Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju i plama pod samochodem


mario1234321

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mehcnik mi wymienial rozrzad i przy okazji filtr oleju i olej. Po przyjezdzie do domu nie jezdzac tydzien pod samochodem zobaczylem duzy wyciek oleju ale stan oleju sie zgadza. Dzwonilem do niego i twierdzi iz to normalne zjawisko bo przy wymianie filtra nie da sie wylapac calego oleju i olej polecial na obudowe silnika i wahacze, zgadzacie sie z tą opinią? Czy cos poprostu zle zrobil i tylko sie tlumaczy? Dodam ze minal miesiac i plamy dalej sie robia i nie wiem czy to myc czy czekac az po zimie samo moze sie wyczysci?Dodam zze on ma ten sam model i mowi ze tez tak ma przy wymianie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś magik, bez kitu :D

Jak po wymianie oleju ma Ci robić plamy pod autem? To ja np w innym aucie przy wymianie też miałbym plamę miesiąc po wymianie oleju? Mechanik chyba jest niepoważny, niestety tak to jest jak się trafi na jakiegoś partacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zobacz czy nie ma wycieku, ale jak stan się zgadza to raczej....

W 1.8T filtr jest tak lipnie umiejscowiony, że zawsze olej pójdzie po bloku, na sanie... Jak nie podłożył żadnej szmaty, ani nie wytarł to teraz może Ci to ściekać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galetto czyli umyje to i bedzie git.czy ciezko to umyc bedzie(ciezki dostep)?

Edytowane przez mario1234321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałeś w 1 poście, że po miesiącu dalej kapie to raczej umycie nic nie da bo po miesiącu to by już śladu nie było, czyż nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stan oleju utrzymuje się w normie, to nie ma możliwości wycieku. Radziłbym Ci to umyć jakimś zmywaczem i będzie po zabiegu:) I jeżeli masz olej na osłonie to też ją umyj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogolnie mowiac to wina mechanika ze tak sie stalo, jeszcze nic mi o tym nie powiedzial i zachlapalem ojcu kostke przed domem..... i dziwene to ze ma ten sam model i tak samo mowil ze u siebie zrobil az dziwne ze by sobie tez kostke pobrudzil lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wejść pod auto i ocenić. Tak to ciężko gdybać.

Może też tak być że na osłonę Ci tego oleju na ściekało i teraz przy poruszaniu się wychlapuje z osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej wlany? Mi też ciekło z silnika, ale wlałem 5w40 valvoline który ma właściwości zmiękczające uszczelki i nic nie ciekło po wymianie. Teoria z rozlanym olejem na osłony tez możliwa, ale to powinno tylko delikatnie kapac przez krótki czas.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Mobil 1, 5w40, tylko przecinka nie użył.

Sprawdź czy z pod korka nie cieknie, bo może jest gwint zerwany.

edit. no to teraz jeszcze inaczej :facepalm:

Edytowane przez michu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...