Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

niestety spustoszenie w budżecie, które od lat panoszyły poprzednie władze nie dają możliwości spokojnego wypłacania 500+, stąd te zmiany.

Jak się nie ma na wypłaty 500+ to się nie obiecuje. W trakcie kampanii PiS mówił, ze pieniądze na to są, a okazało się, że to gówno prawda. Teraz podnoszą podatki gdzie się da, a wszystko atakuje klasę średnią. I to wystarczy by zniechęcić się do obecnej władzy.

Druga sprawa - zauważyłem, że jest tu wielu zwolenników, aby ludzie na działalności gospodarczej nie byli uprzywielejowani podatkiem liniowym. Zasadnicza różnica między tymi ludźmi a plebsem jest taka, że oni tworzą, bądź będą tworzyli miejsca pracy. Druga różnica jest taka, że i tak płacą większe podatki i dopłacają do plebsu. Czemu więc potencjalnych twórców miejsc pracy nie uprzywilejować?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma na wypłaty 500+ to się nie obiecuje. W trakcie kampanii PiS mówił, ze pieniądze na to są, a okazało się, że to gówno prawda.

niestety, prawda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 500+ nas pogrążą. Piekielnie mnie to wkurza, bo wybraliśmy dużo lepszy rząd niż poprzednie złodziejstwo, a teraz nas tym syfem pogrążają.

Miałem cichą nadzieję, że jak zostaną wybrani to zrezygnują z tego idiotycznego pomysłu 500+, a im się zachciało to realizować!

A teraz te podatki progresywne o których mówi Morawiecki... mega mi się to nie podoba, bo jak dojdę kiedyś do pułapu 7 tys. brutto to się nagle okaże, że zarabiam mniej niż jak miałbym 6.5 tys. Co to w ogóle są za pieniądze, żeby obciążać je większymi podatkami? Śmiech na sali.

Najbardziej mnie boli to, że ten głupi pajac doskonale wie, że to obniżanie podatków powoduje wzrost dochodów do budżetu, bo sam to przyznał na rozmowie wewnętrznej na zlocie PiS'u, a jednak chce iść w odwrotną stronę.

Uważam już od dawna, że całej tej hołocie co na nas żeruje od wielu wielu lat zależy na tym abyśmy byli coraz biedniejsi i wiele się między sobą nie różnią.

Póki ciemny lud nie zrezygnuje z czytania wyborczej, słuchania tvnu i innych gówien tego typu i nie uda się wybrać antysystemowców, to nic się w naszym pięknym kraju nie zmieni.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 500+ nas pogrążą. Piekielnie mnie to wkurza, bo wybraliśmy dużo lepszy rząd niż poprzednie złodziejstwo, a teraz nas tym syfem pogrążają.

Miałem cichą nadzieję, że jak zostaną wybrani to zrezygnują z tego idiotycznego pomysłu 500+, a im się zachciało to realizować!

A teraz te podatki progresywne o których mówi Morawiecki... mega mi się to nie podoba, bo jak dojdę kiedyś do pułapu 7 tys. brutto to się nagle okaże, że zarabiam mniej niż jak miałbym 6.5 tys. Co to w ogóle są za pieniądze, żeby obciążać je większymi podatkami? Śmiech na sali.

Najbardziej mnie boli to, że ten głupi pajac doskonale wie, że to obniżanie podatków powoduje wzrost dochodów do budżetu, bo sam to przyznał na rozmowie wewnętrznej na zlocie PiS'u, a jednak chce iść w odwrotną stronę.

Uważam już od dawna, że całej tej hołocie co na nas żeruje od wielu wielu lat zależy na tym abyśmy byli coraz biedniejsi i wiele się między sobą nie różnią.

Póki ciemny lud nie zrezygnuje z czytania wyborczej, słuchania tvnu i innych gówien tego typu i nie uda się wybrać antysystemowców, to nic się w naszym pięknym kraju nie zmieni.

