Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie muszę zakupić dwie oponki letnie i podpowiedzcie mi warto te kupić jeździł ktoś na nich :mysli:

http://moto.allegro.pl/225-40r18-225-40-18-nexen-n3000-nowe-raty-i1371729319.html

Opinie mają dobre. Naprawdę jak na tą cenę to warto. Miałem je kiedyś na innym aucie w rozmiarze 205/45/16 i byłem zadowolony. Na suchym jak i mokrym bardzo dobra przyczepność :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.. czy ktoś jeżdził lub posiada jakąś wiedze na temat opon Goodyear efficientgrip? W rozmiarze 225/45 18 jest tego troszke na allegro i cena do przyjecia jak na firmowe. Podobno to jakaś ekologiczna opona zmniejszająca zuzycie paliwa o małych oporach toczenia. Czy w tym rozmiarze będzie ok czy moze szukac cos w 225/40 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. czy ktoś jeżdził lub posiada jakąś wiedze na temat opon Goodyear efficientgrip? W rozmiarze 225/45 18 jest tego troszke na allegro i cena do przyjecia jak na firmowe. Podobno to jakaś ekologiczna opona zmniejszająca zuzycie paliwa o małych oporach toczenia. Czy w tym rozmiarze będzie ok czy moze szukac cos w 225/40 18?

kumpel miał i sa głośne zresztą wyzabkowały sie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planuje kupić GOODYEAR ULTRA GRIP letnie oczywiście. z testów wynika, że są jedne z lepszych. co mi powiecie na ich temat, albo co polecacie podobnego. Wulkanizator mi poleca opony Klebera, ale jakoś nie jestem przekonany do nich

W życiu nie słyszałem o takich letnich oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum. Chciałbym zapytać o opinie Was o tej oponie...czy warto ją kupować? http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokohama-s-drive-as01-205-55-r16-91-w teraz jeszcze mam Dunlop sp sport 9000 ale już bieżnik mały i czas pomyśleć o nowych.nigdy nie miąłem yokohamy i nie wiem jak ze ścieralnością tych opon i prowadzeniem? dziękuje za kazde info :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum. Chciałbym zapytać o opinie Was o tej oponie...czy warto ją kupować? http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokohama-s-drive-as01-205-55-r16-91-w teraz jeszcze mam Dunlop sp sport 9000 ale już bieżnik mały i czas pomyśleć o nowych.nigdy nie miąłem yokohamy i nie wiem jak ze ścieralnością tych opon i prowadzeniem? dziękuje za kazde info :) pozdr.

Nie wiem czy ci pomogę ale jeździłem na yokohamach A.drive i C.Drive oponki były świetne trzymały się kapiatalnie drogi w każdych warunkach,jeżeli chodzi o wady to z a.drive miałem problemy z wyważeniem kół a c.drive dosyć szybko się ścierały, myślę że jak szuksz tej klasy opony to nie możesz patrzeć na ścieralność te opony muszą trzymać co nie idzie w parze z trwałością bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że coś za coś :wink4: w poprzednim aucie (golfie) miałem goodyeary, a do audi tylko kupuje dunlopy bo się dobrze kleją :good: a teraz mam problem bo nie wiem czy kupić dunlop sport maxx tt czy yokohama sdrive...czasem warto wypróbować coś innego :) ale chciałbym żeby ktoś mi podpowiedział które z nich lepsze. dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że coś za coś :wink4: w poprzednim aucie (golfie) miałem goodyeary, a do audi tylko kupuje dunlopy bo się dobrze kleją :good:

:good: :good:

zastanow sie nad toyo T1-R, cos w stylu dunlop sp sport 9000-9090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo ludzi chwali Toyo, ale myślę że yokohama lub Dunlop robią lepsze opony...wiadomo że to zależy ile kto chce wydać na opony...ja teraz obecnie mam dunlop sp sport 9000 i bardzo byłem z nich zadowolony, ale chce wypróbować coś innego. wiem że każda z opon która się dobrze trzyma asfaltu, też szybciej sie ściera:) ale nie które w super szybkim czasie i tych chce uniknąć...nigdy nie miałem tych yokohama sdrive...i jestem ciekaw ile średnio ludzie jeżdżą na nich...:) chce wydać na kapcie do 1500zeta i myślałem o maxx tt albo yok. sdrive..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka....

Rozglądam sie za oponkami 205/55 R16 i zastanawiam sie na firma liglong cena ciekawa, w google za wiele nie pisza na ich temat znalazlem cos takiego http://www.oponeo.pl/model-opony/ling-long-l-688 ktos nawet z a4 :naughty: je chwalil ....

