Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

Więc nie jest tak strasznie jak zakładano na początku :) A wiec wnioski sa takie, ze nie sciagamy aut produkowanych przed 2005 rokiem :) emisja spali i pojemnosc :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kolega wyżej, niestety spustoszenie w budżecie, które od lat panoszyły poprzednie władze nie dają możliwości spokojnego wypłacania 500+, stąd te zmiany.

Czy Ty czytasz co piszesz? Poprzedni rząd zarezerwował kasę na inwestycje w infrastrukturalne, drogi ekspresowe, które miały poprawić dostępność komunikacyjną i warunki prowadzenia biznesu w obszarze zapomnianym przez Boga czyli środkowym Pomorzu a ten obecny przeznaczył to na konsumpcję. Kasę za którą suweren PiSowski zaczął znów na potęgę kupować szroty ściągane z Dojczlandu i elektronikę produkowaną w Korei, Chinach i na Tajwanie. To jak ma być lepiej i z czego ma być niby ten wzrost gospodarczy?

weźmy też pod uwagę to że każda ustawa ( w większości ta, która jest na razie nierozpatrzonym pomysłem ) jest rozdmuchiwana przez opozycję po to aby zrazić nas jak najbardziej do PIS-u.

Problem jest taki, że przy tej ekipie od nierozpatrzonego pomysłu do podpisu prezydenta potrafi upłynąć tylko parę dni. Takim nierozpatrzonym pomysłem były np. podwyżki pensji poselskich i stała pensja dla żony Dudy.

Skąd wiesz że to oprawcy mają takie emerytury?? Takiej emerytury raczej nie ma milicjant latający z pałką po okolicy i szukający ludzi z Solidarności, tylko wysoką rangą oficerowie, którzy nie koniecznie mogli mieć jakikolwiek związek z tymi zajściami. Najpierw niech udowodnią że ktoś był oprawcą, a nie wrzucają wszystkich do jednego wora. Zaraz się okaże że oprawcy to już albo nie żyją albo mają emerytury jak wszyscy.

Ja tylko przypomnę, że to właśnie za czasów tej znienawidzonej Platformy dokonano obniżenia emerytur SB-kom i funkcjonariuszom służącym w szeroko pojętym MSW w taki sposób, że za czas służby w PRL nalicza się im emeryturę według zasad jakie obowiązują dla zwykłych ludzi, natomiast dopiero za to co odsłużyli w Policji liczy im się według stawek emerytury mundurowej. Podobnie z wypłacanymi rentami i rentami dla wdów, których mężowie zaczynali w milicji a potem służyli ileśtam lat w Policji i mieli tego pecha, że ich jakiś gangsterzy w wojnie gangów w latach 90/00 zabili. Według nowych proponowanych regulacji tacy policjanci, choćby tylko 1 dzień przepracowali w milicji a potem sterali zdrowie i życie uganiając się za bandytami w wolnej Polsce utracą prawo do policyjne emerytury.

Przynajmniej tak zrozumiałem słowa Błaszczaka. Jeśli się mylę, to niech ktoś sprawę sprostuje przytaczając odpowiednie źródła.

Mam tylko nadzieję, że zasada tak samo będzie się tyczyć prokuratora Piotrowicza, sędziego Kryże, ministra Jasińskiego, przewodniczącego Dudy i pozostałej komuszej ekipy, która odnalazła się w PiS-ie

Krzywonos która jako jedyna wyłamała się ze strajku

Kłamiesz i obrażasz uczciwą kobietę. To wiele mówi o twoich tzw. źródłach i jakim jesteś człowiekiem.

Póki ciemny lud nie zrezygnuje z czytania wyborczej, słuchania tvnu i innych gówien tego typu i nie uda się wybrać antysystemowców, to nic się w naszym pięknym kraju nie zmieni.

Ciemny lud to raczej czyta Gazetę Polską, Do Rzeczy, W Sieci i ogląda Telewizję Trwam, a teraz TVP. Bo tam manipulację uprawiają cepami. Żeby ją wychwycić w TVN albo Wyborczej trzeba już pewnej dozy inteligencji.

Ja podam jeden odnośnie PO, sprawa TK który ma działać zgodnie z konstytucją, która wyraźnie mówi że sędziowie mają działać na podstawie ustawy. Od nie pamiętam już jakiego czasu, nie było ŻADNEGO posiedzenia TK zgodnego z ustawą.

