Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 lift 1,8 quattro


kresek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nigdy jeszcze nie opisywałem moich audi na forum, ale uznałem, że w końcu coś wieczorami trzeba posiedzieć :)

Ostatni mój zakup sprzed kilku dni.

A4 lift, rocznik 1999, modelowo 2000.

Silnik wolnossący 1,8 125KM. Wersja czterołap, czyli jak to uwielbiany quattro.

Na wyposażeniu ma elektryczne szyby z przodu, szyberdach elektryczny, climatronic, mały fis, alufelgi 5szt 15", pakiet oświetleniowy, reszta raczej standart.

Auto teraz legitymuje się przebiegiem ponad 250tys km.

Kupione od prywatnego Niemca, który to auto posiadał od 2011 roku i przez ten czas zrobił 18tys km. Auto miało tzw. tablice i brief okresowy, czyli zarejestrowane było w miesiącach od listopada do marca.

Auto 3 w rodzinie, kupione tylko i wyłącznie do jazdy w zimowe dni, tzw. "winterauto".

Ma to oczywiście swoje plusy i minusy, wiadomo auto niejeżdżone nieraz gorzej niż jeżdzone.

Z plusów :

* wysoki, aczkolwiek i tak niski jak na ten wiek auto

* auto praktycznie idealnie utrzymane blacharsko oraz lakierniczo, całe auto praktycznie w orginale 90-130um, jedynie przednie błotniki w granicach 200, ale jak podejrzewam przez sławne gąbki wyszła rdza i zostały pomalowane

* auto bez ani jednej nawet najmniejszej wgniotki parkingowej, całkowity ewenement posród moich wszystkich aut

* wszystkie szyby w orginale

* wnętrze świetnie utrzymane, po detailngu nie będzie wyglądać na więcej niż 100km

* zawieszenie, hamulce w stanie idealnym

* w końcu nie połamane zaczepy tylnej rolety

* fis idealny, żadnych odbarwień czy brakujących pixeli

Z minusów dużo usterek technicznych:

* uszkodzony przegub i osłona lewy przód

* pęknięta przednia szyba

* cieknący tylny lewy zacisk

* wyciek spod uszczelki pokrywy zaworów

* do wymiany oleje filtry

* pasek rozrządu, mimo, że wymieniony tylko 70kkm temu to i tak już do wymiany bo ma 8 lat

* reszta pasków j.w.

* klimatyzacja praktycznie nieużywana przez 5 lat, więc teraz po serwisie niestety glośno pracuje kompresor, choć z każdą chwilą milknie, mam nadzieje, że uciszy się na dobre

* nie działa elektryczny wiatrak

* nie działa pompka centralnego

* tylko opony zimowe

Po wstępnych oględzinach w stacji obsługi, zawieszenie bez najmniejszego luzu, choć jeszcze praktycznie całe w orginale.

Hamulce Niemiec wymieniał w zeszłym roku co sie potwierdziło. Oprócz tego nowy przepływomierz oraz sonda lambda.

Tak sie prezentuje zaraz po przyjeździe:

uynrsa6h.jpg

kmeyi73v.jpgnuxi7bcm.jpgn63hupuj.jpga985afiq.jpg9nscp2lg.jpg

Tak wygląda wnętrze po ponad 250tys przebiegu, gdzie najlepiej na kierownicy widać jak można zadbać o wnętrze. Dywaniki oczywiście jeszcze fabryczne :)

9erl2jnq.jpgev4i5jks.jpghne34ovu.jpgp6tr38hk.jpgkohikd8x.jpgjavzmun2.jpgpl2fx82e.jpgfaw2diaw.jpg

DZIEŃ 1

Wczoraj rozpocząlem walkę przez naprawę pompki centralnego, wyżej wspomnianym przeglądem, oraz serwisem klimatyzacji póki trochę cieplej i można zalączyć kompresor.

DZIEŃ 2

Dzisiaj zdemontowałem półoś z uszkodzonym przegubem, oraz zdemontowałem ryj coby zweryfikować rozrząd. Niestety okazało się, że w ASO rownież nie wymieniają hydraulcznego napinacza, więc muszę wymienić komplet.

Tu zobczyłem praktycznie nowe klocki i tarcze w super stanie, jak to w DE oczywiście ATE :D

r7c29w38.jpg

c84n9gfp.jpg

Następnie poszedł przód na wędrówki i jak to cieszy jak każda najmniejsza spineczka, plasticzek, śrubki, uchwyty są na swoim miejscu. Od razu przyjemniej się robi :D

ovvvzqwo.jpg

3za3ky7x.jpg

pckqwf8n.jpg

avtsd77b.jpg

plazegyg.jpg

artwwf5n.jpg

Na takim etapie zakończyłem dzisiejszy dzień walki.

Sukcesywnie i codziennie będę dodawał opowieści z frontu walki ze zdjęciami z serii od zera do bohatera.