Nie uktywam że zależy mi na niskiej cenie dlatego rozwazam tez uzywki ale za dobre uzywki tez sie cienia a takie co maja 4mm bieznika to mam :confused4:

Co wy myslicie o tych ling long, moze ktos uzywal juz tych opon i moglby sie wypowiedziec na ich temat ??

Kupiłem auto na takich oponach. Tragedia straszna, a na mokrym to ślizgają się jakbym na łyżwach jeździł. Trzyletnie praktycznie do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Proste pytanie, które opony mam wybrać :rolleyes: rozmiar 225/40/r18 lub 215/40/r18

Bridgestone RE050A

Uniroyal Rainsport 2

Pirelli P Zero Nero

Aktualnie jeżdżę na Continental ContiSportContact 3 i szału nie ma, natomiast bardzo zaskoczyły mnie uniroyale (zimowe) i nie wiem czy nie pójść w tą markę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Proste pytanie, które opony mam wybrać :rolleyes: rozmiar 225/40/r18 lub 215/40/r18

Bridgestone RE050A

Uniroyal Rainsport 2

Pirelli P Zero Nero

Aktualnie jeżdżę na Continental ContiSportContact 3 i szału nie ma, natomiast bardzo zaskoczyły mnie uniroyale (zimowe) i nie wiem czy nie pójść w tą markę :)

Polecę Ci dwa typy. W poprzednim aucie jeździłem na Bridgestone re050a. Kupione jako nowe za niezła sumkę :gwizdanie: Opony bardzo dobre. Ciche, na suchym idealnie się kleiły. Na mokrym ostre łuki z prędkościami rzędu 100 albo więcej nie robiły na nich wrażenia. Ale teraz bym już nie wydał chyba tyle kasy.

Uniroyal Rainsport - nie testowałem ale koledzy z poprzedniego klubu testowali. I na wodzie spisuje się idealnie. Na suchym nie ma zastrzeżeń. Nie wiem jak z hałasem. Ale jeden aspekt to cena która jest pewnie sporo niższa niż Bridgestone :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musze do swojej Audicy kupić nowe opony letnie rozmiar 195/55 R16

Nie mam pojecia jakie wybrac - chodzi mi o dobre trzymanie w zakretach szczególnie na mokrej nawierzchni aby opona nie piszczała na kazdym zakręcie, była cicha i nie scierała sie zbyt szybko :) Cena max 300 zl sztuka.

Proszę nie pisac ze takie rzeczy to tylko w erze bo wrrr :bicz::wink:

Z gory dziekuje ze odpowiedz na moje pytanie :biggrin:

PS: jeśli macie jakies wtyki gdzie mozna kupic taniej to prosze o info

mysle ze za waskie, lepiej 205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Proste pytanie, które opony mam wybrać :rolleyes: rozmiar 225/40/r18 lub 215/40/r18

Bridgestone RE050A

Uniroyal Rainsport 2

Pirelli P Zero Nero

Aktualnie jeżdżę na Continental ContiSportContact 3 i szału nie ma, natomiast bardzo zaskoczyły mnie uniroyale (zimowe) i nie wiem czy nie pójść w tą markę :)

Pucek a ja śmigam na Nexenach N3000 225/40/18 i nie narzekam.Miałem Pirelki ale na deszczu nie były takie jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem że chcę kupić 4 nowe opony, mogę wydać 2200 zł, bardzo mi zależy żeby opona dobrze się sprawowała w deszczu, dlatego też patrzyłem po tych uniroyalach, chcę kupić oponki raz i pojeździć na nich 2 lata, po czym zmieniam auto

Nexeny, no właśnie, wiem że jest jakiś model tych opon który naprawdę za***iście się sprawuje, tylko nie wiem jaki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten model N3000 co wszyscy chwalą. Ale za 2 tys spokojnie kupić Uniroyala i na deszczu się nie zawiedziesz na nich. Jakbyś dobrze poszukał to i byś znalazł Toyo T1-r chyba :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten model N3000 co wszyscy chwalą. Ale za 2 tys spokojnie kupić Uniroyala i na deszczu się nie zawiedziesz na nich. Jakbyś dobrze poszukał to i byś znalazł Toyo T1-r chyba :gwizdanie:

wiem, są do kupienia Toyo T1r ALE z 2008roku :gwizdanie:

jak na razie się rozglądam, ale w połowie lutego muszę coś kupić :rolleyes:

myślę że praktycznie każda opona poradzi sobie na suchym asfalcie, natomiast na deszczu to już różnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...