Kłamiesz i manipulujesz albo nie czytałeś Konstytucji. Polecam lekturę. Zgodnie z art. 195 ust. 1 sędziowie TK jako jedyni podlegają tylko Konstytucji, w przeciwieństwie do pozostałych sędziów, którzy podlegają Konstytucji i ustawom (art. 178) Wprawdzie zgodnie z art. 197 organizację TK oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa, jednakże sędziowie mogą stosować ją w zakresie nie sprzecznym z Konstytucją, a w przypadku zaistnienia takiej sprzeczności wręcz im jej stosować nie wolno i w takiej sytuacji, o ile to możliwe powinni stosować się wprost do Konstytucji. Wynika to z wykładni systemowej art. 181 pkt 1, w powiązaniu z art. 8.

Mniej Piotrowicza, Ziobry, Błaszaka i TV PiS a więcej prawa konstytucyjnego i Konstytucji polecam.

to może warto przypomnieć że za czasów PO nie mogłeś manifestować choćbyś miliard ludzi zgromadził. Jak miałeś pecha to i przejść ulicą nie mogłeś bo Cie policja spałowała albo wsadziła na dołek.

Tu już nie tylko kłamiesz i manipulujesz ale wręcz łżesz jak bura samica psa. Czyli te wielkie demonstracje przeciwko ACTA, demonstracje Solidarności i innych związków zawodowych, demonstracje kółek Radia Maryja i Telewizji Trwam i również demonstracje PiS-owskie to się na Marsie odbywały? A może w tym czasie PiS, KORWIN albo Kukiz15 rządzili??

No jak Babcię kocham - Ministerstwo Prawdy w najczystszej postaci. Albo przekaz dnia z Nowogrodzkiej do płatnych trolli Szefernakera.

polecam sprawdzić co spotkało gościa który podniósł krzesło na spotkaniu z komorem

No podaj co - konkretnie. Tylko z przytoczeniem jakiegoś wiarygodnego źródła, a nie takiego jak z mistralami sprzedanymi przez Egipt Ruskim za dolara.

Stawki OC nie podrożały drastycznie ani ze względu na podatek bankowy ani 500+ ,tylko podwyżki wymusiła KE poprzez KNF na dłuuuuugo przed wyborami .Pierwsze informacje na ten temat pojawiały się już w 2014 r ,a w 2015r było już głośno na ten temat.Każdy kto ma do czynienia z tą branżą wiedział o tym dobrze już dawno.

W uproszczeniu ujmując-KNF już w 2013/14 wymuszała uczciwsze wypłaty odszkodowań na co branża ubezp. odpowiedziała prognozą mocnych powyżek OC .Ot cała filozofia.

Owszem, zgadzam się, skończyła się wojna cenowa i ceny zaczęły iść w górę. Ale podatek bankowy też się do tego w jakimś stopniu przyłożył. Wogóle wszędzie koszty obsługiwania produktów w towarzystwach ubezpieczeniowych poszły w górę - nawet przy zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi w ramach polis inwestycyjnych. Rozmawiałem ze znajomymi agentami i takiego newsa mi sprzedali. Oczywiście oficjalnie nikt się do tego nie przyzna, bo ustawa o podatku bankowym zakazuje przerzucać go na klientów i ten, kto by się oficjalnie przyznał, pakuje się pod topór KNF i UOKIK.

A kończąc temat akcyzy na samochody. Faktycznie szkoda, że nie przeszedł w pierwotnym kształcie pomysł senatorów na zmianę podatku akcyzowego. Bo on po prostu zakładał obniżenie i bardziej łagodne zestopniowanie stawki podatku na samochody powyżej 2l poj. Byłoby prosto i czytelnie.

Skończ waść i wstydu oszczędź. Tyle w temacie.

Co do akcyzy, widział już ktoś oficjalne kwoty jakie weszły w życie? Szukałem, ale coś nie mogłem znaleźć.

Nie mówię o przykładach tylko o konkretnym przeliczaniu jakie ma obowiązywać.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jakieś nowe tabelki są, tak w każdym razie twierdzą media bo oficjalnych dokumentów brak.

