Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając optymistycznie, że głównym celem jest dbanie o środowisko oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach to PIS zabrał się od d*py strony do tego tematu. Wszyscy wiemy, że szukają dodatkowej kasy aby dopiąć budżet jednak mimo to weźmy wyłącznie pod uwagę pierwsze zdanie.

Moim zdaniem dobrym pomysłem było by zrobić w ten sposób:

- auta nowe do kwoty załóżmy 70-80tys. zł i poj. 2.0 akcyza 0% wartości auta

- auta nowe powyżej kwoty 80tys. zł akcyza od 5% w górę

- auta luksusowe, no tu już można dowalić więcej bo jak stać na furę za kilka milionów to i na kilkadziesiąt bądź set tys. akcyzy, bogactwo w końcu zobowiązuje :D

- auta używane do 10 lat i poj. 2.0 zostawić tak jak jest 3.1% albo nawet zmniejszyć dla poj. powyżej 2.0 załóżmy stawka x2

- auta używane powyżej 10 lat i do poj 2.0 akcyza 5% i odpowiednio x2 jak w pkt. wyżej

- auta używane powyżej 20 lat i o dużych pojemnościach zostawić obecną stawkę 18.6% aby zniechęcić do ich zakupów w perspektywie czasu.

Wiem, że podniosą się głosy, że mało ludzi stać na zakup auta z salonu. Do końca się z tym nie zgodzę ponieważ wielu stać na zakup kilkuletniego Audi, BMW etc za 40-50-60 tys. a za tą kwotę można także kupić auto z salonu jednak wiadomo, że nie tej klasy co wspomniane wyżej. Mimo to nie każdy musi jeździć autem premium i jeśli nie chciałby płacić jakiejkolwiek akcyzy to może nabyć dajmy na to nową skodę rapid 1.4 czy fiata tipo 1.4 za 46 tys. i nikt nie ściągnąłby w tym przypadku z niego żadnej akcyzy. Są to czysto hipotetyczne i wyłącznie moje własne założenia jednak sądzę, że mają jako taki sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia zła, Komisja Europejska zła, Niemcy źli, Rosjanie źli, Wałęsa agent, Janda głupia, in vitro złe, aborcja zła, autostrada A2 zła (bo do Niemców)..

Ten rząd swoją postawą i rozdawnictwem doprowadzi budżet do ruiny, a potem i tak zwali wszystko na Tuska.

Dobrym pomysłem byłoby obniżenie kosztów pracy, tak aby pracodawca wydając te same środki mógł zatrudnić więcej osób, a te osoby z kolei dostawały więcej do ręki.

Druga sprawa, nadal bardziej opłacalne jest zatrudnienie emeryta (który ma np. ponad 3 tys zł emerytury) niż przyjęcie nowego pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to, że większość pracodawców po obniżeniu kosztów pracy zapłaci więcej pracownikom i zatrudni nowych? Utopia to wyłącznie fikcja literacka. Aktualnie poszukuję pracy, mam wyższe wykształcenie, dużą wiedzę i na prawdę szybko łapię a po krótkim szkoleniu sam wiele rzeczy zrobię. Każdy ma takich jak ja w d*pie za przeproszeniem, oczekuje nie wiadomo czego, najlepiej student z 5 letnim doświadczeniem i żeby znał co najmniej 2 języki obce oraz zgodził się robić z nadgodzinami za 1850zł brutto.

Edytowane przez makaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jeżdżę autem 20 letnim (9 lat u mnie) dlatego że mnie nie stać na nowe, tylko dlatego że jest niezawodne i się bardzo do niego przyzwyczajam. Audi 100 sprzedawałem jak miało 25 lat (16 lat w rodzinie było). Mamy w firmie nowe samochody i co z tego jak co chwilę wracają na lawetach, są nowe i ładne, ale jakość wykonania .... Audi Q5 skrzypiące, skody octavie jakieś plastikowe, łącznie z kierownicami, tandeta i tyle.

