Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey


roman_tyk

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.audizine.com/forum/archive/index.php/t-548959.html

Wygląda na to ze silniki o kodzie CPMA/B to druga generacja bez MPI. Szogun, Roman_tyk: fotki poproszę i będzie wszystko jasne :naughty:


Mają kolektory z alu przystosowane do innej benzyny.
Nie mają 2 rzędu wtryskow.

Romantyk, dawaj foty bo cie Mody do zakupu kontrolowanego przeniosą :decayed:

Edytowane przez griga-st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Romantyk, dawaj foty bo cie Mody do zakupu kontrolowanego przeniosą

jakies foty w pierwszym poscie wrzuce po weekendzie lepsze a nie z kalkukatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

2gen, czyli nie ma tak fajnego potencjału?

Ile to auto wyszło na gotowo?

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dla mnie bomba, bylo juz porownanie vs B7 ?

ciezko tu jakkolwiek porownac bo to dwa rozne auta, inny uklad kierowniczy, automat to juz wogole.

Jest mega cicho bez wzgledu czy jedziemy spokojnie czy wciskamy nagle gaz do oporu.

Auto swietnie reaguje na gaz, skrzynia biegow nie przelacza bez sensu biegow, jest milo i wesolo.

Jak jechalem spokojnie 80km/h (sniezyca) to spalil mi srednio 5.5litra.


2gen, czyli nie ma tak fajnego potencjału?

W b7 mam kolo 260ps i powiem ci szczerze ze jak tu depnalem to rogal tez mi sie pojawil na twarzy, wiec uwazam ze po czipie bedzie wesolo.


Ile to auto wyszło na gotowo?

No troche wyszla, bo robilem wszystko tak jak chcialem a nie jak robia handlarzyny, duzo rzeczy z ASO i lakierowanie igla nie widac roznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

2gen, czyli nie ma tak fajnego potencjału?

Ile to auto wyszło na gotowo?

Hmm w porównaniu do 3 czy do pierwszego gena? Po sofie bez cata robisz 300+ turbo z wirnikiem 7blade ma za***isty potencjał.. czy więcej niż 300ps i quick spool potrzeba? Raczej nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po sofie bez cata robisz 300+ turbo z wirnikiem 7blade ma za***isty potencjał.

z tego co wiem w mojej jest nowsza odmiana turiny IHI z literka R. W kodach wyposazenia jest cos ala "high performance" czy jakos tak.

gregor10.pl mowil ze 300 peknie jak sie troche uwolni wydech, ale ja wiem czy chce. Jest piekna mroczna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie i u Ciebie siedzi turbo IHI na której można osiągnąć 330KM, ale katalizator nie pozwoli na więcej jak 290 KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, samo wrzucenie jakiegoś downpipe ze sportowym katem nie zrobi wielkiej różnicy w głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 pod względem wyciszenia jest kosmos, nic nie słychać, cisza i myślę, że wydech/dp tutaj nic nie zmieni po prostu genialnie wyciszony samochód. Prowadzenie i komfort jazdy to przepaść między b8 a b7, aczkolwiek środek i panel uważam za mało praktyczny w b8. tfsi wstaje sporo lepiej a tsi ma jeszcze lepszy dół, mimo mniejszej mocy to i tak odczucia z jazdy będą przyjemne w porównaniu do starego 1.8T. Po sofcie będzie przepaść ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


b8. tfsi wstaje sporo lepiej a tsi ma jeszcze lepszy dół

zdziwilo mnie jak dodalem ciutke gazu a skrzynie biegow nie redukowala tylko auto ciagnelo dosc zwawo przy obrotach 2400-2700. W porownaniu do 1.8T na hybrydzie spora roznica



B8 pod względem wyciszenia jest kosmos

tak i to niezaleznie czy mu nagle wcisne czy nie. Uklad kierowniczy zupelnie inaczej dziala, skreca jak dzik w pomidory pomimo 245 kapetkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, trochę przesadzacie. Ja tez miałem jednocześnie te obydwa auta.Oba w multi. Te 40 koni było trochę czuć ale nie była to jakaś przepaść. Serwotronik fakt, bardzo na plus . Zawieche w B7 miałem BA a w B8 BV. Tu była różnica tak od 140km/h. Poniżej w B7 było przyjemniej. BFB tez przyjemniej mruczał na niskich obrotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oba w multi. Te 40 koni było trochę czuć ale nie była to jakaś przepaść

ja mam tip 8 biegow w quattro, b8 w porownaniu do b7 ciezkie, ktos na forum pisal ze ta wersja okolo 1780kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Autko super :) Brakuje mi tylko magicznego znaczka w grillu ;)

sie dolozy :) gdzies go mam tylko nie wiem gdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to wygląda na nowe autko ?!
Zapraszam na chiptuning. Zdrowe turbo mały przebieg.... 280ps pęknie bankowo.

Ostatnio robiłem takową troche starszą ale zdrową - lekko ponad 280KM z malym plusem na 100% serii pękło wraz z katem.

Tutaj powinno być równie bogato, dodatkowe +80NM daje już zajefajne odczucie z jazdy jak na sam soft bez zmian w mechanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bez przesady, samo wrzucenie jakiegoś downpipe ze sportowym katem nie zrobi wielkiej różnicy w głośności.

Ale jakas zrobi:)


Zapraszam na chiptuning. Zdrowe turbo mały przebieg.... 280ps pęknie bankowo.

Grzesiu bardzo chetnie, tylko jak zwykle czasu brak.


chwile sie gryzłem z tymi myślami, ale autko idize na sprzedaż. Oby zostało na forum, bo jest na prawdę godny zaufania egzemplarz.

Mam juz cos fajnego upatrzonego w USA. Zaraz hejterzy powiedzą ze jestem handlarzem...nie nie po prostu uwielbiam samochody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f*ck nie pierd**isz się w tańcu widzę.. zakładam, że skusiła Cie tansza akcyza i bedziesz szukał cos z męskim silnikiem ? C7 or S4 ? :)

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj od razu avanta bo potem Ci kobieta życ nie da bo wozek zle sie wklada itp itd i znowu bedziesz zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...