Z załączonych w dokumencie przykładów wynika, że np. w przypadku opla corsy z 2007 r. o pojemności 1364 cm3 akcyza spadnie z 558 zł obecnie do 459 zł. Od audi A6 z 2006 r. wyposażonego w trzylitrowy silnik trzeba będzie zapłacić 5120 zł akcyzy, a nie 7254 zł, jak obecnie. W przypadku volkswagena polo z 2002 r. (silnik 1,2 l) podatek wyniesie 350 zł, wobec 341 zł teraz. Dla golfa (1390 cm3) z 2016 r. akcyza spadnie z 2596 zł obecnie do 1125 zł.

Zgodnie z filozofią lewaków 500+ upadnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty czytasz co piszesz? Poprzedni rząd zarezerwował kasę na inwestycje w infrastrukturalne, drogi ekspresowe, które miały poprawić dostępność komunikacyjną i warunki prowadzenia biznesu w obszarze zapomnianym przez Boga czyli środkowym Pomorzu a ten obecny przeznaczył to na konsumpcję.

:facepalm:

Biedne PO, tyle dobrego chciało zrobić dla Polski, my głupi Polacy przerwaliśmy to, oni każdy grosz inwestowali w infrastrukturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skonczcie z ta poityka,wchodze w watek czytac o nowej akcyzie a nie o polityce :facepalm:

szukam informacji na temat akcyzy

http://superauto24.se.pl/porady/nowa-akcyza-2017-zalezna-od-pojemnosci-emisji-spalin-i-wieku-auta-tabela-i-wzor-jak-liczyc_921053.html

wg tego artykulu to kibel jezeli chcemy sprowadzic np b8 3.0 tdi :kwasny:

nie wiem czy dobrze policzylem ale dla a4 b8 3.0 tdi 2010 wyszlo mi ok 10 k akcyzy...

Edytowane przez David
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wesoło to wygląda, a4 b8 3.0tdi po lifcie ok 14-16k pln :D, wcześniejsze tabelki lepiej wyglądały akcyza 3,5k pln. Ciekawe co w sytuacji jak auto z 2015r spełnia euro 6

http://www.samar.pl/__/3/3.a/91260/3.sc/11/Projekt-zaskakuj%C4%85cych-zmian.html?locale=pl_PL

Edytowane przez marc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skończ waść i wstydu oszczędź. Tyle w temacie.

Ach. Czyli jak zaczynamy przechodzić do konkretów to temat się kończy.

Ale OK. Może skończyć ten :offtopic: i oszczędzić jak napisałeś - Twój staropolski "wstyd".

Wracając do zasadniczego tematu


wg tego artykulu to kibel jezeli chcemy sprowadzic np b8 3.0 tdi :kwasny:



nie wiem czy dobrze policzylem ale dla a4 b8 3.0 tdi 2010 wyszlo mi ok 10 k akcyzy...

Mnie też tyle wyszło :disgust:

Liczymy według wzoru: P = S x (1 – D), gdzie:
P – kwota akcyzy wyrażona w złotych
S -stawka bazowa akcyzy -> 25 000 dla EURO 5;
D – współczynnik deprecjacji -> 0,6 dla samochodu 6-letniego czyli 72-miesięcznego,

P= S x (1-0,6) = 25 000 x 0,4 = 10 000 PLN

To obecnie za furę na przyzwoitym wypasie np. taką

http://www.mobile.de/pl/Samochod/Audi-A4-Avant-3.0-TDI-DPF-quattro-Ambition/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:1900_9_,frn:2010,frx:2010,ful:diesel,ccn:2600,ccx:3000,vcg:estatecar,pa:front_sensors!rear_sensors,abs:true,esp:true,fwd:true,xhl:true,nvs:true,ars:true,lsr:true/pg:vipcar/233563261.html

za 12 300 EURO akcyza wychodzi mniej więcej tak samo :( . A przy tańszych egzemplarzach różnica tylko się powiększa na niekorzyść. :facepalm::thumbdown:

Chyba, że się gdzieś rąbnąłem w obliczeniach.

Myślałem, że jednak będzie taniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b8 3.0tdi

a4 2008-2009 = 9lat 108=0,75 8000 zł / 8lat 96 = 0,70 96000zł

a4 2010-2012 = 7lat 84=0,65 8750zł / 5lat 60=0,55 11250zł

a4 2013-2015 = 3lat a48=0,45 13750zł / 2lata 24=0,25 18750zł

Do tego doliczyć koszt tablic + ubezpieczenie zjazdowe, paliwo na dwa auta to słabo to wygląda.