W planach mam usunięcie wszystkich technicznych usterek, następnie rozebranie wnętrza, pranie od A do Z, być może pomaluję dekory, pózniej pełna korekta lakieru, jego odżywnienie, następnie zabezpieczenie.

Auto przejdzie pełną metamorfoze, kompletny detailng wnętrza oraz nadwozia, także bądźcie cierpliwi i zapraszam do lektury kolejnych odcinków.

W razie pytań jechać smiało.

Pozdrawiam :D


DZIEŃ 3

Wczoraj od rana znowu walka.

Najpierw montaż pólosi po wymianie przegubu.

Z racji tego że cała wnęka koła była usmolona ze smaru z przegubu trzeba było ją umyć. Przy okazji pozbyłem sie niemieckiego piachu, błota soli itd.

Wstępne mycie APC nielsen cyclone 1:10, następnie na smar Nielsen tar & glue remover, do czysczenia aluminiowych elementów zawieszenia Alumyt 1:10.

Po myciu lakierowana część zabezpieczona woskiem na mokro sonax, plastikowe nadkola Detailking Tyr gloss.

Zdemontowane tarcze, jarzma i zaciski zostały wyczyszczone, prowadnice wyczyszczone i nasmarowane na nowo, następnie zabezpieczone Boll cynk + aluminium.

Tak to mniej więcej wyglądało przed:

26vl6oas.jpg

6ob78ogp.jpg

W trakcie:

vo9i5gx8.jpg

9sibqey8.jpg

rjyp9xkq.jpg

slahyomo.jpg

I już na gotowo :

n5g3loa3.jpg

oomrs29c.jpg

btarvr4s.jpg

f72sanxa.jpg

Tak mniej więcej wyglądało stanowisko pracy : :D

9sda7jya.jpg

Z tyłu z prawej strony ciekł zacisk oczywiście na ośce ręcznego.

Tu jest winowajca:

8hrgfyrk.jpg

Juz przełożone i już nic nie cieknie, zacisk jak nowy :D

Wczoraj jeszcze zdemontowałem wszystkie dekory z wnętrza poszły do malowania będzie oczywiście Piano black :D

qa8i2af9.jpg

g7ivb2xv.jpg

Oprócz tego do malowania poszła jeszcze blenda z tylnej klapy i zderzak z przodu bo juz miał odprysków od kamieni.

I tak wczoraj o zmierzchu zakoNczyłem pracę :D

DZIEŃ 4

Dzień zacząlem od demontażu reszty wnętrza aby je dokładnie wyczyścić, wyprać dywan, fotele i kanapy i każdy zakamarek wyczyścić z niemieckiego brudu :D

Żona zajęła się praniem, a ja w końcu zająłem się silnikiem.

Dzisiaj jedynie wymieniłem rozrząd, poszedł kompletny zestaw INA wraz z napinaczem hydraulicznym.

Do kompletu wymienione paski osprzętu :)

tr4rhn9d.jpg

W międzyczasie pojeździłem po okolicznych "szrotach" w poszukiwaniu szyby. Niestety nie udało mi się znaleźć z rocznika :((

Ale na jednym z nich kupiłem orginalne radio za 30 zł w ciemno bez możliwości sprawdzenia na miejscu :D

Okazało sie, że jest to concert wyprodukowany przez Panasonica, czyli pozbawiony wady procesora głośności :D

Po rozkodowaniu okazało się, że gra znakomicie i wszystko działa.

3otvrvdh.jpg

Jednakże nie był bym sobą jak i jemu bym nie zafundował małego SPA :D

x985fw6w.jpg

I tym optymistycznym akcentem zakończyłem dzień pracy 4 :)

Edytowane przez kresek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za drobnostki, widać, że autko bedzie miało u Ciebie dobry żywot :D Oby się odpłacała jak trzeba, a nie ciągle było jej mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratki :D pracy ze strony mechanicznej sporo, ale toż to sama przyjemność :D Najszybszy kolor w świecie aut też ładnie zadbany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furak super.

Masz takie samo podejście do aut jak ja - wszystko musi być na tip-top, ale gdybym miał takie umiejętności jak Twoje to życie było by o wiele prostsze bo robił bym wszystko sam, a tak rozrząd czy poduszkę pod skrzynią zarobił serwis :)

Gratki.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 5

Dzisiaj od rana kończyłem tematy mechaniczne.

Pierwsze co nalezało to wymiana oleju na Motul, filtr oleju knechta, filtr powietrza, nowy płyn chłodniczy.

Następnie standart, wyciek spod uszczelki pokrywy zaworów. Nowa uszczelka febi.

Na koniec naklejona naklejka informacyjna o wymianie rozrządu i zawieszka z wymiany oleju, płynu, filtrów.

oo5fjlue.jpg

ftwfuple.jpg

vgo9r5nr.jpg

la3v689w.jpg

I całość prac mechanicznych w komorze silnika można uznać za zakończone :)))

7c5il7gm.jpg

Na koniec poskładanie przodu :)

Musiałem 3 razy ustawiać pas przedni, aby cały przód wyglądal idealnie jak na taką dziewicę przystało.

