Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne zawieszenie A4B6 FWD


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie możecie mi powiedziec jakich marek wahaczy używacie?oraz podać linki do nich...chce robic przod mojej B6

Lemforder = oryginał . Dzisiaj odebrałem paczke z wahaczami tej marki i jest to jota w jote to samo co mam od nowości na aucie, tylko znaczki :audi: są pościerane ze względu na to ,żę w obrocie poza siecią dealerską nie mogą sprzedawać tego ze znaczkami Audi.

Dokładnie tak jest :wink:

Żadne inne wynalazki....

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety lipa z tymi tulejami - nie mogą w sklepie znaleźć:

8E0505185M

oraz 

8E0505171J

numery brałem z fotki powyżej - chodzi o tuleje aluminiowego wahacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już finalnie doszedł jakie mają numery tuleje które na tym rysunku wrzuconym już  wcześniej to ADAB-001, ADAB-002, ADAB-003:

tuleje.JPG

 

Najbardziej mnie zastanawia ADAB-01. Padł tutaj numer który pokazuje, że wchodzi tam taka tuleja: 
https://www.iparts.pl/czesc/tuleja-wahacza-poprzecznego-meyle-1005050007,0-144-1005050007-21207.html
Jednakże czy aby na pewno? Ta tuleja co siedzi w wahaczu wygląda bardziej tak jakby trzeba było złożyć do jednego wahacza dwie takie tuleje jak w linku...
Czy ktoś to przetestował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Emejcz napisał:

Czy ktoś już finalnie doszedł jakie mają numery tuleje które na tym rysunku wrzuconym już  wcześniej to ADAB-001, ADAB-002, ADAB-003:

tuleje.JPG

 

Najbardziej mnie zastanawia ADAB-01. Padł tutaj numer który pokazuje, że wchodzi tam taka tuleja: 
https://www.iparts.pl/czesc/tuleja-wahacza-poprzecznego-meyle-1005050007,0-144-1005050007-21207.html
Jednakże czy aby na pewno? Ta tuleja co siedzi w wahaczu wygląda bardziej tak jakby trzeba było złożyć do jednego wahacza dwie takie tuleje jak w linku...
Czy ktoś to przetestował?

Tak, tam siedzą dwie takie tulejki rozbierałem ten  wahacz w drobny mak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tuleje ADAB-005 i ADAB-004 można gdzieś dostać i są jakieś nr bo nie mogę znaleźć ? Czy jednak trzeba cały ten drążek kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, r7adek napisał:

Czy tuleje ADAB-005 i ADAB-004 można gdzieś dostać i są jakieś nr bo nie mogę znaleźć ? Czy jednak trzeba cały ten drążek kupować ?

Post #4 wyraźnie napisane ,że tuleje niewymienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg2505 napisał:

Post #4 wyraźnie napisane ,że tuleje niewymienne

Jednak wymienne, numery 8E0501537M oraz 8E0501538F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta swieczki z tymi tulejami bo sam wahacz nie jest drogi w zamienniku i przynajmniej nie bedzie skorodowany. Ale kto co lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , wiecie może czy gdzieś można kupić cały zestaw naprawczy na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawu nie widziałem żeby ktokolwiek robił. Wszystkie poszczególne (pojedyncze) elementy owszem są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

zestawu nie widziałem żeby ktokolwiek robił. Wszystkie poszczególne (pojedyncze) elementy owszem są dostępne.

Dzięki kolego za szybko odpowiedź czy szukać wszystkiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli ze wszystko ?

ja wlasnie jestem na etapie ogarniania zawiechy od a do z i przod i tył. Każda jedna srubka, nakretka czy tuleja będą nowe... można się zdziwić ile tego wszystkiego tam jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja jestem po wymianie tulei w tylnym zawieszeniu, przed założeniem quattro. Koszt też jest nie mały jednak jak mam wszystko wyciągnięte to lepiej to zrobić i mieć spokój na kilkanaście lat mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 23:00, MaTeo85 napisał:

Zależy co masz na myśli ze wszystko ?

ja wlasnie jestem na etapie ogarniania zawiechy od a do z i przod i tył. Każda jedna srubka, nakretka czy tuleja będą nowe... można się zdziwić ile tego wszystkiego tam jest ?

I kolego jak ci idzie? ? wszystko z tej strony bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dragon7820 napisał:

I kolego jak ci idzie? ? wszystko z tej strony bierzesz?

Nie wiem o jaką stronę Ci chodzi? 

A cześci brałem z 2ch źródeł które polecam. To co z aso czyli sruby podkładki i nakrętki brałem od kolegi @m1chal a resztę czyli tuleje, wahacze, amory itp. Od kolegi @dzik.

W moim przypadku stare zostają sprężyny zawieszenia przód i tył.

Co do postępu prac to mam już wymienione tuleje w wahaczach poprzecznych. Jutro w pracy ogarnę zwrotnice zebym mógł je dać do piaskowania i malowania. Tuleje z sanek niestety dałem na warsztat do wyciśnięcia bo sam nie mam czym tego zrobić. W miarę postępów prac będę wrzucał jakieś foty i krótki opis w wątku o moim aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Nie wiem o jaką stronę Ci chodzi? 

A cześci brałem z 2ch źródeł które polecam. To co z aso czyli sruby podkładki i nakrętki brałem od kolegi @m1chal a resztę czyli tuleje, wahacze, amory itp. Od kolegi @dzik.

W moim przypadku stare zostają sprężyny zawieszenia przód i tył.

Co do postępu prac to mam już wymienione tuleje w wahaczach poprzecznych. Jutro w pracy ogarnę zwrotnice zebym mógł je dać do piaskowania i malowania. Tuleje z sanek niestety dałem na warsztat do wyciśnięcia bo sam nie mam czym tego zrobić. W miarę postępów prac będę wrzucał jakieś foty i krótki opis w wątku o moim aucie. 

A chodziło czy brałeś numery z tego wątku ? to zaraz napiszę do chłopaków:-P  na pewno sprawdzę jak prace u ciebie idą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dragon7820 napisał:

A chodziło czy brałeś numery z tego wątku ? to zaraz napiszę do chłopaków:-P  na pewno sprawdzę jak prace u ciebie idą ?

aaa hehe

nie numery części brałem z etki, a to co z zamienników to sprawdzałem katalog Lemfordera, do tego trochę czytałem wątków na forum bo nie wszystkie tuleje z Lema są dostępne i trzeba do wahacza trapezowego brać z Meyle (jak dobrze pamiętam to numery 100 505 0005, 100 505 0006 i 100 505 007). reszta tulejek i gratów z lema, amory monroe oespectrum, drążki kierownicze na tył z febiego , śruby i do tego masę innych drobiazgów i nie tylko drobiazgów  z aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaTeo85 napisał:

aaa hehe

nie numery części brałem z etki, a to co z zamienników to sprawdzałem katalog Lemfordera, do tego trochę czytałem wątków na forum bo nie wszystkie tuleje z Lema są dostępne i trzeba do wahacza trapezowego brać z Meyle (jak dobrze pamiętam to numery 100 505 0005, 100 505 0006 i 100 505 007). reszta tulejek i gratów z lema, amory monroe oespectrum, drążki kierownicze na tył z febiego , śruby i do tego masę innych drobiazgów i nie tylko drobiazgów  z aso

Dzięki właśnie zaczynam szukać rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...