Teraz wymieniłem u mnie w Audi dwumasę, doszczelniłem silnik, założyłem hak, wymieniłem zawieszenie silnika + cały serwis. Koszt to prawie równowartość tego auta, A6 jeździ mi się bardzo dobrze i jeszcze nie jeździłem autem które by mnie tak przyciągało jak właśnie ten model. Teraz bym kupił identyczny model tylko na złość ekologii i przepisom wybrałbym 4,2 benzynę, pomimo że nie potrzebuję takiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plus zmienia się tylko dla tych najbiedniejszych i najbogatszych.

ulgi dla najbogatszych i wile innych udogodnień wprowadzono za kadencji poprzedniego rządu nie obecnego. Zabrano nam, Ty i ja, my wszyscy płacimy pełny VAT od książek, pieluch, wielu straciło opiekuńczy i pelengacyjny.

Dlaczego nie wezmą przykładu z Rumunii - znieśli 103 podatki jedną ustawą, lub z Węgier - obniżki VAT. W tym obniżka na usługi elektroniczne z 28% do UWAGA 5%!

są podatki których nie zniesiesz bo nakazuje je kochana unia, nie mamy VAT'j 28% a budżet nie jest z GUMY. Ja rozumiem, spoko tylko gdzie byłeś za platformy gdy obiecali obniżki a podnieśli WSZYSTKO jak leci ?

BTW:CIT dla MAŁYCH firm obniżony

Kolego, czy wcześniej czy teraz to i tak jesteś okradany. Nic nie dajesz, tylko przymusowo ci się zabiera. Też wolałbym dawać np. na schroniska dla zwierząt czy ratowanie zagrożonych gatunków, ale najpierw musieliby przestać mi zabierać.

jeśli mój podatek trafia na 500+ to nie jestem okradany, jeśli mój podatek trafia na bliżej niesprecyzowany cel jak np obiad za 11 tyś zł, szkolenie za 1,5 miliona to jestem okradany.

od tego gówna życie nasze i przyszłych pokoleń zależy

jestem tego samego zdania, unikanie rozmów (ostatnio to modne) to chowanie głowy w piasek.. no ale niektórych może teraz boleć.

Czemu ten, który się kiedyś uczył po nocach i dodatkowo tyrał na etacie, żeby opłacić studia, teraz ma płacić na tych, którym się nie udało? Zabiera sie zawsze klasie średniej. Biedny dostaje wszystko za darmo. A jak wiadomo bogaty podatków nie płaci, bo stać go na optymalizacje podatkowe. Tylko dlatego, że jestem pracowity, to mam oddawać kasę na innych? Leni, którym trzeba dać za darmo? Toż to kara za bycie pracowitym. Śmiać mi się chce, jak ktoś klasę średnią nazywa bogatą...

bo żyjemy w tzw demokratycznym i cywilizowanym kraju. U nas socjal jest naprawdę marny.. Z resztą zobacz co teraz zrobiła Szwecja, jesteś emigrantem z miejsca dostajesz mieszkanie, nie najgorsza pensje, ubezpieczenie. nic tylko jechać i na d*pie siedzieć. U nas Kopaczowa wprowadzała taki sam system.

Wracając do naszych spraw, też mnie to boli. Mam w w rodzinie przykład.. on w SE zarabia nie najgorzej, ona "wiadomo", do tego narobili sobie stadko dzieci i przez wiele lat dawali radę, teraz +3000 miesięcznie... i co ? ja pracuje czasem po 14h dżinnie a oni lepszy samochód, lepszy telewizor, lepszy telefon... Studiów co prawda nie ukończyłem ale oni nie mają nawet zawodówki...

