Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o takiej ofercie ? co tu wybrać

Nokian Powerproof XL 97Y cena 360 pln szt. Pirelli PZero Nero GT XL 97Y cena 370 pln szt. Hankook K127 XL 97Y cena 382 pln szt. Dunlop SP Maxx RT2 XL 97Y cena 460 pln szt. Goodyear F1 Asymmetric 5 XL 97Y cena 470 pln szt. Continental PremiumContact 6 XL 97Y cena 470 pln szt. Michelin Pilot Sport 4 XL 97Y cena 524 pln szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Continental najlepszy w rankingu przyczepności, Dunlop'a bym wyrzucił w ogóle z tej stawki bo jak kiedyś robili bardzo dobre opony, tak teraz to co oferują ni jak ma się do ceny którą za to wołają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taka ofertę co myślicie

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Rok produkcji 2020 Stan: Nowy Cena za sztukę , możliwa wysyłka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko ok to spoko opcja. Ujeżdżam prawie drugi sezon takie w 205/55R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

poszukuję oponek do a4 b8. Obecnie mam Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i jak dla mnie opony petarda. Niestety 2 opony się wyząbkowały i strasznie huczą. Poszukuję czegoś podobnego? Czy może ktoś polecić coś raczej z tej półki premium? Oglądałem Micheliny, na papierze wyglądają fajnie i są trochę tańsze. Ale nie wiem jak będą sprawdzały się w praktyce. 

Rozmiar 245/40/r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xPabi napisał:

Cześć, 

poszukuję oponek do a4 b8. Obecnie mam Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i jak dla mnie opony petarda. Niestety 2 opony się wyząbkowały i strasznie huczą. Poszukuję czegoś podobnego? Czy może ktoś polecić coś raczej z tej półki premium? Oglądałem Micheliny, na papierze wyglądają fajnie i są trochę tańsze. Ale nie wiem jak będą sprawdzały się w praktyce. 

Rozmiar 245/40/r18

Nie wiem, czy to premium, bo różnie piszą, ale założyłem Hankook Ventus S1 Evo 3.  W moim rozmiarze (255/35/19) były tańsze od Michelinów o dobre dwie, trzy stówki na oponie. Na suchym i na mokrym rewelacja.

Czytałem różne testy i okazuje się, że miejsca na listach zależą dość mocno od rozmiaru. Coś, co jest świetnie w rozmiarze np. 225 wcale nie musi być  tak samo dobre w rozmiarze większym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xPabi napisał:

Cześć, 

poszukuję oponek do a4 b8. Obecnie mam Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i jak dla mnie opony petarda. Niestety 2 opony się wyząbkowały i strasznie huczą. Poszukuję czegoś podobnego? Czy może ktoś polecić coś raczej z tej półki premium? Oglądałem Micheliny, na papierze wyglądają fajnie i są trochę tańsze. Ale nie wiem jak będą sprawdzały się w praktyce. 

Rozmiar 245/40/r18

Mogę polecić opony Dunlop Sportmaxx RT,albo Pirelli P Zero.

Dunlopy są trochę cichsze,a Pirelli bardziej sztywne w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się które opony wybrać 235/45 r17

Dębica presto uhp2

Czy

Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 5 

Może coś innego polecacie w tym rozmiarze?

Edytowane przez Mateusz123258
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Dębica Presto HP2 225/45 17 założone w sierpniu 2019 to pojezdzily ze 3 miesiące do zimy no i teraz cały sezon 2020, obie wyglądają tak samo, popękane w każdy rowku na całym obwodzie. Ktoś miał podobnie?

 

IMG_20210116_155112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Falcone napisał:

Tak wygląda Dębica Presto HP2 225/45 17 założone w sierpniu 2019 to pojezdzily ze 3 miesiące do zimy no i teraz cały sezon 2020, obie wyglądają tak samo, popękane w każdy rowku na całym obwodzie. Ktoś miał podobnie?

 

IMG_20210116_155112.jpg

Założone w sierpniu, a kiedy wyprodukowane? Czy było kontrolowane ciśnienie? Często ludzie nie wiedzą, że jeżdżą na za dużym ciśnieniu, u mnie każdy serwis ogumienia, który do tej pory odwiedziłem, pompował koła na maszynie zaraz po wyważeniu, efekt - 3.5 do czasami 4 atmosfer w kole, jak jechałem sprawdzić na stacji.

