Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czarny dymek z wydechu


speedway12

Rekomendowane odpowiedzi

może chip siedzi pod maską, albo dziura w dolocie użyj opcji :szukaj: dużo o tym napisano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem niedawno A4 1997r 1,9 TDI,mam pytanko jak dam trochę wiecej gazu to leci czarny dym z rury,czy to jest normalny objaw,dodam że rurka sportowa czy to ma jakiś wpływ ???

zrob logi, sprawdz bledy. mozesz miec dziurawy dolot. ew. uszkodzony miernik masy powietrza. aby uniknac kosztow, zrob wspomniana diagnostyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem niedawno A4 1997r 1,9 TDI,mam pytanko jak dam trochę wiecej gazu to leci czarny dym z rury,czy to jest normalny objaw,dodam że rurka sportowa czy to ma jakiś wpływ ???

na postoju czy podcas jazdy ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie bo auto mam od wiosny i przyszly mrozy i pare zagadek sie pojawilo.Do tej pory mialem koncowke tlumika czysta nie okopcona a teraz zrobila sie czarna i widac ze to jest swieze.Auto nie kopci na czarno tylko niewielki bialy dymek leci...Czy odpalenie zimnego silnika w duzych ujemnych temperaturach powoduje ze koncowka tlumika robi sie czarna,paliwko sie nie przepala cale czy co?pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze czarny a nie taki bialy lub niebieski jakby ci zakopcil na bialo niebiesko to znaczy ze pali olej a te auta maja po ponad 200 tys przebiegu wiec ma prawo zakopcic kopca nawet duzo nowsze auta wiec tym nie ma sie co stresowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moin mam obkopcony nawet latem ale jak więcej mu daję to robi się biała jakby lepiej spala .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej normalne. w tdi łumiki sa czesto okopcone. to nie pb ze czysciutkie. ja swoj czyszcze przy kazdym myciu i jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej normalne. w tdi łumiki sa czesto okopcone. to nie pb ze czysciutkie. ja swoj czyszcze przy kazdym myciu i jest oki.

Sory za ocik, ale są diesle w których sadzy na końcówce wydechu nie uświadczysz, sam w to nie mogłem uwierzyć dopuki w braciaka beemce nie sprawdziłem organoleptycznie, poprostu ne idzie się ubrudzić :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio jechałem za tds-em i tam aż czarno było-diesel smoli każdy no chyba że jakaś nówka

jak najbardziej normalne. w tdi łumiki sa czesto okopcone. to nie pb ze czysciutkie. ja swoj czyszcze przy kazdym myciu i jest oki.

Sory za ocik, ale są diesle w których sadzy na końcówce wydechu nie uświadczysz, sam w to nie mogłem uwierzyć dopuki w braciaka beemce nie sprawdziłem organoleptycznie, poprostu ne idzie się ubrudzić :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna i widac ze to jest swieze.Auto nie kopci na czarno tylko niewielki bialy dymek leci...

biały dymek to przecież w zimę normalna sprawa to para wodna :P

na czarno to może jeśli ostro dasz gazu np przy wyprzedzaniu, to norma w autach bez filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ilości czarnego dymu przy depnięciu to normalka ale zależy to od silnika, moja A4 nie puszcza wogóle ani na postoju ani jak sie jej depnie do wyprzedzania, natomiast Passat 2006 r. 2.0 TDI zakopci dość sporo przy wyprzedzaniu, A6 2.5, czy X5 też smolą aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zostało już powiedziane - jak Ci dymi za mocno to albo nieszczelność albo ch...y soft... jeżeli Ci to przeszkadza to zrób logi i wrzuć do odpowiedniego działu... tymczasem nie widzę sensu dalszej dyskusji

:closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...