Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kuna.. jak pozbyć się tego wrednego zwierzaka...


Karolina Izabella Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Moi mili.. mam problem.. od jakiegoś czasu z moją Dunią zaprzyjaźniła się kuna.. niestety to rodzaj kuny-blachary.. koło mojego auta jest kilka innych i np. do mercedesa nie pójdzie tylko do Audi. Fajnie, że jej się podoba moje auto i mogłaby nawet w nim pomieszkiwać.. ale narobiła mi trochę szkody finansowej co za tym idzie również psychicznej;/ Do wymiany miałam przewody, pompę no i pasek.. Nie pytajcie ile to kosztowało bo nie chcę przypominać sobie tej traumatycznej chwili u mechanika;/ Najpierw postanowiłam przestawić auto w inne miejsce ale sprytne "bydle" odnalazło moje audi. .. i rano widziałam odbite ślady łapek na silniku i przewodach.. Nie chce żeby znowu coś przegryzła dlatego proszę o radę co zrobić, żeby przestała lubić mój samochód. Zaznaczam, że nie mieszkam w lesie tylko w mieście a skąd kuna... nie wiem.. najchętniej to bym ją zastrzeliła ale podobno są pod ochroną;/ Póki co włożyłam pod maskę kostkę bref do kibla wybrałam dla niej zapach leśny.. nie zauważyłam żeby była pod maską ale nie wiem czy to ją powstrzyma od "baraszkowania" pod moją maską.. Lubię zwierzęta ale to jest wyjątkowo drogie w utrzymaniu..mogę oddać w każde ręce.. Koniec mrożącej krew w żyłach historii. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kiedyś był podnoszony temat odnośnie odstraszaczy->http://a4-klub.pl/index.php?/topic/4182-ultradzwiekowy-odstraszacz-zwierzat/


Ale z tego co wiem to kolega umył, a w zasadzie spryskał chemią do mycia silników wnętrze komory silnikowej oraz zastosował zapach do kibelka i ma spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierowa torebka po cukrze i zapakowana w nia sięrść psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasyp jej trochę trutki na szczury do pochrupania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie mam psa:)

A mało ich tam łazi ?

Łapiesz ,skubiesz sierściucha i wypuszczasz.

Jak coś to zawsze można ściemnić, że chciałaś pogłaskać.

:decayed:



wybrałam dla niej zapach leśny

Leśny ???

Toż to raj dla niej.

Może pomyśl nad jakimś innym, z amoniakiem.



Nasyp jej trochę trutki na szczury do pochrupania.

Tylko jak się nażre,wlezie w jakąś dziurę i odejdzie do nieba to smród po jej zwłokach będzie niekiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trutce są specjalne związki które mumifikują "zwłoki" :decayed:.

Mam w rodzinie zawodowego szczurołapa to zawsze podpowie co nie co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że.

Ja jak trułem w niemcowni gryzonie to potem musiałem eternit z dachu ściągać, bo smród był że aż mdliło.

I też niby mumie miały być, wyszło co innego.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka z drobnym oczkiem pod autem. Np.80x80. Do "dezodorantow"się przyzwyczaja:-) Są jeszcze emitery ultradźwiękow. Wmiarę skuteczne. Jak masz kune, to nie masz myszy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wszystkim myśliwym że kuna jest pod ochroną gatunkową więc nie polujemy i nie mam potem problemów. Nie robimy też pod maską mix perfumerii bo ten smród idzie w kabinę. Jedyny skuteczny środek to AC na auto :)

Edytowane przez Axel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam psa:)

A mało ich tam łazi ?

Łapiesz ,skubiesz sierściucha i wypuszczasz.

Jak coś to zawsze można ściemnić, że chciałaś pogłaskać.

:decayed:

wybrałam dla niej zapach leśny

Leśny ???

Toż to raj dla niej.

Może pomyśl nad jakimś innym, z amoniakiem.

Nasyp jej trochę trutki na szczury do pochrupania.

Tylko jak się nażre,wlezie w jakąś dziurę i odejdzie do nieba to smród po jej zwłokach będzie niekiepski.

hahahaha :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolałabym myszy bo byłby glupsze od tej kuny☺ szybciej bym się pozbyła ale to znowu potrzebowałabym kota Eh ciągle pod górkę:/

Siatka z drobnym oczkiem pod autem. Np.80x80. Do "dezodorantow"się przyzwyczaja:-) Są jeszcze emitery ultradźwiękow. Wmiarę skuteczne. Jak masz kune, to nie masz myszy:-)

Nasyp jej trochę trutki na szczury do pochrupania.

Już tak zrobiłam ale ona nie jest głupia na jaką wygląda Niby taka mała łepetyna a mądrzejsza niż nie jeden kark z siłowni

Przypominam wszystkim myśliwym że kuna jest pod ochroną gatunkową więc nie polujemy i nie mam potem problemów. Nie robimy też pod maską mix perfumerii bo ten smród idzie w kabinę. Jedyny skuteczny środek to AC na auto :)

Oj tam oj tam pod ochroną.. włazi na moją posesję to w obronie własnej atakuje

jak masz dużo pieniążka to Audi już rozwiązało ten problem :decayed:

http://audi-shop.pl/pl/sklep/p/4066/kompletny-zestaw-odstraszacza-kun.html

Na bogato.. przy polskich zarobkach kupię za 5 lat

Nie mam psa:)

A mało ich tam łazi ?

Łapiesz ,skubiesz sierściucha i wypuszczasz.

Jak coś to zawsze można ściemnić, że chciałaś pogłaskać.

:decayed:

wybrałam dla niej zapach leśny

Leśny ???

Toż to raj dla niej.

Może pomyśl nad jakimś innym, z amoniakiem.

Nasyp jej trochę trutki na szczury do pochrupania.

Tylko jak się nażre,wlezie w jakąś dziurę i odejdzie do nieba to smród po jej zwłokach będzie niekiepski.

Problem jest taki, że u mnie w okolicy to tylko stare pancie chodzą na spacer z kotami Nie mam jak złapać sierściucha..a że to ekskluzywna kuna to muszę dorwać psa z rodowodem Ewentualnie zaparkować kolo BMK-i może poleci na inną furę

Edytowane przez Karolina Izabella Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować poszukać używki, skoro audi to zrobiło znaczy że problem występuje dość często i można coś znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja miałem takie coś

http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-kun-gryzoni-myszy-szczurow-i5940072484.html

ale antenie na dachu i tak dały radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować poszukać używki, skoro audi to zrobiło znaczy że problem występuje dość często i można coś znaleźć :)

To już wolę poszukać tego psa

Hej ja miałem takie coś

http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-kun-gryzoni-myszy-szczurow-i5940072484.html

ale antenie na dachu i tak dały radę

Na antenie??????

Sama to ja raczej tego nie podłącze jestem tylko kobietą

Edytowane przez Karolina Izabella Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ewentualnie zaparkować kolo BMK-i może poleci na inną furę

Pomysł nie głupi.

Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę na dachu mi pogryzły

A z połączeniem tego to żaden problem dwa kable +- ,za browar elektryk poddanie albo sąsiad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...