Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osłona przegubu - jaka?


sycuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie pytam jaką osłonę przegubu kupić? Generalnie przy swojej starej audicy osłonę przegubu wymieniałem co zmianę opon. Koleś zmieniał mi opony zdejmował koło i aby słyszałem, ma Pan pękniętą osłonę przegubu. Teraz kupiłem nowe audi, byłem u mechaniora aby sprawdził wszystko dokładnie i powiedział że osłona jest rozwalona a przegub jest oryginalny i szkoda go rozpieprzyć a później jakieś gówno włożyć, także ponawiając pytanie jaką osłonę kupić aby wytrzymała dłużej niż do zmiany opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup LOBRO albo SPIDAN są to dostawcy przegubów i osłon na pierwszy montaż oooo i vw

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej SPIDAN (często znajdziesz w nim osłonę LOBRO). Dostaniesz również porządne opaski do których trzeba mieć konkretny ściskacz, albo samemu wystrugać sobie. Kombinerkami ich nie zagniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobro jest słabe - 2-3 lata max.

Inne są jeszcze gorsze... 3-4 miesiące i dziura.

Kiedyś mi mechanik mówił, że ma jakieś osłony kauczukowe czy z czegoś tam innego elastycznego czy coś i one się na 100% nie rozwalą, ale są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Osobiście montowałem do swojej B5,ki osłonę "No name" nie wytrzymała roku użytkowania przy przejechaniu około 15 tys / km

Postanowiłem zakupić LOBRO jak wyżej koledzy polecają, od montażu mineło około 3 lata, auto nie garażowane i nie "głaskane"

Zmieniałem olej w zeszły weekend oczywiście jak już zrzuciłem osłonę silnika to rzuciłem okiem co się dzieje i osłony przegubu były ok.

Więc radzę nie słuchać opowieści z mchu i paproci o "niezniszczalnych" osłonach od ludzi, których wymiana osłony przerasta.

Bierz LOBRO dokup opaski zaciskowe na śrubokręt i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski na śrubokręt to można dać na wąż ogrodowy.

Tapnięte z HUAWEI P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAha doradził z tymi opaskami zaciskowymi na śrubokręt. Przy skręconych kołach opaska ociera o przegub i robi dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znawca z niego co nie słucha opowieści z mchu i paproci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeden z drugim czytał ze zrozumieniem to by dotarło do jednego zwoju w głowie " bo kura ma dwa", że umiejętny montaż to podstawa sukcesu.

Jakoś u mnie 3 rok jeździ na takich opaskach i nie ma żadnego problem. A "Wam" mechanik powiedział, aby takich nie zakładać ?! oczywiście pytanie retoryczne wiec odsyłam to encyklopedii abyście tutaj nie kaleczyli mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo oj słabo.

Napisałem na podstawie tego, że sam kupuję loebro. Jak ci guma pęka na środku i nie ma naprężeń to montaż nie ma na to żadnego wpływu.

Można to kupować, ale żadna rewelacja to też nie jest. Może kiedyś było lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj wymieniałem na lobro w prawym przegubie, osłona jest z takiego materiału ala plastik, a nie gumowa, dużo sztywniejsza od gumy, troche problem z włożeniem przez to przegubu w piaste, ciekawe czemu tak, czyżby trwalsza od gumy? org gumowa przetrwała kilkanaście lat :), komplet od lobro w zasadzie fajny, opaski solidne, śruba na klucz nasadke a nie na imbus jak w org.,prawie obrobiłem klucz przy odkrecaniu śruby, 3 metrowa rura nie dawała rady, dopiero grzanie śruby pomogło.

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...