Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz Weiss z ZETKI? szlak mnie trafia ze 3,5 letni samochod nagle moze przestac pracowac i trzeba wymieniac pol samochodu...byloby ok gdyby nie byl serwisowany, badz bym o niego nie dbal...szok...

napisz jeden list i powysyłaj do wszystkich gazet może ktoś zareaguje na problem.Jak dla mnie to jest normalnie kryminał to jest 4 letnie auto czyli jest rok o gwarancji i w dodatku serwisowane a mimo to umywają ręce.

Napisz tez do rzecznika praw konsumenta

http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/rzecznicy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się po prostu przejdź do Rzecznika w swoim miescie, oni mają w obowiązku udzielić darmowej porady, często robią to bardzo chętnie i sa pomocni. Niech wyrazi swoją opinie na ten temat i powie co jest realne zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Jakis czas temu znalazłem ten temat na forum i jako że posiadam silnik BLB w swoim audi troche się tego przestraszyłem. Samochód kupiłem w lipcu zesłego roku w niemczech z przebiegiem 114tyś km. W tej chwili jest niecałe 124tyś wiec postanowiłem zawieść go znajomego mechanika który specjalizuje się tylko w samochodach grupy VAG. Co się okazało po wyciągnięciu silnika nie ma wogóle łańcuszka tylko koła zębate więc poprzedni właściciel w niemczech musiał już zastosowac pakiet naprawczy audi:) :rolleyes:

Więc jeżeli ktoś kupił samochód w niemczech i nie jest pewny to radzę najpierw sprawdzić czy ktoś już nie naprawiał tego. Pozdrawiam i życze powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie ma co uważać, tylko trzeba działać zawczasu najlepiej. Wtedy oszczędzi się blok silnika, turbinkę itp. Nie liczcie, że WASZ 2.0 TDI (szczególnie BLB) jest wyjątkowy i jemu się ta usterka nie przydarzy. NIE PRAWDA! Pytanie nie brzmi czy, ale KIEDY. Zatarcie silnika to tylko kwestia czasu, więc działajcie póki możecie... God bless!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo BPW...;) szok

ja mam BPW... z VIN widzę ze akurat mam już niby zastosowane koła zębate. Ale i tak nie znam przeszłości tego samochodu.

Przebieg 101 000.

Do wymiany rozrządu bym mógł spokojnie jeszcze 15 tyś zrobić

Teraz sie zastanawiam czy nie wymienić tego IMBUSIKA i od razu rozrząd.

Co mi poradzicie ??

pozdr[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2009, 10:22_________________________________________________

co masz na mysli pisząc...

Zatarcie silnika to tylko kwestia czasu, więc działajcie póki możecie... God bless!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymian1 - im szybciej sprawdzi się, w jakim stanie jest imbus i koła zębate tym większa jest szansa, że wystarczy wymiana poszczególnych elementów, a nie całego podzespołu/silnika, więc ja bym osobiście nie czekał z wymianą rozrządu tylko rozbierał teraz.

A co do Twojego pytania, co miałem na myśli pisząc, że z czasem każdego czeka zatarcie silnika?

W momencie gdy zęby na kole zębatym, znajdującym się na wale korbowym zużywają się, łańcuch, któryc normalnie po nich się przemieszcza zaczyna się ślizgać, pompa oleju nie ma napędu i na FIS masz komunikat brak ciśnienia oleju. Jak masz szczęście i natychmiast wyłączysz silnik, to może oszczędzisz turbinke i silnik, jak akurat jesteś na autostradzie i musisz zwolnić, zahamować, dopiero zgasić silnik... może być już za późno. Aby uzmysłowić każdemu posiadaczowi BLB i BPW co może czekać ich koła zębate wystarczy spojrzeć na to zdjęcie (AUDI A4 B7 - 2.0 TDI BLB 2005r. przebieg 180.000km).

Jak łańcuch ma tutaj spełniać swoją rolę, jak tu nie ma już praktycznie żadnych zębów ?

78830_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Aby uzmysłowić każdemu posiadaczowi BLB i BPW co może czekać ich koła zębate wystarczy spojrzeć na to zdjęcie (AUDI A4 B7 - 2.0 TDI BLB 2005r. przebieg 180.000km).

więc mimo tego ze w BPW od pewnego czasu były montowane już koła zębate nadal trzeba uważać na ten imbusik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piero skąd wziąłeś nowe koła zębate ,czyżby były dostępne.

Jak powiedział przedmówca - nie są już dostępne niestety - fotka jest stara. Chciałem tylko pokazać, czego może sięspodziewać każdy użytkownik BLB czy BPW...

Gdy usterka już wystąpi - na to nie ma rady innej niż komplet naprawczy za 4400zł lub wymiana bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możecie sobie po porstu takiego koła dorobić?

dobra tokarka numeryczna i torchę innego sprzętu których nazw nie znam i ludzie nie takie zębatki dorabiają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zastanawie mnie fakt czemu Luk wprowadził nowy numer katalogowy na to sprzęgło do blb skoro od avf'a pasuje.

Dianix więc teraz mogę Ci wytłumaczy wszystko po kolei.

1. Koło zamachowe od AVF nr LUK 415 0150 10 pasuje do silnika AVF. Do BLB równiez, ale razem z tarczą sprzęgła (z 6 sprężynami) i dociskiem od AVF czyli jako komplet. Spowodowane jest to tym, że koło dwumasowe od AVF ma dość wysokie łożysko środkowe i wymaga płaskiej tarczy sprzęgła (AVF).

2. Do koła dwumasowego od BLB LUK 415 0244 10 możesz zastosować starszą (niską) tarczę sprzęgła od AVF, albo nową (wyskoką z 4 sprężynami) od BLB. Dlatego możesz zastosować też to koło do starszego motoru np. AVF razem ze starszą tarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i włos mi się na głowie jeży ... dobrze że nie kupiłem B7.

Jako że jestem z zawodu inżynierem mechanikiem wtrącę swoje 0,03 PLN.

Samo dorobienie takicj kółek jest banalne - nie potrzeba tokarki NC - raczej frezarka uniwersalna + podzielnica. :-)

Tylko jaką masz pewność że nowe kółka będą pracowac bezawaryjnie ?

Niestety zwykle diabeł tkwi w materiale - jak widać na zdjęciu materiał w ori kółkach się nie sprawdza.

Dodatkowo kółka łańcuchowe mają zwykle hartowany wieniec - te na zdjęciu też

Zatem kwestia doboru odpowiedniego materiału + obróbka cieplna jest kluczowa.

a nie możecie sobie po porstu takiego koła dorobić?

dobra tokarka numeryczna i torchę innego sprzętu których nazw nie znam i ludzie nie takie zębatki dorabiają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...