Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

Audi a4 b8 3.0tdi

a4 2008-2009 = 9lat 108=0,75 8000 zł / 8lat 96 = 0,70 96000zł

a4 2010-2012 = 7lat 84=0,65 8750zł / 5lat 60=0,55 11250zł

a4 2013-2015 = 3lat a48=0,45 13750zł / 2lata 24=0,25 18750zł

Do tego doliczyć koszt tablic + ubezpieczenie zjazdowe, paliwo na dwa auta to słabo to wygląda.

Nowa akcyza miała promować nowsze auta :D

Chyba nie tak to liczysz. Współczynnik deprecjacji liczy się tak, że od 1 odejmujesz wartość podaną w tabeli dla danego wieku i wynik mnożysz przez stawkę dla pojemności i normy euro. Czyli dla samochodu 3-letniego stawkę dla pojemności mnożysz przez 0,55 nie 0,45.

Z telefonu pisałem błąd (1-0,35) x 25000= 16250zł Edytowane przez marc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedzie ta formula akcyzy to jestem zawiedziony, w pl bardzo malo a4 b8 3.0 a jak sa to ludzie wolaja chore sumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ale mi się nie udało znaleźć żądnego oficjalnego dokumentu potwierdzającego chociaż część stawek. Gadanie Waldka i łysego to takie sory ale pierdolenie do kiełbasy z którego totalnie nic nie wynika.

Relacja nie jest długa, każdy może obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedzie ta formula akcyzy to jestem zawiedziony, w pl bardzo malo a4 b8 3.0 a jak sa to ludzie wolaja chore sumy

a jakie maja wołać? zobacz jakieś niemieckie strony z autami po ile chodzą 3.0 dodaj akcyzę stara +18,6%, lub nowa ok 10k pln + koszt sprowadzenia, jak szukałem w pl 3.0 to w promieniu 300km każda była po dzwonie (2sztuki), jeden wyjazd do Hamburga i wtopa walona była, dopiero za czwartym razem trafiła się godna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak panowie nie chcę nikogo obrazić szczycimy sie tym ze jesteśmy w unii a tak naprawde to jesteśmy krajem zacofanym i daleko nam do poziomu unii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu młody kierowca miał tak samo przekichane jak dzisiaj, w przypadku OC jakość ubezpieczyciela nie ma znaczenia, zawsze bierzemy najtańszego... Przegapiłem czy panowie słowem nie wspomnieli o ludziach którzy wpadli na pomysł podwyżek i śrubują je do dnia dzisiejszego ? 10 minut gadania o niczym.. lubię chłopaków, mamy wspólnych ziomów ale qrde.. trzymajcie jakiś poziom.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wprowadzeniu tych absurdalnych przepisów spadnie liczba użytkowników samochodów to analogicznie spadnie ilość paliwa sprzedawanego odbiorcom detalicznym czyli nam kierowcom.a na to raczej lobby paliwowe sobie nie pozwoli bo sam transport towarowy itp. nie zapewni im odpowiedniego popytu na paliwa.

O tym samym pomyślałem a przeciez w paliwie jest jeszcze akcyza i inne durne oplaty. Podniesienie ceny paliwa jeszcze pogorszy sytuację...

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mają "absurdalne przepisy" do ilości użytkowników samochodów ? ich ilość na pewno nie spadnie, co najwyżej nie każdy licealista będzie walił do szkoły autem.. ale to akurat plus nie wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem sobie z ciekawości kalkulację OC dla swojego auta i porównywałem różne wersje. Na dziś dzień wedle jednego z kalkulatorów na necie wyszłoby mi na moje auto około 950zł.

Porobiłem sporo innych symulacji i to co mnie rozwala to fakt, że jak robię symulację dla A6 Allroad 2.7, to stawka OC wyniosła by 1059zł czyli tylko 100zł więcej... nieporozumienie.

Ewidentnie wprowadzili wzrosty tylko na najniższych ubezpieczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że przy OC ubezpieczyciel przez 3 miesiące może Tobie zmienić stawkę. Chore prawo...

mi wyszło +200 zł normalnie, ze szkodą + 1100 zł... ponad 5 lat bezszkodowej jazdy.. niby nadal mam 40-50% (zależnie od firmy).. nikt nie wiem jak oni to liczą. AC po szkodzie skoczyło o 400 zł..

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak biorę ze współwłaścicielem co ma 60%, bo tak to by nie było szans.

Swoją drogą jeżeli te ceny realnie skoczą to będzie mi się opłacało przemeldować na wieś, bo już przy obecnych wyliczeniach jakbym miał na wsi meldunek to byłoby 300zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest prawdą , ale gdzieś obiło mi się o uszy że po wprowadzeniu tych stawek będzie istniało coś takiego jak " STOPIEŃ ZUŻYCIA AUTA " . Czyli co ? Gdybym sprowadził auto kompletne ale ze sprzedającym umówiłem się że na umowie auto ma wpisane np zdekompletowane wnętrze (po prostu bym zdemontował tylna kanapę boczki drzwi itp. To zapłacę niższą akcyzę a potem bym z powrotem zamontował . Czy to prawda ,i czy to jest legalne ? Na chwilę obecna nie jestem w stanie znaleść tej strony internetowej na której to czytałem , ale jesli mi się uda to postaram się wrzucić screena tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na takie proste rzeczy, na pewno będzie o tym decydował jakiś zarypany urzędnik który będzie ten stopień ustalał wedle swojego widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy to prawda bo też mi się wydaje że to by było za proste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku będzie tak jak dotychczas-rzeczoznawca oceni stan, wystawi Ci papier i na jego podstawie zrzucisz sobie pare złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw, samochód składak :) Wracamy do przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składak to była całkiem inna bajka, to już raczej nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne wrażenie. Zaraz wyjdziemy z UE bo nam bardzo źle w UE, odtworzymy granice i postawimy mur na granicach, a jedyne samochody jakie będziemy mogli sprowadzać to nowe Łady, bo tylko na nowe samochody z Rosji akcyza będzie akceptowalna.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej tak nie pisz bo zwolenników wyjścia z tego burdelu nie brakuje, obecnie nikt tego nie bierze pod uwagę i polemika nie ma sensu.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...