Unia zła, Komisja Europejska zła, Niemcy źli, Rosjanie źli, Wałęsa agent, Janda głupia, in vitro złe, aborcja zła, autostrada A2 zła (bo do Niemców)..

no jasne że tak.. tu kolejny przykład mający namiastkę "okradania". Dlaczego ja mam stać w kolejach do lekarzy, muszę płacić za badania i lekarstwa, mam problem z PODSTAWOWĄ opieką zdrowotną a inni dostają kasę na "zabiegi luksusowe" w prywatnych firmach, które z ratowaniem życia nie mają nic wspólnego. Autostrad nigdy nie jest za mało a w tym czasie były ważniejsze / sensowniejsze inwestycje.

Ten rząd swoją postawą i rozdawnictwem doprowadzi budżet do ruiny

zrujnować ruinę ? ciężki temat.. wymyśl coś sam i ne powtarzaj głupot z tabloidów.

a potem i tak zwali wszystko na Tuska.

pierwszy który powinien być ukarany.

Dobrym pomysłem byłoby

.. ile obywateli tyle pomysłów. jeden dobry drugi zły. Jeden dasz radę wprowadzić inny nie.. Ty chcesz jedno, Ja chce drugie oba kolidują ze sobą a żadnego nie wprowadzić bo jakiś przepis czy zapis na to nie pozwala.. to nie jest takie proste..

Czytajcie programy, to z nich będziemy rozliczać rządzących anie z tego co się nam wydaje czy co tam byśmy nie\chcieli. Proszę rozliczyć PO, PSL, Komorowskiego...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten, który się kiedyś uczył po nocach i dodatkowo tyrał na etacie, żeby opłacić studia, teraz ma płacić na tych, którym się nie udało? Zabiera sie zawsze klasie średniej. Biedny dostaje wszystko za darmo. A jak wiadomo bogaty podatków nie płaci, bo stać go na optymalizacje podatkowe. Tylko dlatego, że jestem pracowity, to mam oddawać kasę na innych? Leni, którym trzeba dać za darmo? Toż to kara za bycie pracowitym. Śmiać mi się chce, jak ktoś klasę średnią nazywa bogatą...

Dokładnie, dokładnie!

Człowiek się stara to go up***dolą, żeby nie było mu za dobrze.

Dlaczego jebią średnią? Odpowiedź prosta, bo średnia jest na tyle zaradna aby powstać po porażce, ale nie na tyle majętna by móc uniknąć wyzysku.

Wierzysz w to, że większość pracodawców po obniżeniu kosztów pracy zapłaci więcej pracownikom i zatrudni nowych? Utopia to wyłącznie fikcja literacka. Aktualnie poszukuję pracy, mam wyższe wykształcenie, dużą wiedzę i na prawdę szybko łapię a po krótkim szkoleniu sam wiele rzeczy zrobię.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jaka jest skala problemu.

Wyobraź sobie mały osiedlowy sklep który prowadzi tylko małżeństwo. Małżeństwo chciałoby zatrudnić dodatkową osobę, ale wykalkulowało sobie, że aby nie być stratnym może zapłacić komuś maks 1800zł. W związku z tym rezygnuje z zatrudnienia, bo na najniższą krajową musieliby wyłożyć 2200 (mniej więcej tyle na dziś), a pracownik dostałby i tak około 1300. Jak sytuacja wyglądałaby przy zerowych kosztach pracy? Ano tak, że małżeństwo może jednak zatrudnić pracownika i pracownik może zarobić nie 1300 a 1800.

Zapewniam cię, że gdyby spadły koszta pracy, to wzrosły by pensje. OCZYWIŚCIE, nie byłoby tak, że pracodawcy zapłaciliby pracownikowi całą różnicę wynikającą kosztów pracy, ale mimo wszystko pensje by wzrosły i wzrosło by zatrudnienie na najniższym poziomie.