Tak samo jazda w zimę na letnich (bo śniegu nie ma a sucho jest i w sumie na minusie nie ma, to po co zmieniać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Falcone napisał:

Tak wygląda Dębica Presto HP2 225/45 17 założone w sierpniu 2019 to pojezdzily ze 3 miesiące do zimy no i teraz cały sezon 2020, obie wyglądają tak samo, popękane w każdy rowku na całym obwodzie. Ktoś miał podobnie?

 

IMG_20210116_155112.jpg

Miałem tak samo z dunlopami ,na Dębicy po 2 sezonach nic narazie nie widać,co do reklamacji dunlop się wypiął 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem opon letnich Dunlop SP Sport Bluresponse, a Goodyear Efficientgrip Performance. Rozmiar 225/55/16

Ktoś ma doświadczenie z powyższymi?

Które byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Dunlop'y i nie polecam. Goodyear będzie pewnie droższy ale pewniejszy. Hankook ma bardzo dobre opony za dobrą cenę. Ventus prime 3 miałem i złego słowa nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomocy bo jestem w czarnej d... :-( Chce wziąć letnie 225/40/18 i wybieram pomiędzy  Nokian Powerproof a Uniroyal Ransport 5. Moje B7 Avant Quattro 200km. Przelot roczny 18tys 50/50 miasto-trasa. Styl jazdy dynamiczny ale bez przegięć. Miasto norma, trasa lubię depnąć. Kłopot w tym że Nokiany na rynek EU trafiają wyłącznie produkcji rosyjskiej i owiane są negatywnymi opiniami (gorsza mieszanka, gorsza trakcja itp.) choć są ciche. Ale zakup produkcji fìnskiej niemożliwy. Mam Zimowki Nokian WRD4 (produkcja Rosja) i złego słowa nie powiem ale wiadomo i Rosja i Finlandia w temacie zimy ma dużo do powiedzenia. Z kolei Rainsport 5 zaczyna pływać przy temperaturze powyżej 25°C przy niższych klei jak diabli ale jest ponoć mega głośny- miałem Rainsport 3 i potwierdzam choć trakcja fenomenalna. Nokian jest cichy, Unoroyal mega głośny. Czy macie faktyczne doświadczenia na tych dwóch modelach? Wolałbym Nokiany ale chętnie usłyszę opinię forumowiczów którzy mieli bądż mają do czynienia z oba modelami. 

Reasumując:  Nokian trakcja ta sama co Uniroyal chyba że Rosyjskie mają potwierdzenie u Was o gorszej. Nokian cichy, Uniroyal głośny. Nokian bardziej wytrzymały na temperatury niż Uniroyal. Uniroyal niezastąpiony na mokrym, szybciej ździera na suchym.

W necie przy każdym producencie opinie jak dobrze wiecie są lobbowane przez "troli". Sorry że nazywam tak ludzi piszących opinię za pieniądze ale jak się okazuje za kasę to i kręgosłup moralny można stracić. Dlatego pytam Was, chłopaków którzy przeszli przez ten etap i na forum nie sprzedają się za przyslowiowe piwo.

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie letnie do a4 b8 255/35/19 michelin pilot sport 4s czy michelin pilot sport 4 czy pireli p zero czy hankok ventus s1 evo 3 dzieki za podpowiec obecnie mam pireli p zero swietne opony ale wytrzymaly 3 sezony troche krotko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 12:42, KOMORNIK78 napisał:

jakie polecacie letnie do a4 b8 255/35/19 michelin pilot sport 4s czy michelin pilot sport 4 czy pireli p zero czy hankok ventus s1 evo 3 dzieki za podpowiec obecnie mam pireli p zero swietne opony ale wytrzymaly 3 sezony troche krotko

Pirelli spoko ale znikają w oczach. Może pomysł o contisportach 5p. Ja takowe posiadam i złego słowa nie powiem. Trakcja na mokrym i na suchym rewelacyjna. Micheliny będą podobne jak pirelli albo jeszcze szybciej pójdą. O hankokach się nie wypowiem bo nie miałem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bojka1 napisał:

Pirelli spoko ale znikają w oczach. Może pomysł o contisportach 5p. Ja takowe posiadam i złego słowa nie powiem. Trakcja na mokrym i na suchym rewelacyjna. Micheliny będą podobne jak pirelli albo jeszcze szybciej pójdą. O hankokach się nie wypowiem bo nie miałem. Pozdro

DZIEKI ZOBACZE OFERTY OPON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...