Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Windows 8 do Windows 10


Rekomendowane odpowiedzi

tak mam Windows 10 ale aktualizacje do niego robiłem zaraz jak weszla taka możliwość przejścia z 8 na 10 wiec calkiem juz dawno

Miałem z wifi ostatnio taką samą sytuację. Wejdź do panelu sterowania->Sieć i Internet-> wybierz opcję "Resetowanie sieci". U mnie to pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam Windows 10 ale aktualizacje do niego robiłem zaraz jak weszla taka możliwość przejścia z 8 na 10 wiec calkiem juz dawno

Ale Win10 nadal się sam aktualizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to mogło namieszać, u znajomych też nagle net zniknął - tylko na lapku z win10, reszta (7 i 8.1) działały. Pomogło wpisanie adresów IP, etc. ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak nie widzę resetuj jest tak jak na foto

pc6hvwm4.jpg

Wejdź przez Menu Start i Ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK poszło po zrobieniu restartu wifi i ponownemu uruchomieniu laptopa wkoncu ruszyło wifi i działa teraz bez problemu pierwszy raz mi się cos takiego zdarzyło i nie wiedziałem dlaczego.

koledzy a powiedzcie mi jak zrobić od nowa czystą instalację win 10 bo kiedyś pamiętam że podchodziłem do tego tematu ale potem jakoś brak czasu i zapomniałem o tym a win 10 sciągałem i zgrywałem na płytkę tylko teraz by wypadało go na nowo wgrać bo po 5 latach uzytkowania tego lapka zaczął coś mulić i długo otwiera programy jak i wczytuje strony internetowe myslałem też nad dołóżeniem mu troszkę ram bo mam tylko 4GB w jednej kości i jeszcze jedno miejsce wolne na druga kośc i chciałem wsadzić też 4GB tylko nie wiem czy to obojetnie jaką czy musi być też oryginal samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę do znalazłem w sieci:

1. wykonujesz kopię bezpieczeństwa folderu użytkownika na inną partycję - jest tam wszystko, dokumenty, poczta, pobrane, pulpit etc
2. pobierasz najnowszą wersję Windows Media Creation Tool, jest dostępny zarówno dla 8.1 jak i dla 10
3. dzięki WMCT szybko tworzysz pendrive'a z systemem - odpalasz go z poziomu widnowsa
3. zaznaczasz "pobierz zalecane aktualizacje", dzięki czemu system jest od razu gotowy do pracy
4. zaznaczasz usuń wszystko - stawiamy system na czysto
5. po 15 minutach mamy czysty i śmigający nowy system
6. wchodzimy do menu start - wpisujemy oczy... i klikamy na Oczyszczanie dysku
7. zaznaczamy dodatkowo Oczyść pliki systemowe dzięki czemu usuwamy folder Windows.old
8. zgrywamy potrzebne dokumenty z powrotem z folderu utworzonego w pkt 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę bede musiał sprubowac według tego opisu a jak jest ze sterownikami do laptopa bo przy kupnie nie miałem zadnych na płytkach tylko wszstko juz było wgrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kości to raczej muszą być o takich samych parametrach, aby to fajnie działało.Czasami jest tak, że musi być określony typ, gdyż czasami może wystąpić konflikt.

Sterowniki pewnie były na partycji recovery. Nie wiem czy jest ona teraz u Ciebie, ale Win10 sam powinien sobie poradzić i ściągnąć wszystko co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dysk SSD, to najlepsza opcja na przyspieszenie laptopa

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten dysk ssd mi az tak jest potrzebny to nie wiem bo ja w gry to wcale nie gram lepek słuzy głownie do neta i czasem jakiś film zapodac i to wszystko co on u mnie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten dysk ssd mi az tak jest potrzebny to nie wiem bo ja w gry to wcale nie gram lepek słuzy głownie do neta i czasem jakiś film zapodac i to wszystko co on u mnie robi

Dysk SSD maksymalnie przyspieszy sprzęt, przyrost wydajności jest porażający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system wstaje w kilka sekund, restart niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha nie wiedziałem że taki dysk jest w stanie zrobić takie cuda z kompa zawsze myslałem że jedyną cześcią odpowiedzialną na prędkośc pracy kompa to pamiec ram.

ten dysk SSD podłacza się poprzez USB czy jakoś inaczej i jaka pojemnośc tego dysku zakupić bo jak już wiadomo ja w nic nie gram ani nic z tych żeczy a filmy ogladane głównie w sieci.

Jakiej firmy zapodać taki dysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...