Emejcz, dnia 21 List 2016 - 13:28, napisał:

Dlaczego nie wezmą przykładu z Rumunii - znieśli 103 podatki jedną ustawą, lub z Węgier - obniżki VAT. W tym obniżka na usługi elektroniczne z 28% do UWAGA 5%!

są podatki których nie zniesiesz bo nakazuje je kochana unia, nie mamy VAT'j 28% a budżet nie jest z GUMY. Ja rozumiem, spoko tylko gdzie byłeś za platformy gdy obiecali obniżki a podnieśli WSZYSTKO jak leci ?

Rumunia też jest w UE i jednak znieśli. Orban też mówił, że unia im nie pozwala obniżyć VAT'u ale i tak go obniży. Nie ma, że zakazują, kim oni są ci śmiecie niewybieralni, żeby nam, dumnemu narodowi polskiemu cokolwiek nakazywać? Kpina. Powinniśmy wyjść z UE i dopiero zaczęli byśmy się rozwijać.

Zdrajców z PO również krytykowałem, więc nie mów, gdzie byłem. Jestem rad, że od władzy odsunięto WSI, ale nie zmierzamy w tym kierunku co trzeba.

erchi, dnia 21 List 2016 - 13:42, napisał:

a potem i tak zwali wszystko na Tuska.

pierwszy który powinien być ukarany.

Bo to jest wina Tuska. I Tuska i tego zdradzieckiego układu pookrągłostołowego który rozdysponował między siebie nasz majątek.

Tego ryżego kundla osobiście bym powiesił za to ilu ludzi straciło pośrednio przez niego życie lub się nie urodziło.

Pewnym kompromisem byłoby takie rozwiązanie:

Zdjęcie kosztów pracy i podniesienie VAT'u. Wtedy też byłby wzrost.

Jeżeli komuś przeszło przez myśl, że na jedno by wyszło, to niech lepiej trochę poczyta i pomyśli, to stanie się jasne, dlaczego takie rozwiązanie byłoby krokiem w przód.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Obsadzenie spółek państwowych na stanowiskach kierowniczych kolesiami, co jeszcze jestem wstanie zrozumiec ( mozna powiedziec tradycja w naszym bagienku politycznym )w momencie jak jednego kolesia POwca zastepuja sie innym PISowcem ale jak zwalniaja dobrego menedzera zeby zastapic go debilem albo cwaniakiem bez kompetencji to rece opadaja, nie wspominając ze po 6 miesiacach potrafia go zwolnic i zastapic kolejnym rownie dobrze uzdolnionym np. LOTOS, ORLEN, PZU.

- Ktos tu przywolal "SKOKi" i przypial to do PO, gdzie akurat za ta afere mozemy podziekowac PISOWI.

- Ulaskawienie prezydenckie dla Kaminskiego

- Postepowanie wzgledem Trybunalu konstytucyjnego - ( naprawde tak to sie robi po nocach, lamiac wszelkie standardy podczas glosowan, powtarzajac glosowania jak sie nie udalo no i twarza tej zmiany Pan Piotrowski byly prokurator za czasow PRL prawiacy nam teraz o moralnosci i pouczajacy, o przepraszam zapomnialem jeszcze o niejakiej Pawlowicz ).

- Dyplomacja zagraniczna to juz rozpacz totalna, wpadka za wpadka lapsus za lapsusem ( az za duzo teog by wszystko wymienic ) jest jeszcze ktos kogo nie obraziliśmy w taki badz inny sposob ?? Prosba o interwencje komisji Weneckiej a pozniej gdy raport jest dla nas niekorzystny mieszanie ich z blotem ? Sposob w jaki zerwano kontrakt z Francuzami na dostawe smiglowcow ( pomijam juz fakt czy to dobre czy zle smiglowce ale to w jaki sposob ten kontrakt zostal zerwany....... )

- Minister środowiska Jan Szyszko karczujacy i wycinajacy nam Puszcze Bialowieska, plus dofinanujacy z budzetu ministerstwa wyklady swojej corki, czy tez oplacanie z budzetu imprez Rydzyka.

