Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, także i mnie czeka kupno nowych opon. Wybór padł na opony marki Continental, tylko które:

1. Continental ContiPremiumContact 5 205/55 R16 91 V

2. Continental ContiEcoContact 5 205/55 R16 91 V

3. Continental Sport Contact 2 205/55 R16 91 V

Czym one się różnią? Chodzi mi o długą żywotność, ale wiadomo i o dobrą dynamikę jazdy ;-). Przebieg ok 15 tys rocznie, prędkość ok 130 km/h

Czy lepiej wybrać inną markę, ale w grę wchodzi tylko Michelin, Goodyear lub Bridgestone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem P Zero w Mercedesie 4matic i odradzam. Co prawda trzymają się drogi ale bardzo szybko się kończą. Zrobiłem na nich koło 30k i były łyse. Kolega kupił ostatnio Toyo Proxes czy jakoś tak i jest bardzo zadowolony, cea w miare a trzyma się drogi jak na kleju nawet przy opadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także i mnie czeka kupno nowych opon. Wybór padł na opony marki Continental, tylko które:

1. Continental ContiPremiumContact 5 205/55 R16 91 V

2. Continental ContiEcoContact 5 205/55 R16 91 V

3. Continental Sport Contact 2 205/55 R16 91 V

Czym one się różnią? Chodzi mi o długą żywotność, ale wiadomo i o dobrą dynamikę jazdy ;-). Przebieg ok 15 tys rocznie, prędkość ok 130 km/h

Czy lepiej wybrać inną markę, ale w grę wchodzi tylko Michelin, Goodyear lub Bridgestone.

Jeśli chodzi o długą żywotność i zarazem świetne trzymanie, to zastanowiłbym się nad Michelin Energy Saver +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem już 3 tyś na vredestein ultrac sessanta. Dla mnie opona miazga i w wyglądzie i w prowadzeniu . Bardzo cicha. Za takie pieniądze jest kox :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem już 3 tyś na vredestein ultrac sessanta. Dla mnie opona miazga i w wyglądzie i w prowadzeniu . Bardzo cicha. Za takie pieniądze jest kox :banan:

Ja niestety nie mam tak pochlebnej opinii. Wygląd owszem git ale na gładkich typach asfaltu daje o sobie znać i to mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co się z nią niby dzieje na gładkim ? Głośna ? :co:

Jest głośniejsza i to nie da się ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę polecić vredestein ultrac sessanta. Wg mnie oponka super. Cicha, przyczepność na mokrym i suchym bardzo dobra.

Komfort prowadzenia na wysokim poziomie. Na mokrej drodze wydaje dziwny dźwięk ale i tak poziom głośności jak na kapeć 225 nie jest drażniący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak dynamicznie to czemu pytasz akurat o te?

A inne? Np toyo? Dużo dobrych opinii. Miałem i chwale. Kumpel ma i też chwali. Teraz kupiłem trochę inne opony-hankook ale narazie dopiero początek więc jeszcze się nie wychylam.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sadzicie o oponkach Toyo ?? Jezdze bardziej dynamicznie, chodzi mi głównie o głosnosc, zuzycie,trzymanie na zakretach i na mokrej nawierzchni. Mysle o zakupie takich NOWE Letnie TOYO PROXES T1 SPORT XL 215/45R17-4szt (3234050280) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie sobie właśnie sprawilem i na razie jest ok, jak potestuje dłużej to zdam relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś i je uzytkujesz to może raczej Ty podziel się spostrzeżeniami.

Bo kolejność trochę dziwna z Twojej strony. Najpierw kupiłeś a później pytasz innych o opinie...

Czekamy na Twoje uwagi...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w niedlugim czsie planuje zakupic fele i do nich opony o rozmiarze 245/40/18 co polecicie w dobrych pieniadzach i w miare dobrej klasy poczatkowa cena to mysle ze 400-500 za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Chiskie Zeetex hp102 testuje od 3 miesiecy nówki w 18` :)

zastrzezen brak,moze inaczej nie widze zadnej roznicy przy mojej jezdzie miedzy nimi a np nowyymi dunlopami :)

jest jedna roznica kpl zetexów kosztuje co jeden dunlop :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej polecałem vredesteiny sessanta, teraz muszę powiedzieć że jestem zawiedziony. Zrobiłem na nich niespełna 3 tys. km i na jednej oponie jest pęknięcie w poprzek bieżnika. Sklep w którym je kupowałem każe odesłać na reklamacje....Także teraz ino czekać na decyzję :kwasny:

Tu widać jak to wygląda.....

DSC_0081.jpg DSC_0082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...