Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypalony FIS


eryczek93

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka pany, używałem szukajki ale nie znalazłem do konca odpowiedzi na moje pytania

Mam wypalonego fisa tego czerwonego, problem zaczyna się jak jest mega ciepło, tak jak np teraz. Spalanie jeszcze jakoś widze ale temperatury to juz ni hu hu. W zime bez problemow

Nie wiem jak pokazuje to co gra radio bo nie mmialem ori radia dopiero teraz zalozylem ale czekam na kod.

Moje pytanie jest takie czy oddawać to do jakiejś regeneracjia klik coś takiego znalazłem. Czy lepiej wymienić go na kolorowy ? A może mamy na forum kogoś kto się tym zajmuje i chciałby zarobic?

Ogolnie interesuje mnie tez roznica cenowa. Bo jesli tutaj naprawa za troche ponad stowke pomoze a kolorowy fis to spory wydatek to wolałbym chyba zostac przy czerwonym

20160527_141554.jpg
20160527_141600.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będzie regenerować, Ładny kolor tak z 400 będzie kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czasem działa idealnie to najprawdopodobniej nie łączy taśma wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada z rana kolo godziny 05:25 po nocy

13282407_1053687294708206_1353242349_o.j
Jakby tak było ciągle to byłoby ekstra... A jakie koszty byłyby wymiany na kolorowy FIS ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie koszty byłyby wymiany na kolorowy FIS

Zależy w jakiej kasie kupisz licznik z kolorowym fisem. Około 400 + robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene mają spoko, ciekawe jak z rozbieraniem licznika sobie poradze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lcd do wymiany, regenercja nic nie da , to nie wina połączeń w taśmie tylko samego ekranu.

Jeśli dobrze pamiętam to w tych licznikach Bosch lcd jest na taśmie bez lutowania , czyli zakładasz inny - koszt ori lcd około 400 zł

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupić drugi licznik na allegro, może być angol i przełozyć wyświetlacz. Koszt licznika to poniżej 100zł. jak ktos ma trochę wprawy to sam wymieni ten wyświetlacz w pół godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ile taki z angola pochodzi ? No szczerze opcja wydaje mi sie lepsza niz wydawanie 400zl na starego czerwonego lcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie lepiej przełożyć z dawcy - ile pochodzi? Zależy jak zużyty , najlepiej szukać liczników z X na końcu ( po wymianie w serwisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zegary-licznik-audi-a4-b6-1-9-2-0-diesel-full-fis-i6056790998.html

ten wyglada niezle co nie ? A wy panowie nie macie problemu z tym ze wyswietlacz siada jak jest goraco?

ps na allegro nie ma ani 1 sztuki z koncowka x ;/

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nie dostanie temp. Jak sam widzisz to zawsze będzie ładny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka mnie szukanie igły w stogu siana. Rozmawiałem z gościem z ACEEF i kazał podesłać fotki jak jest zimno i ciepło jak to wygląda i da mi znać co może z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam poczekać na opinie z ACEEF. Robiłem u nich chyba już z cztery lata temu swój kolorowy fis. Po upłynięciu gwarancji licznik znowu zaczął szwankować, zadzwoniłem do ACEEF i chłop mówił, że to jest niemożliwe i że nie mieli nigdy reklamacji - kazali wysłać licznik i naprawili mi go za darmo (pokryłem tylko koszty wysyłki) mimo już braku gwarancji.


od tej pory licznik działa już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na zanikającego fisa jak ciepło to nic nie pomoże oprócz wymiany

Koledze w c5 też naprawili w accef linie bo taśma nie łączyła - i co z tego skoro zrobiło się ciepło i fis zniknął praktycznie....

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w aceef naprawiają wyświetlacze tylko wtedy jak się nadają do naprawy. W innym wypadku wymieniają na inny - nie wiem czy nowy czy nie, ale dają na niego gwarancję, więc powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to pojawił się problem trochę innego rzędu, bo nie wiedziałem, że wyjęcie licznika wiąże się z uziemieniem samochodu :facepalm::facepalm:

Dojeżdżamy razem z narzeczona do pracy wiec auto w ciągłej eksploatacji - nawet powiedziałbym, że brakuje drugiego... Chyba muszę poszukać kogoś z łódzkiego kto się tym trudni, ewentualnie poczekać do wakacji - wtedy dostanę 2 auta na tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chciałeś jeździć bez licznika kolego?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...