- Jak juz przy Rydzyku jestesmy to ile on tych milionow przytulil z budzetu albo innych ministerialnych dofinansowac ?? Juz chyba do 40 sie zblizamy albo duzo wiecej ?

- Akcja z zaostrzaniem prawa aborcyjnego, jak juz myslalem ze malo jaka grupa obywateli zostala im do wkur.... to pociagneli po calosci i pokazali mi ze sie jednak da pojechac grubiej.

- Minister Sprawiedliwości bedacy tez Zwierzchnikiem prokuratory, oskarżyciel i sedzia w jednym - swietny pomysl.....

- Olewanie informacji o tym ze dana ustawa jest niekonstytucyjna, ignorowanie biura legislacyjnego, i zmienianie konstytucji tylnymi drzwiami.

- Drukowanie orzeczenie wedlug wlasnego widzimisia i kobieta po licencjacie z niewiadomo czego ( Kepa ) pouczajaca sedziow/profesorow prawa jak dane prawo powinno byc rozumiane i interpretowane.

- Zmiany w szkolnictwie a konkretnie w jaki sposob sa przeprowadzone, jedne wielki chaos.

- Ktora to juz komisja Smolenska ?? I Ile kasuja ludzie zasiadajacy w tej komisji ?? Po 100 tys miesiecznie ?? Jakie tym razem genialne rzeczy zdazyli odkryc ?? Powyrywane z kontekstu zdania czy tez wywiady dawno dostepne na Youtube ?

- Wyciągnie ofiar katastrofy Smolenskiej z grobow..... naprawde licza ze po tylu latach cos znajda ?? Jaki jest koszt tej "operacji" i kto placi za ekshumacje i ponowne pogrzeby ??

- Macierewicz...... i starczy, naprawde jest jakas osoba uwazajac ze ten czlowiek jest normalny ?? I on odpowiada za nasze bezpieczenstwo........ sorry zapomnialem o odznaczonym jednym z najwyższych medali wojskowych przydupasie Misiewiczu.

- Zakup luksusowych samolotow dla rzadu no i dawno juz "zapomniany" zakup 20 czy 30 limuzyn dla rzadu oficjalnie na szczyt NATO.

- Próba przeglosowania podwyzek dla Sejmu/Premier/Prezydenta i jego małżonki.

- Przeklamywanie i zmienianie Historii ( tu juz mnie zupelnie szlag trafia ), dopowiadanie jakiś bzdur o Solidarnosciowej przeszlosci Lecha i Jarka, jednocześnie celowe deprecjonowanie i wysmiewanie/umnijeszanie czy tez zaklamywanie i obrzucanie insynuacjami bez pokrycia osiągnięć ludzi którzy naprawde coś robili ( i nie nie koniecznie mi to o Walese chodzi ).

- Apele Smolenskie przy kazdej oficjalnej uroczystości......

- Miesiecznice Smolenskie, teraz jeszcze doszla rocznica objecie urzedu przez Lecha ?? Super.

- Zatwierdzenie poprawki ktora umozliwia uzycie tworzonej gwardi przeciw wlasnym obywatelom

- Zabieranie nam swiat panstwowych przez nacjonalistow i jakies grupy paramilitarne, co to kur... jest ze pozwala sie jakims banda o sprawnych mozgach z filozofia faszystowska paradowac w pierwszych szeregach pochodow i to wzystko przy popraciu obecnej wladzy ??

- Gospodarka doluje, wszystkie dane GUS to pokazuja, zloty traci drastycznie na wartosci, deficyt rosnie na potege, koszt utrzymania dlugo lawinowo nam rosnie. Teraz jeszcze pojada nam po ratingach w grudniu i styczniu to budzet sie poj... walic po calosci razem z emeryturami i programem 500+ .

Tak i to wszystko ( a jeszcze pelno rzeczy na bank pominalem bo pisze na szybko z telefonu ) nasz obecny rzad zdolal osiagnac w ile ?? ROK!

