Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K


KoJ@K

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Kowi87 napisał:

Niestety mam inne zdanie na temat bosch AL, hondy nie znam bo nie interesuje sie tym autem, miałem żywcem porównanie miedzy bixenon na intemo3(generacja 3) z biled koito, koito swieci szerzej, odległość mniejwiecej porównywalna, ilość światła w biled bardziej równomierna, a co do faktu że xenon i bixenon jest porównywalny, wybacz nie jest. Wielkość soczewki odgrywa dużą role i to widać zaraz po montazu. 

Wielkość soczewki czy projektora? Ja też nie miałem hondy, ale miałem projektory z niej w S4 B5 ? oczywiście że biksenon i ksenon nie jest porównywalny - każdy biksenon wali na wprost mniej lub bardziej, żeby uzyskać parametry dla światła drogowego przez co mniejświatła idzie pod linię odcięcia na szerokość, na czym cierpią światła mijania. ksenon tylko na mijania ma całkiem inną geometrię odbłyśnika i cąłe światło idzie na szerokość, przez co światła mijania z ksenona (dobrego!!! ; koito, stanley) są dużo lepszej jakości niż z biksenonów. Nie mówię o ksenonach helli czy bosza, które mają takie same lustra i dołożoną ruchomąprzysłonę, przez co jako seryjne są szitowe jako mijania i jako drogowe ?

Poniżej moje przerobione bosche AL... nie ma porównania do seryjnych... mimo wszystko mijania nie są tak dobre jak były z S2000...

mijania:

6791b093e7c913c7med.jpg

drogowe:

fc9fe43dd2eea5f4med.jpg

i fotki pokazująca jak wygląda przysłona dająca takiej jakości światło (w połączeniu z gładkim szkłem i odowiednim jego dystansem):

3577a7bd28dd7dd9med.jpg

beb3e606bb4890a6med.jpg

@ kowi

sam powiedz jak to się ma do intemo ? równomierność i jasność pod linią odcięcia na całej szerokości jak i sama szerokość oraz ostrość odcięcia

@Koj@k

sorry za OT ale to też tematy, które lubisz, więc chyba się nie obrazisz ?

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, absolutnie, a nawet proszę o więcej, bo lubimy te tematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KoJ@K napisał:

 

jaka cena takiej przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same soczewki to koszt 600zl + robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pisałem ;) Końcówka filmiku i przejście drogowe/mijania normalnie masakra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się ten moment najbardziej podoba :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Yebie prawie jak w dzien na takich światłach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wczoraj ciapało deszczem/śniegiem jeździłeś ? Bo każdy pisze, że żarówki ledowe beee bo w deszcz słabo widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem - daje rady ? Szerokość bardzo zadowalająca ? na mijania do miasta super sprawa.

ehhhh chyba zakupię na testy za jakiś czas i porównam z moimi zmodzonymi boszami...

A jak drogowe w biledach? oświetla dobrze środek drogi w duuuużym zasięgu, czy raczej wali po poboczach i po drodze równo? Fachowo - o hot spot mi chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strupek znowu pośród żywych :yeee:

Przeróbka dolotu do kolektora i spawanie kolektora.

CAKNVKP.jpg

jLFTMk2.jpg

PRXlogz.jpg

zoxHXm8.jpg

 

I na gotowo:

4Hb2S0V.jpg

 

No i jeszcze raz chciałem bardzo podziękować @danielstol za eleganckie i profesjonalne ogarnięcie kolektora :oklasky: :drinks: :brawo: :giveheart: :buziak:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A odnośnie lamp to to są narazie rzeźby testowe, które jeszcze nie jeżdżą w aucie, zamontuje je jak dojdą mi klosze itd, żeby już po pietnaście razy ich nie rozklejać itd. Więc narazie jest mi ciężko cokolwiek powiedzieć przy normalnym użytkowaniu. Mijania są napewno conajmnirj wystarczające, a nawet bardziej, doświetlenie pobocza również - a nawet jeszcze bardziej niż w B8 fl,  drogowe ciężko ocenić, bo były założone dwie różne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za pochwały ? fanie siadło wygląda jak u mnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy szczelności czy rury czymiom ciśnienie ? 

No i czymiom .... łutu tu tu tu tu ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczny mroźny poranek ...

h0nEGX7.jpg

ygwSoxY.jpg

d8o8KgO.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrezałeś juz czy podstopnica z Ali podejdzie z b8 do b6? Bo pedały powinny być p&p .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...