Nowa akcyza miała promować nowsze auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się dopiero burdel zrobi jak taka matematykę do wyliczania akcyzy stworzyli :D , ludzie wcześniej mieli problem żeby 3,6% albo 18,6% sobie policzyć to teraz już zupełnie będzie szal :D . No i jaka jazda się zrobi z określeniem i rozróżnieniem "data produkcji" a "data pierwszej rejestracji" , w DE większość patrzy na datę pierwszej rejestracji i często ją podaje jako rocznik samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w DE większość patrzy na datę pierwszej rejestracji i często ją podaje jako rocznik samochodu.

tylko w ogłoszeniach, ubezpieczalnia i zulassung patrzy na datę produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden artykuł:

http://autokult.pl/28964,kolejna-propozycja-rzadu-w-sprawie-akcyzy-na-samochody

No to "polepszyli" akcyzę wyszło jak zwykle.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie wychodzi już najgorzej, bo i tak aut z większym silnikiem niż 2.5 i mlodszych jak 10 lat kupować nie będę. Jednakże wciąż jest to nieakceptowalne.

Jedno co mnie ciekawi 'Stopień ponadnormatywnej wartości samochodu w stosunku do współczynnika deprecjacji'

Ciekawe na jakiej podstawie mają to określać, jeżeli na podstawie widzimisię urzędasa to sajonara.

Mogliby brać pod uwagę stan licznika, to przestałoby się opłacać cofać liczniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie wychodzi już najgorzej, bo i tak aut z większym silnikiem niż 2.5 i mlodszych jak 10 lat kupować nie będę. Jednakże wciąż jest to nieakceptowalne.

Jedno co mnie ciekawi 'Stopień ponadnormatywnej wartości samochodu w stosunku do współczynnika deprecjacji'

Ciekawe na jakiej podstawie mają to określać, jeżeli na podstawie widzimisię urzędasa to sajonara.

Mogliby brać pod uwagę stan licznika, to przestałoby się opłacać cofać liczniki :D

będą kręcić do przodu :D, może ściąganie jakiś rozbitków, po spaleniu, zalaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostanie w takim kształcie to kicha.A miało być tak pięknie ......Mieli pierwotnie obniżyć stawkę 18.6 do "ludzkiego" poziomu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trzeba bedzie kupowac auta już zarejestrowane w PL.... ciekawe, czy ceny takich aut pójdą w góre... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym projekcie stawek akcyzy czuć tylko aspekt ekonomiczny a ekologii w nim za grosz gdyż nie ma rozróżnienia na ON,PB,LPG w związku z emisją trujących substancji.

O wielkopojemnościowych klasykach trzeba więc będzie zapomnieć lub płacić bydlakom nie lada haracz :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trzeba bedzie kupowac auta już zarejestrowane w PL.... ciekawe, czy ceny takich aut pójdą w góre... ??

Problem w tym, że takich aut raz, że mało, dwa, że najczęściej licho wyposażone.

Ceny pójdą w górę adekwatnie do wzrostów akcyzowych. Przecież jak ktoś ma auto zarejestrowane w PL, to nie zostawi jego ceny niższej tylko dlatego, że handlarze będą mieć drożej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wyjdzie na to, ze np B5 ceny poszybuja o ok 1000 zł w góre, a B6 znowu bedzie windowac ceny... zwłaszcza z wiecznymi 1.9 TDi lub 1.8 T. i dodajmy do tego fakt, że beda zdrowe ( uchowają się ) to może okazać sie, że dzięki nowej akcyzie, ktoś posmiga 3 lata w PL i przy sprzedazy nie straci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b8 3.0tdi

a4 2008-2009 = 9lat 108=0,75 8000 zł / 8lat 96 = 0,70 96000zł

a4 2010-2012 = 7lat 84=0,65 8750zł / 5lat 60=0,55 11250zł

a4 2013-2015 = 3lat a48=0,45 13750zł / 2lata 24=0,25 18750zł

Do tego doliczyć koszt tablic + ubezpieczenie zjazdowe, paliwo na dwa auta to słabo to wygląda.

Nowa akcyza miała promować nowsze auta :D

Chyba nie tak to liczysz. Współczynnik deprecjacji liczy się tak, że od 1 odejmujesz wartość podaną w tabeli dla danego wieku i wynik mnożysz przez stawkę dla pojemności i normy euro. Czyli dla samochodu 3-letniego stawkę dla pojemności mnożysz przez 0,55 nie 0,45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...