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mniej wyborczej, onetu, tvnu, natemat, a więcej myślenia i oceny faktow, a nie sugestii, bo widać zamydlone oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to wszystko ( a jeszcze pelno rzeczy na bank pominalem bo pisze na szybko z telefonu ) nasz obecny rzad zdolal osiagnac w ile ?? ROK!

No w tym jednym punkcie trzeba im przyznać że potrafią szybko działać. Są kolejne pomysły jak śledzenie ciężarówek. Teraz dostałem wezwanie ze skarbówki żeby dostarczyć faktury od firmy która mi robiła rozrusznik i alternator.

Firma to jednoosobowa działalność robiąca 1 może 2 auta dziennie w zwykłym garażu przy bloku. Zarobek miesięczny ok 3-5 tys zł. Powiedzcie mi ile VAT-u mógł "ukraść" taki przedsiębiorca, ja stawiam, że nie ukradł nawet 1 zł, ale już przyjmijmy wersję PIS-u że każdy z nas to złodziej i z tych 5 tys ukradł 200zł, a pensja 2 Pań z US (które przez miesiąc kontrolowały tego człowieka) to minimum w sumie ok 10 tys. Jak one mają zarobić na własną pensję skoro kontrolują tak małych bezbronnych przedsiębiorców którzy muszą udowadniać im że są niewinni, mało tego nie ma nawet podejrzenia że cokolwiek zrobił?? Poprzednio jak rządził PIS też były wieczne kontrole i usadzanie przedsiębiorców głownie małych bo nie mają prawników.

Polecam mniej wyborczej, onetu, tvnu, natemat, a więcej myślenia i oceny faktow, a nie sugestii, bo widać zamydlone oczy.

Tak. bardzo upolitycznione media wymieniłeś w porównaniu z TVP "Kurski:, TV Trwam "Ojciec", którą z tych TV oglądasz?? Pewnie CNN też jest pod władzą PO. A Polsat możemy oglądać czy tam tez kłamią??

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam żadnej paniczu, napisałem o włączeniu myślenia, nie telewizora.

CNN i ich zrywanie transmisji podczas niewygodnych faktów to już w szczególności lewacka perfidia, ale to nieistotne w tej sytuacji.

Wymieniłem powyższe stacje gdyż slogany rzucone przez forumowicza są ich autorstwa.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem powyższe stacje gdyż slogany rzucone przez forumowicza są ich autorstwa.

Pewnie że tak, niech się wszyscy dowiedzą, że:

- aborcję zaostrzył TVN,

- apele smoleńskie pewnie wygłasza onet,

- 14 rocznicę objęcia przez Lecha K. posadki Prezydenta miasta Warszawy to pewnie zorganizowała wyborcza,

- gospodarka słabnie to wina przedsiębiorców, tych z PO

Ehh, nie rozumiem jak można być tak zapatrzonym na rząd, nie ważne czy to PIS, PO, SLD czy inni złodzieje pozbawieni etyki, to podchodzi pod fanatyzm (Hitler też tak porywał społeczeństwo). historia się lubi powtarzać, dawno już wojny nie mieliśmy w rejonie.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


. ile obywateli tyle pomysłów. jeden dobry drugi zły. Jeden dasz radę wprowadzić inny nie.. Ty chcesz jedno, Ja chce drugie oba kolidują ze sobą a żadnego nie wprowadzić bo jakiś przepis czy zapis na to nie pozwala.. to nie jest takie proste..

To był pomysł PO.



Wyobraź sobie mały osiedlowy sklep który prowadzi tylko małżeństwo. Małżeństwo chciałoby zatrudnić dodatkową osobę, ale wykalkulowało sobie, że aby nie być stratnym może zapłacić komuś maks 1800zł. W związku z tym rezygnuje z zatrudnienia, bo na najniższą krajową musieliby wyłożyć 2200 (mniej więcej tyle na dziś), a pracownik dostałby i tak około 1300. Jak sytuacja wyglądałaby przy zerowych kosztach pracy? Ano tak, że małżeństwo może jednak zatrudnić pracownika i pracownik może zarobić nie 1300 a 1800.