Różnica z podwyżki podatków w stosunku do obniżki jest taka, że rząd ma pewne pieniądze, które lada chwila zabierze od ludzi. Obniżka nie jest taka bezpośrednia, jeśli chodzi o wpływy do budżetu. Wolą pewniaka, niz ryzyko. Niestety ludzie nie pozwolą doić się w nieskończoność i odniesie to skutek odwrotny do zamierzonego.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ostatnio jest afera odnośnie emerytur komuchów którzy rządzili za PRL-u, okazało się że ich emerytury dochodzą nawet do 19tyś.

Skąd wiesz że to oprawcy mają takie emerytury?? Takiej emerytury raczej nie ma milicjant latający z pałką po okolicy i szukający ludzi z Solidarności, tylko wysoką rangą oficerowie, którzy nie koniecznie mogli mieć jakikolwiek związek z tymi zajściami. Najpierw niech udowodnią że ktoś był oprawcą, a nie wrzucają wszystkich do jednego wora. Zaraz się okaże że oprawcy to już albo nie żyją albo mają emerytury jak wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Póki ciemny lud nie zrezygnuje z czytania wyborczej, słuchania tvnu i innych gówien tego typu i nie uda się wybrać antysystemowców, to nic się w naszym pięknym kraju nie zmieni.

Co wy tak najeżdżacie na te media. Mamy wolne media i lepiej żeby tak zostało, możesz sobie usiąść obejrzeć media proeuropejskie i proputinowskie i wyciągnąć wnioski. Żadne media nie kłamią tylko przedstawiają fakty w inne sposoby. W TVP ciągle teraz słyszę w wiadomościach co dobrego zrobił PIS czego PO nie było wstanie zrobić, a w TVN już nawet nie komentują tylko puszczają wypowiedzi archiwalne posłów z PIS-u gdzie co innego mówili a teraz co innego robią. Jedne i drugie mówią o tym samym, ale w inny sposób, to się nazywa wolność słowa, którą niedługo nam zabiorą. Tak jak nigdy nie było rozbieżności ile osób brało udział w marsza/demonstracjach tek teraz co innego media co innego policja a jeszcze co innego miasto, przecież paranoja jakaś. Niesamowite jest to że jak PIS wygrało wybory to nikt wyników nie fałszował, a przy poprzednie wybory przecież były sfałszowane A zaraz już nigdzie się nie wyjdzie bo marsze będzie mógł organizować tylko rząd.

Chyba coś mi to wszystko przypomina, pytanie kiedy się ludzie obudzą, oby nie był potrzebny za jakiś czas stan wojenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mamy wolne media i lepiej żeby tak zostało

Rozjebałeś system, idź do szkoły lepiej :D

Nie ma czegoś takiego jak wolne media :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wolne media i lepiej żeby tak zostało

Rozjebałeś system, idź do szkoły lepiej :D

Nie ma czegoś takiego jak wolne media :D

No fakt, zależy jak się rozumie wolne media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak wolne media czy wolność słowa. Człowiek też nie jest wolny.

TVN - nawet w jednym materiale potrafią przedstawić informacje sprzeczne. O wielu sprawach nie mówią... do tego buta i zwykłe chamstwo. Osobiście mam nadzieje że stracą koncesję

TVP - no cóż.. rządkowe jak zawsze tylko kierunek inny. Krytyki mało, za mało ale w końcu robią to co TVN kiedyś, ciągle mówią o tym samym by ludzie w końcu zapamiętali.

Najgorsze jest co innego, Strajki przeciwko rzeczy / ustawie której nie ma, krytykowanie projektów we wczesnych wersjach roboczych jakby były zamachem stanu. Sejm i senat to wiele partii.. i tu wracając do tematu akcyzy. wiosną tego roku grupa senatorów (PiS) zaproponowała zamię stawki dla silników powyżej 2 litrów, obniżenie z 18,6 na 4,6% reszta bez zmian. Co sie stało ? media robią szum o tabele której oficjalnie nie znajdziemy w źródłach rządowych. Od razu skok na kasę, 500+ kraj się wali. bo jedna gazeta napisała a reszta przedrukowała. Nie po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni.