Odebrałem zderzak od lakiernika, przyszły nowe ramki z ASO Audi, wszystkie szczelinki praktycznie można by było ze szczelinomierzem sprawdzać hihi :D:D:D

8z7cpfpm.jpg

Żona wyprała fotele, wyglądają praktycznie jak nowe, praktycznie w ogóle nie wysiedziane, żadnych dziur, przetarc, jedyne drobne oznaki zuzycia na boczku kierowcy od wsiadania, ale prawie nie widoczne.

m3vs27o5.jpg
rr56ipum.jpg
Dzisiaj jeszcze udało się umyć koła zimowe, na których kupiłem auto. Wszystkie 4 koła umyte APC nielsen cyclone 1:8, następnie nielsen tar & glue remover, na koniec adbl vambire celem deironizacji. Umyte również bębny w środku :)
kwat4id2.jpg
No i dzisiaj udało się kupić felgi na lato orginalne 16'.
Tak wyglądały po przywiezieniu.
8bfydxgc.jpg
No i po kolei apc, tar remover, iron remover.
dzqf8u47.jpg
e4c77b48.jpg
pepgz9wd.jpg
Tu już po kompletnym umyciu:
btq94qjz.jpg

No i finalnie pogląd jak będą mniej więcej wyglądały na aucie:
msn4cku7.jpg
C.d.n. po niedzieli :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty zrobiłeś.. [emoji6]

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 6
No to lecimy dalej z tematem.
Na pierwszy ogień poszło upiększenie licznika. Jako, że zawsze mi sie podobały ringi, a te z allegro są całe chromowane, co wygląda troche odpustowo dla mnie, postanowiłem inaczej zmodyfikować zegary.
Zostały założone fabryczne ringi z grupy vw/audi , które maja tylko chromowane czoło, zaś wnętrze ringu jest satynowe srebrne.
Do tego przepolerowałem szybkę, bo już zdążyła się porysować przez 17 lat :D
PRZED:
7d18a445b0455d11med.jpg
PO:
fda9d11bf3e0898c.jpg
I już na aucie:
62b874a2cf4dad8cgen.jpg
No i dzisiaj przyszła kolej na finalną pielęgnację lakieru :D
Lakier pełen swirli i drobnych zarysowań, praktycznie kilka głębszych rys, żadnych wgnieceń. Tak mniej więcej udało mi się uchwycić stan lakieru.
c33c5cb3aa335ce9gen.jpg
25dc627a10c3df4dgen.jpg
Do walki wytoczyłem najcięższe działa :)
61f1ba880043a19agen.jpg
Przygotowanie do polerki glinka bilt hamber jako poślizg QD od meguiars.
Pierwsze cięcie manzerna 400, pad 3m zielony, maszyna rotacja flex 14-2
Polerowanie manzerna 2500, pomarańczowy pad flexipads, flex
Finish manzerna 4000, czarny miekki pad, orbita bass polska
Politura meguiars ultimate.
Wosk collinite 476.
No i jakieś zdjęcia 50/50 :)
7de4c31eecc42fc4gen.jpg
9e34e2827b75b836gen.jpg
94b074a1aa15df03gen.jpg
Chyba coś z tego będzie :D
c0ab9be9b85dc666gen.jpg
Jutro c.d.n. :D

DZIEŃ 7 ostatni :D

Dzisiaj już ostatni dzień zmagań. Auto wypolerowane, nawoskowane, jednakże brak pogody jeszcze nie pozwala na wyjechanie na deszcz, coby zdjęć porobić.

W międzyczasie zobaczyłem, że 8 alusów umyte, a zapomniałem o jeszcze jednym zapasowym :D

Więc koło out, przy okazji wyczyszczona wnęka koła i komplet narzędzi:)

640ee1d0c1616f6cgen.jpg

f09748ed52ee9c5egen.jpg

b4931e8ca96ca1fagen.jpg

No i już zamontowane odświeżone dekory :D

f6d333ad7559466cgen.jpg

c377baee27caa7aagen.jpg

7fedda62634d6655gen.jpg

Niedługo sesja w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne audi kolego te ringi w zegarach to od jakiego auta są jeśli można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne audi kolego te ringi w zegarach to od jakiego auta są jeśli można

Z passata b5 po lifcie.

Mała zapowiedź:

6a7518096b2bae0dgen.jpg

d82d14b39483696cgen.jpg

3c3e65185639bac5gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeeeeeeee tam gdzie jak twoja :-P

Dużo bardziej podobna do mojej :-D

Ładnie działasz, profi podejście do auta :-)

Bezawaryjnosci życzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek bardzo dobry także teraz tego nie spi...l:D

Faktycznie idealny materiał na jedną z najładniejszych w PL . Zakładaj temat i będę śledził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek bardzo dobry także teraz tego nie spi...l:D

Faktycznie idealny materiał na jedną z najładniejszych w PL . Zakładaj temat i będę śledził.

nie zrobie tego kazda naprawa bedzie z foto !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...