Od 1 stycznia nast. roku by pracownik dostał 1300 z groszem, pracodawca musi wyłożyć ponad 2800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więcej myślenia i oceny faktow, a nie sugestii, bo widać zamydlone oczy.

Ale to chyba powinieneś powiedzieć do odbicia w lustrze.

A generalnie dajmy sobie na luz bo to wsumie i zle forum jak i zly temat na wymiane "pogladow" w tym temacie.

Wracajac do tematu, czy byla gdzies juz jakas potwierdzona informacja kiedy te nowe stawki akcyzy maja byc wprowadzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Od 1 stycznia nast. roku by pracownik dostał 1300 z groszem, pracodawca musi wyłożyć ponad 2800zł.

Poważnie? Coś mi się wydaje, że jednak trochę mniej, bo nie było przebitki dwukrotnej. Zawsze trochę mniej niż dwukrotna to wychodziło.


Wracajac do tematu, czy byla gdzies juz jakas potwierdzona informacja kiedy te nowe stawki akcyzy maja byc wprowadzone ?

Miały być od nowego roku, ale nazywają to oczywiście "propozycjami".

Osobiście mam nadzieję, że koledzy youtuberzy którzy nakręcili wspólnie filmik przeciwko temu okradaniu, zorganizują jakiś wiec aby można było zaprotestować. Jak będzie duży protest to nie wprowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik pokazuje też całą prawdę jak z tymi ubezpieczeniami.Teraz chcą sobie powetować na ludziach swoje błędy.Z bankami jest podobnie.Ludzie w końcu powinni wyjść na ulicę.Paliwo,akcyza,ubezpieczenia.Z wszystkiego wyszarpać jeszcze więcej kasy.Tylko doić tego obywatela :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miały być od nowego roku, ale nazywają to oczywiście "propozycjami".

Przyjdzie taka noc i obudzisz się w Polsce z nową akcyzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki OC i AC poszły w górę ze względu na podatek bankowy, który objął firmy ubezpieczeniowe.

Póki co, obecny rząd pod pozorem obniżania kwoty wolnej od podatku planuje podatku de facto podwyżkę. Według tego, co zaprezentował Morawiecki kwota wolna ma być podwyższona dla osób zarabiających rocznie do 11 tyś brutto. Według jego słów korzyść znika dla osób o dochodzie rocznym już w okolicach 11 tysięcy złotych czyli ok 900 zł na miesiąc. Przypominam, że płaca minimalna to od przyszłego roku 2000 zł na miesiąc, a godzinowa stawka minimalna w umowach zlecenia to 12 zł/h. Cały czas mówimy o kwotach brutto. Osoby zarabiające między 11 tyś. a 85 tyś. rocznie, czyli pomiędzy ok. 900 zł, a ok. 7000 zł miesięcznie nie będą mieć wyższej kwoty wolnej. Mogą oni za to mieć kwotę wolną mniejszą niż obecnie. Czyli w rezultacie zapłacą wyższy podatek niż obecnie. Osoby zarabiające nieco ponad 7 tysięcy PLN miesięcznie brutto w ogóle nie będą mieć kwoty wolnej. Czyli w rezultacie na pewno będą płacić podatek wyższy niż obecnie.

Podobnie w ogłaszanej szumnie konstytucji dla biznesu pod pozorem ułatwień zaplanowano podwyżkę podatków - bo od paliwa i kosztów eksploatacji samochodów służbowych zarejestrowanych na firmę, będzie można odliczyć tylko 50%. Chyba, że prowadzisz i dokumentujesz ścisłą ewidencję kursów np. GPS-em i jesteś w stanie udowodnić, że mają one związek z działalnością gospodarczą... Powodzenia w udowadnianiu niewinności przed urzędem skarbowym.

