Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dym z wydechu w A4 B7 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na wolnych obrotach najczęściej dymi jak postoi chwile na ciepłym silniku.

Jak się przygazuje to chmura dymu.

Płyn chłodniczy w porządku nic nie ubywa ani olej do niego też się nie przedostaje.

Turbo się kończy?

Olej ubywa na bagnecie, dolałem pół litra w ciągu miesiąca w wiele nie jeżdżę.

W rurach do intercoolera od turbo jest olej ale nie tak dużo znowu że się wylewa.

Może z gorącej strony turbosprężarka też puszcza.

Kupiłem taki samochód już z taką usterką w maju i tak jeżdżę.

Termin do naprawy mam dopiero na połowę sierpnia.

Jeżeli to turbina to kupić nową np. z tąd?

http://allegro.pl/nowa-turbosprezarka-audi-53039880029-058145703l-i6298759238.html

czy regenerować swoją?

https://www.youtube.com/watch?v=Z4zReArZro0

Opublikowano

Kolego miałem dokładnie ten sam objaw - jak silnik byl zagrzany mocniej i zostawilem na wolnych obrotach to puszczal piękna chmurę z wydechu. Oleju w wężach do intercoolera były śladowe ilosci (praktycznie nic). Wyjalem turbine i ona okazala sie winowajca. Popekana obudowa gorącej strony, luz osiowy wirnika i puszczal uszczelniacz po gorącej stronie. Ja dalem do regeneracji i wróciła mi spowrotem moja zrobiona :-) Dodam że oprócz dymienia na cieplo na wolnych obrotach nie miałem zadnych innych objawów -turbo dmuchalo normalnie

Opublikowano

Ja też to przeszedłem. Turbina zregenerowana i dymu brak. Pobór oleju również się znacząco ukrócił.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A ile wam taka padnięta turbinka potrafiła oleju pochłonąć?

Opublikowano
  • Autor

Od czego tak turbina siada?

200 tysięcy jeszcze nie ma na blacie a już taki zonk :(

Niemiec musiał nie dbać o to auto.

Opublikowano

Mi wyszło 0,7 l oleju na 10 tyś. km także praktycznie nic nie wzial, tylko dym bylo widsc na ciepło na wolnych. Teraz zero dymku, turbo śmiga elegancko i nowy olej zalany - zobaczymy :-)

Opublikowano

Od czego tak turbina siada?

200 tysięcy jeszcze nie ma na blacie a już taki zonk :(

Niemiec musiał nie dbać o to auto.

Przebieg to jeden a dwa to turbinę trzeba odpowiednio traktować. Nie pałować na zimnym , ni gasić zaraz po upalaniu itd. Ktoś tak nie robi to turbo padnie.

Opublikowano

I to szybko padnie. Mi brał 1l oleju na 1500km. Była już ponoć w opłakanym stanie, dostałem stary wirnik na pamiątkę ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany.

Turbosprężarka zregenerowana i przestało dymić.

Zlikwidowany też wyciek oleju z pod napinacza łańcucha. Wyczyszczona miska olejowa i smok, to samo pokrywa zaworów. Dużo nagaru było. Wymienione oleje i filtry.

Na hamowni wyszło 169 Km i 239 Nm w serii :D

Edytowane przez HouseNight

Opublikowano

U mnie też na wolnych dymi, czuć spalony olej. Jak się jedzie to nic nie kopci i oleju nie ubywa. Dolewam mało bo nie stoję w korach :)

Turbo normalnie pompuje ale słychać jak gwiżdże zwłaszcza na zimnym jak się rozpędzam.

Na razie jeżdżę, nie ma jeszcze tragedii.

Opublikowano
  • Autor

Temat do zamknięcia :)

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam u mnie też jest tak że dużo dymu z tłumika na wolnych obrotach 

Opublikowano

u Ciebie to nie wiadomo czy to nie para wodna ;) 

Opublikowano
W dniu 23.05.2020 o 16:55, 3r4 napisał:

u Ciebie to nie wiadomo czy to nie para wodna ;) 

Ale z w spalinach czuć lekko olej i olej zaczął mi też ginąć 

  • 5 lat później...
Opublikowano

Witam. Odgrzeje trochę kotleta, bo ten temat pasuje do objawów, które występują od paru dni u mnie.

Jako, że wiem że auto a zwłaszcza turbo nie miało lekko u poprzednika to po przeczytaniu stawiam na turbo.

Po zimnym rozruchu nic nie puszcza dymu z wydechu, ani po lekkim naciśnięciu gazu czy tez w korku przy normalnej jeździe.

Ale gdy silnik nabierze temperatury to w korku lub też ruszaniu z pod świateł walnie bąka, po ponownym uruchomieniu auta też poleci dym.

Wody nie ubywa, oleju mi pobiera ale też bardzo dużo użytkuje auto.

Cały układ odmy wymieniany w zeszłym miesiącu jakby co.

Auto ma moc i jeździ jak zawsze.

Na turbo raz po raz jakies zapocenia są.

Nie sprawdzałem jeszcze wirnika.

Kompresję zmierzę sobie w niedzielę.

Dziś sprawdzę czy od odmy w wężu jest olej.

Czy po takich informacjach zabrać się za regenerację?

Opublikowano

A nie będą to uszczelniacze na zawodach?

Opublikowano

Ale wtedy tez mogłoby dymić w każdych warunkach czy nie. A tak tylko po nagrzaniu wydechu.

Opublikowano

Z racji wieku auta, może być to wszystko, od turbo, po głowice i pierścienie tłokowe.

Opublikowano

Tak tu sie zgodze, wiek auta i przebieg oraz to jak kto dba o daną jednostkę.

Zacznę jednak kontrolę od turbo, jestem ciekaw to to będzie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.