Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Akcja serwisowa 21B7


tklimczak

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w książce serwisowej mam wpis z 29.11.2007r. o akcji serwisowej której oznaczenie to 21B7 - czy ktoś orientuje się może czego dotyczyła ta akcja. Nadmienię, iż akcja robiona była jeszcze w Niemczech, była wykonywana w tym samym terminie w którym wymieniany był silnik - być może jest to związane właśnie z wymianą silnika?......Mam silnik BRE 2.0 TDI. Dzięki za informacje :hi:

Byc może wątek stanie się miejscem gdzie opiszemy różne akcje serwisowe - gorąco polecam :) A może są "akcje" dostępne na tym forum?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem akcja serwisowa nie obejmowała silnika tylko moze jego osprzęt lub inne części mechaniczne np ABS, jakies czujniki wiazka kabli itp.

a ze została wykonana jednoczesnie to bardzo czesto sie zdarza ze akcje serwisowe sa wykonywane razem np. z przeglądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem tytuł tego tematu to pierwsze co mi się nasunęło na myśl to, że Audi w końcu wzięło się za poprawki swojej wpadki związanej z napędem pompy olejowej w BLB :>

Echh, głodnemu chleb na myśli... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na którejś z akcji upgrade'u softa obcinali możliwość wkręcania silnika równomiernie do czerwonego pola, może zmieniali charakterystykę żeby obciąć niutki w górnym zakresie obrotów, nie wiem w jakich seriach silnika ale kiedyś kumpel z ASO pytał czy jak wdepnę to czy równo kręci do czerwonej kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej jakiś wężyk z turbo

dokladnie - mailem ta samo akcje i pan w serwisie wyjasnil ze towlasnie jakis wezyk przy turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tk zlap za tel. i przekrec do ASO ja tak zrobilem i mily pan mi powidzial ze ten wezyk.Podalem mu tez inny kod z ksiazki i pan powiedzial ze update softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś, co oznacza akcja 29D9.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis byłem w ASO Magro Rybnik i miły pan powiedział ze mam umówić sie na akcje serwisową 26 D9 (update softu w BLB), niby trwa to koło 40 minut ale co to poprawia juz nie umiał powiedziec. Od razu tylko było pytanie czy auto jest po chipie bo wtedy mozna uszkodzic sterownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po akcji serwisowej 26D9 (update softu) a ta druga akcja 21B7 to jak mi powiedział serwisant tyczy sie wężyków ale odpływowych w podszybiu, poprostu po jakims czasie sie zatykają i z podszybia przy aku nie odprowadzana jest woda. U mnie wykonali te dwie akcje przy jednej wizycie w ciągu 1,5h.

No i trzeba podpisać na miejscu pismo ze silnik nie był poddany tuningowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemieckim forum wyczytalem ze ta akcja 21B7 mogla tez tyczyc zmiany czesci odpowiedzialenej za wyrownywanie obrotow i drganie silnika

http://de.wikipedia.org/wiki/Ausgleichswelle

tez mailem akcje 26D9 i musze powiedziec ze teraz trzeba wiecej go depnac przy ruszaniu zeby sie zebral a reszta bez zmian, serwisant mi powiedzial ze to ma na celu zmniejszenie zuzycia paliwa czy cos takiego i poprawia zaplon bo te modele mialy czesto problem z odpalaniem na cieplym silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie czuje żeby trzeba było mocno depnąć, gość powiedział że akcja ta ma na celu łatwiejsze ruszenie z miejsca i wpływa dobrze na sprzęgło ale co w tym prawdy jest, dla mnie auto chodzi jak chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...