A propos - ktoś wspominał o większych dochodach do budżetu, z których niby będzie można sfinansować 500+. Znajomy miał właśnie kontrolę ze skarbówki, przyszli po raz pierwszy od ładnych paru lat, nie znaleźli żadnych błędów, uchybień, ale stwierdzili, że według nich, to on powinien mieć wyższy dochód, od którego powinien opłacić wyższy podatek. W zasadzie od tak "z powietrza" - bo firma tej wielkości i o takiej działalności powinna mieć co najmniej takie a takie dochody. No i ma dopłacić parę tysięcy podatku. Przywalili mu domiar - zupełnie jak w latach 50-tych za Bieruta i Gomułki.

Oczywiście odwołał się od tej decyzji, ale już zapowiedział, że jeśli to nic nie da, to przenosi firmę do Czech, albo wogóle wyjeżdża do UK.

Prawda jest taka, że na 500+ poszła kasa, za którą miały być budowane S7, A2, S14 i przede wszystkim S6 i reszta jakiejś drobnicy. Dlatego wstrzymano procedowanie przetargów na te drogi, rozpisanych jeszcze za rządu PO. Część w założeniu ma być przełożona poprzez niemiłosierne rozciągnięcie procedur "na później" tak, by realne roboty i płatności za faktury miały miejsce za 2-3 lata. Natomiast taka S6 zostanie odłożona do "kalend greckich", pewnie po to, żeby ci z Pomorza wiedzieli, że cierpią za Tuska.

W kolejnych latach 500+ finansowane będzie z pieniędzy, które miały pójść na zakup karakali. I interes przez jakiś czas się będzie kręcił, chociaż już widać, że się zacznie sypać.

A efekt 500+ jest póki co taki, że wzrósł import, natomiast wzrost PKB zjechał na twarz - głównie przez zapaść na polu inwestycji infrastrukturalnych. Dlatego na gwałt szukają dodatkowych dochodów. I dla tego moim zdaniem te zmiany akcyzy też wejdą - o ile będą per saldo na + dla budżetu.

Edytowane przez Suli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko jest również parę dobrych rozwiązań.

ostatnio jest afera odnośnie emerytur komuchów którzy rządzili za PRL-u, okazało się że ich emerytury dochodzą nawet do 19tyś.

za co ? oprawcy zarabiają krocie a plebs nie ma z czego żyć... efekt - obniżki emerytur do 2000zł. I bardzo dobrze ! rząd zyska na tych darmozjadach pół miliarda zł. rocznie.

tak jak napisał kolega wyżej, niestety spustoszenie w budżecie, które od lat panoszyły poprzednie władze nie dają możliwości spokojnego wypłacania 500+, stąd te zmiany.

weźmy też pod uwagę to że każda ustawa ( w większości ta, która jest na razie nierozpatrzonym pomysłem ) jest rozdmuchiwana przez opozycję po to aby zrazić nas jak najbardziej do PIS-u.

W grudniu odchodzi ostatni dowódca bastionu PO - Rzepliński, zobaczymy co się wtedy będzie działo. ludzie dalej pamiętają wałki takie jak amber gold i Tuska który powinien siedzieć za to wraz z swoim synusiem

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak jak napisał kolega wyżej, niestety spustoszenie w budżecie, które od lat panoszyły poprzednie władze nie dają możliwości spokojnego wypłacania 500+, stąd te zmiany.
:facepalm:

weźmy też pod uwagę to że każda ustawa ( w większości ta, która jest na razie nierozpatrzonym pomysłem ) jest rozdmuchiwana przez opozycję po to aby zrazić nas jak najbardziej do PIS-u.

Niektorzy maja wlasny rozum i sa w stanie pojac, ze to co sie dzieje nie jest zbyt normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...