Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

A orientujecie sie w jaki sposób oblicza się te spalanie wg tych norm jakie podali, np Firestone ma 3,1 a Pirelli 1,9 :blink:

Jaka różnica wyjdzie w spalaniu na 100km :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze nie miałem lepszych opon niż Pirelli PZero Nero :kox:

225/40/18 i zapominasz, że nie ma Q :wink4:

http://www.opony.com/testy-opon/osobowych/pirelli/p-zero-nero

inne opony nie istnieją :gwizdanie:

dobrze gada polac mu :)

a faktycznie tak jest nero rzadzi i wcale nie jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge polecic opone NEXEN N3000 225/45/17 Stosunek cena/jakość moim zdaniem bardzo dobra, dobre trzymanie, halas na przyzwoitym poziomie a jestem troszke wybredny. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeździ na oponach run flat?jak się ma to do komfortu na 1ba?czy są dużo głośniejsze?pytam bo mogę kupić tanio prawie jak nowe.rozmiar to 205 55r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które byście wybrali ??

Bridgestone 225/45R17 91W RE050A

Pirelli 225/45R17 91W PZero Rosso AO

:mysli:

Ponoc Pirelli szybko się ścieraja :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnnythebest , BS zdecydowanie i bezapelacyjnie, jeżdzę odkąd kupiłem auto i mogę polecić w ciemno :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnnythebest , BS zdecydowanie i bezapelacyjnie, jeżdzę odkąd kupiłem auto i mogę polecić w ciemno :good:

Popieram - RE050A jest baaaardzo dobrą oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnnythebest , BS zdecydowanie i bezapelacyjnie, jeżdzę odkąd kupiłem auto i mogę polecić w ciemno :good:

Popieram - RE050A jest baaaardzo dobrą oponą.

a ja polecę Pirelli. Miałem na początku Bridgestone w A3 i było stanowczo za głośno moim zdaniem :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czego od opony oczekujesz - tego, żeby trzymała, czy była cicha :wink4:

swoją drogą mam aktualnie RE050A i nie narzekam na głośność, aczkolwiek u mnie jest trochę innych głośnych rzeczy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czego od opony oczekujesz - tego, żeby trzymała, czy była cicha :wink4:

swoją drogą mam aktualnie RE050A i nie narzekam na głośność, aczkolwiek u mnie jest trochę innych głośnych rzeczy :wink4:

też jestem tego zdania, BS jest twarda, mało komfortowa, charakteryzuje się twardymi bokami.

Trzyma lepiej niz cokolwiek innego, trochę ją trzeba nagrzać żeby naprawde dobrze kleiła, ale nawet na wybitnie śliskim torze kielce trzymała do limitu, ma świetne reakcje na skręcanie, jest precyzyjna skręca beż efektu opóźnienia, można później i dłużej hamować, mimo podsterowności a4 trzyma linię.

Nie wiem co więcej napisać :wink4:

Nie mam pojącia czy jest głośna, lub też jak się spalanie prezentuje na niej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś uniroyalki właśnie deszczówki w starym pasku i były świetne. Na suchym trzymały jak każde w tej cenie, ale jak popadało to dopiero pokazywały to na co je stać, zero zwalniania w kałużach, a hamowanie na mokrym to była przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat Nexenów N8000 ktoś chyba jezdził na nexenach z forum i je zachwalał, z tym że cena tutaj jest bardzo mała.

Polecicie jakąś dobrą oponę 225/40/18 do 500 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko, że pracuję w Bridgestone Poznań i robimy tam opony wysokich osiągów. Opony Potenza są głośne bo skupiono się przy niej wyłącznie na trakcji. Jeśli chcesz oponki BS do zwykłej jazdy to kup Turanzę lub Turanzę Ecopia charakteryzującą sie niskimi oporami toczenia czyli mniejsza emisja CO2. Chciałbym powiedzieć że w tej samej fabryce robimy opony Firestone i Dayton, są robione z takich samych materiałów, przechodzą tak samo rygorystyczne testy, a są trochę tańsze. Jeśli chcecie naprawdę dobrą oponę to polecam Bridgestone Potenza S001 (u mnie 225/45 R17) jeżdżę na nich i są rewelacyjne wcześniej miałem Nexeny N2000 i nie ma porównania... Na S001 fabrycznie wyjeżdża Audi RS5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko, że pracuję w Bridgestone Poznań i robimy tam opony wysokich osiągów. Opony Potenza są głośne bo skupiono się przy niej wyłącznie na trakcji. Jeśli chcesz oponki BS do zwykłej jazdy to kup Turanzę lub Turanzę Ecopia charakteryzującą sie niskimi oporami toczenia czyli mniejsza emisja CO2. Chciałbym powiedzieć że w tej samej fabryce robimy opony Firestone i Dayton, są robione z takich samych materiałów, przechodzą tak samo rygorystyczne testy, a są trochę tańsze. Jeśli chcecie naprawdę dobrą oponę to polecam Bridgestone Potenza S001 (u mnie 225/45 R17) jeżdżę na nich i są rewelacyjne wcześniej miałem Nexeny N2000 i nie ma porównania... Na S001 fabrycznie wyjeżdża Audi RS5...

Opinie na podstawie wiedzy od kuchni są najbardziej pomocne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam takie opony jak nokian 205/55R16 niezła cena i bardzo dobrze odprowadzają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory latałem na Michelin PRIMACY HP 205/55R16 91 V ale ten sezon jest ich ostatnim ( ok 55 tys.) a dodatkowo jeszcze na jednej bąbel wyskoczył z boku. No i teraz się zastanawiam co w zamian (index może być do 200 km/h)? w/w michelin na mokrym i chipowanej ośce dość szybko tracił kontakt z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Fulda EcoControl 195/65 R15 i jestem zadowolony pomimo rozwalenia jednej o krawężnik :decayed: ale tu nie była moja wina tylko wymuszenie pierwszeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...