie czujnik temp. cieczy i grzanie świec (nie ważne jaka jest temp. silnika) załącza się na 20 sek, , czyli podłączany żaróweczkę i jak jest wszy oki to zapala się na 20 sek i powinna zgasnąć. a najprostszym sprawdzianem czy grzeją świece jest przyglądnięcie się lampce oświetleniowej, jak grzeją to przygasa

Dzięki za odpoiwiedż, tago naprawdę było mi trzeba.

Ale powiedz mi jeszcze gdzie dokładnie jest umieszczony ten czujnik temp. cieczy i jak go odłączyć bo nie mam zielonego pojęcia a ten sposób mi bardzo pasuję.

dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czyjnik jest za głowicą (z tego co pamiętam :rolleyes: ) po prawej stronie jak stoisz przed autem, na króću od płynu, wiec nie powinno być problemu z jego znalezieniem, a odączyć to chyba nie problem, poprostu odpinasz wtyczke z niego i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie mieliscie racje w 200%. Dzis sprawdzilem swieczki i wszystkie spalone :eek: Az dziw jak ten silniczek tak zapalal przy -15 :twisted:

A szukalem jeszcze tych swiec od podgrzewacza wody i nie znalazlem nic. moze u mnie nie ma bo to jeden z pierwszych tdi bo z 94 roku czy moze w kazdym byly montowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie mieliscie racje w 200%. Dzis sprawdzilem swieczki i wszystkie spalone :eek: Az dziw jak ten silniczek tak zapalal przy -15 :twisted:

A szukalem jeszcze tych swiec od podgrzewacza wody i nie znalazlem nic. moze u mnie nie ma bo to jeden z pierwszych tdi bo z 94 roku czy moze w kazdym byly montowane??

jak masz klimatronik to i masz swieczki do podgrzewania plynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie mam klimy zadnej. Czyli te dogrzewacze cieczy byly montowane tylko w autach z klima?? To by wyjasnialo ich brak.

One z tego co sie dopatrzylem i doczytalem powinny byc przy silniku na przewodzie wychodzacym do nagrzewnicy ale u mnie ich nie widac wiec cyba nie byly montowane w tej wersji czy tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w koncu sprawdzilem swiece zarowe i wszystkie byly spalone, wczoraj kupilem cztery sztyki beru i wieczorem chcialem wymienic, pierwsza strasznie ciezko szla ale odkrecilem, druga troszke przekrecilem i trach, zerwalem gwint, wku..ilem sie zostawilem to wszystko i dzisjaj mysle co z tym zrobic? jak to teraz wyjac i co dalej? rece mi opadly i ciagnal sie po ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mi wcale nie przygasa lampka na podsufitce, to mam pewnie spalone świeczki?? :confused:

A zapalał mi naprawdę nieźle, od I strzału choć z kilkusekundowym kręceniem nawet przy - 22. :rolleyes:

Ile kosztują świeczki do 1Z, jest ktoś na czasie z cenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują świeczki do 1Z, jest ktoś na czasie z cenami?

na allegro od 16zł szt. - beru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej panowie, ale teraz cieplej się zrobiło... możliwe, że było cieplej niż temperatura poniżej której świece grzeją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej panowie, ale teraz cieplej się zrobiło... możliwe, że było cieplej niż temperatura poniżej której świece grzeją....

Bardzo trafne spostrzeżenie ale konkretnie - jaka to temperatura, poniżej której przekaźnik wyłącza grzanie świec żarowych :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej panowie, ale teraz cieplej się zrobiło... możliwe, że było cieplej niż temperatura poniżej której świece grzeją....

Bardzo trafne spostrzeżenie ale konkretnie - jaka to temperatura, poniżej której przekaźnik wyłącza grzanie świec żarowych :question:

powinno juz cos podgrzewac ponizej +5 stopni celcjusza ....

innymi słowy przekaznik nie powinien zalanczac swieczek powyze 5 stopni celcjusza ...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat, choć już ciepło bo nadal mam świece nie sprawne..

odłączyłem czujnik temp. i napięcia na przewodach nie ma..

bezpiecznik 60A zdrowy a przekaźnik niewiem który sprawdzać więc

ponawiam pytanie czy jeden przekaźnik odpowiada za św. żarowe zwykłe i te od dogrzewacza?

może ktoś podać nr tego przekaźnika wg Etki? a jak są dwa to numery obu.

i gdzie dokładnie jest on umiejscowiony w w tej puszcze z przekaźnikami i kompem.

jeżeli się ktoś orientuje to ile kosztuje orginał a ile zamiennik jak jakieś są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...