Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o oponie matador MP44?

Matadora nie polecam... Głośnie, szybko się ścierają... W rodzinnej flocie jest jeszcze Octavia I 1.9TDI, tam były Matadory, już są Continentale ContiPremiumContact 2 195/65/R15 i różnica jest kolosalna. Trzymają drogi, cichutkie, żadnych problemów.

Do siebie teraz zamówiłem Pirelli P7 205/55/R15 91V, zobaczymy jak się będą sprawować, na pewno dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jeśli ktoś szuka tańszych 17' to Nexen N6000 240pln szt.

W dodatku oprócz tego, że są tanie to jeszcze bardzo ciche, są też dość twarde więc można się spodziewać że będą się wolno ścierały (tego jeszcze nie wiem bo niecały 1tys km na nich zrobiłem).

Po sezonie będę mógł powiedzieć coś więcej o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matadorów jednak nie będzie, dzisiaj zakupiłem Bridgestone turanza er300 195/65 R15, pierwsze wrażenia pozytywne, zobaczymy jak będzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę, bo szukam i szukam, czytam i czytam i nic. Co prawda przebieram już między tymi modelami:

1. Continental ContiPremiumContact 2,

2. ContiPremium Sport2,

3. Pirelli P7 Cinturato,

4. UniRoyal RainExpert,

5. UniRoyal RainSport2,

6. Vredestein Sportrac3.

Może ktoś mi wytłumaczy, najlepiej z doświadczenia swojego, znajomych, które są warte uwagi. Bo jak czytam te opinie, to jedni chwalą, inni narzekają na szybkie zużycie, jeszcze inni na "noszenie" na zakrętach, inni na to że za miękka i za wolno auto przyspiesza, kolejni że za twarda i nierówności nie wybiera. Nie mam już pojęcia, chciałem Pirelli, ale jak ktoś napisał że po 45 tyś. km do wymiany to :disgust: jak chcę kupić nowe opony, to nie na 2 czy 3 sezony, bo tyle jeżdżę na używkach, które były na kołach jak auto kupiłem (opony 2003 rok i 2005 rok) i też Pirelli tylko P6000, na których ja śmigam 3 sezon. Ale niestety obecnie mają niewiele ponad 2mm bieżnika i ciężko się jeździ jak mokro. Nie wspominając o bezpieczeństwie :shocked:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci jak ze ścieralnością, ale niedawno zakupiłem ContiPremiumContact 2 do siostry samochodu, trochę na nich pojeździłem i polecam, ciche, dobrze trzymają i na mokrej i na suchej nawierzchni, na prostej i w zakrętach, zdecydowanie dobry zakup.

Do siebie kupiłem teraz Pirelli P7, ale jeszcze nic na ich temat nie mogę powiedzieć. Wybrałem je, bo czytałem dużo opinii, testów (m. in ADAC) i wypadały one bardzo dobrze, poza tym były w dobrej cenie.

Dużo pozytywnych opinii pojawiało się też na temat Vredestein'ów które masz na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki manny90 za wypowiedź. Ja wybierałem te opony na podstawie tego Forum, opinii kupujących i testów ADAC. Tylko nie wiem, które z nich wybrać nadal :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opierałem się głównie na testach ADAC, po czym wybrałem najtańsze ze ścisłej czołówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale s w podobnych cenach :wink4: Znalazłem Pirelli za 242 zł/sztuke, Continentale za 250, Vredestein też w podobnej cenie, pozostale tańsze o jakieś 20-30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 2 - miał ktoś do czynienia :?:

W dobrej cenie można kupić i zastanawiam się czy warto :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 2 - miał ktoś do czynienia :?:

W dobrej cenie można kupić i zastanawiam się czy warto :mysli:

miałem w Ibizie 195/50, jeździły na tyle... budżetówka, ale lepsza taka nowa niż niewiadomego pochodzenia używka..

Nie miałem raczej z nią problemów, kolega ma takie na przodzie i jest zadowolony.

Ja jak bym 2 raz kupował to wolałbym dołożyć do czegoś lepszego, bo opony kupuje się na dłuższy czas..

Więc to kwestia ceny..

Miałem też zimówki Barum Polaris 2 (nowe) i nie byłe złe, ale nie do końca im ufałem... u ojca na Dunlopach dużo lepiej się jeździło po śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Bravuris 2 - miał ktoś do czynienia :?:

W dobrej cenie można kupić i zastanawiam się czy warto :mysli:

Ujdą w tłumie ale sząłu nie ma. Troche głośne i czesem trzebaje wyważać.

W tym przedziale cenowym to można jeszcze poszuakć czegoś z klebera lub fuldy i jak będą droższe o 10zł na sztuce to jak najbardziej odżałowac te 40zł i mieć dużo lepszą oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nieco droższe Toyo Proxes CF1 i chyba na nie się zdecyduję bo są akurat w atrakcyjnej cenie i do odbioru w mojej okolicy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyścigi, rajdy - owszem ale ...

Do codziennej jazdy raczej nie - dużo bardziej szarpią w koleinach, mocno szumią i wystarczają zgodnie z testami zaprzyjaźnionego na około 6 000 km. I podobno nie ma na nie gwarancji ale tego na 100% nie potwierdzam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak sie szuka to się znajduje - albo samo Cię znajduje :naughty:

Dzięki za opinię :notworthy:

W cenie toyo odnalazły mnie bridgestony i takie też kupuję :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo

Problem w sumie banalny - zjechałem już moje Primacy dość konkretnie no i byłby czas powoli rozglądać się za czymś następnym.

Ze względu na to, że te oponki średnio mi przypasowały (zapewne wszystko przez sprzedawcę z Wrocławia - radzę uważać na gościa, wiadomo gdzie sprzedaje, nr przekażę zainteresowanym) myślę nad następującymi tematami:

1. http://allegro.pl/item1071250032_goodyear_efficientgrip_245_40_r18_97y_xl_4szt_nowe.html

2. http://allegro.pl/item1061198442_245_40_18_goodyear_nowe_245_40_r18_gw_ass.html

To mnie więcej w temacie znalazłem - nie będę was zasypywał innymi linkami :tongue4:

Absolutny max na gumy to 2 tys, natomiast po głowie jako opcja chodzi mi też takie coś jak Matador - podobno niezły i interesujący wyrób.

No i pytanie - co myślicie o tym, co byłoby najciekawsze, no i jak wasze doświadczenia ?

Za mądre podpowiedzi, sugestie i opinie będę szczerze zobowiązany :hi:

zdrowaś

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...