Michnik bankrutuje bo PUBLICZNE placówki przestały prenumerować jego pismo, nie wolny rynek, nie gospodarka, to jest ZAMACH na DEMOKRACJĘ, no więc KOD rusza na kolejny marsz...

PO mogło robić co chciało bo miało WSZYSTKIE media, nikt ich nie krytykował, wszystko dali radę zakopać. Mogli robić co chcieli, mieli większość, mogli zrealizować wszystkie obietnice. PiS jest pod ostrzałem, wielu gazet, interieru, telewizji dzięki czemu jego każde potknięcie jest wytykane, nawet na arenie międzynarodowej co jest CHORE!

Nie będzie więc zasady, że im samochód straszy, tym podatek wyższy. Akcyza ma być wyliczana przez pomnożenie właściwej stawki (określonej w tabeli) przez wskaźnik deprecjacji wartości auta.

Stawka będzie ustalona w zależności od pojemności silnika i normy Euro, przy czym będą to zupełnie inne wartości, niż wynikało z pierwotnej propozycji resortu.

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński wyjaśnił wczoraj, że wskaźnik deprecjacji jest konieczny ze względu na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 2007 r. w sprawie Brzeziński przeciwko Izbie Celnej w Warszawie (sygn. akt C-313/05). Trybunał zakwestionował wówczas uzależnienie stawki akcyzy od wieku samochodu (chodziło o auta starsze niż dwa lata).

Zaproponowany przez MF wskaźnik deprecjacji ma uwzględniać utratę wartości samochodów. W pierwszym roku, gdy wartość auta najbardziej spada, stawka podatku będzie obniżana o 20 proc. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nie zadziała tu prosta zasada: im starszy samochód, tym podatek będzie coraz niższy. Nie musi więc być tak, że właściciele wiekowych pojazdów zapłacą najmniej. Na posiedzeniu wiceminister Jasiński odniósł się też do zarzutu, że na zmianach zyskają najbogatsi, którzy kupują auta luksusowe. Wskazał, że w praktyce unikają oni opodatkowania w Polsce, rejestrując je w innych krajach, np. Czechach.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest co innego, Strajki przeciwko rzeczy / ustawie której nie ma, krytykowanie projektów we wczesnych wersjach roboczych jakby były zamachem stanu

dokładnie o to chodzi, robią taki bajzel po to żebyśmy o tym właśnie rozmawiali, burzyli się na obecną władzę.

robią nam pranie mózgu... ten kto w miarę kumaty to potrafi oddzielić rzeczywistość od fikcji, jednak nie oszukujmy się.. większość społeczeństwa to ludzie który albo nie mają o tym pojęcia albo ich nic nie interesuje.praca->picie->żarcie->spanie

Co wy tak najeżdżacie na te media. Mamy wolne media

wszyscy jesteśmy zniewoleni. nie ma wolnych mediów... to się dzieje od wieków, zobaczcie sobie w internecie na masońską ,,ligę świata'' w postaci piramidy. wszystko idealnie się pokrywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier.... wy naprawdę wierzycie w to co piszecie ?? Masakra wprost mi slow brakuje, ale wasze prawo. Na tym polega demokracja która na ten moment jeszcze jakoś funkcjonuje, powoli jest rozpieprzana ale jeszcze jakoś zipie. Zobaczymy na koniec obecnej kadencji tego rządu jaka będzie sytuacja w kraju i czyja wtedy będzie wina. Pytanie tylko czy za te 3 lata będzie nam jeszcze wolno jakiś sprzeciw przeciw władzy napisać. W polemikę nie staram się nawet wchodzić, ciężko mi wysuwać argumenty przeciw zwolennikom teorii loży masońskiej czy opinii ze wszyscy są zniewoleni na tym świecie.


Dobra musze jednak cos dodac :D :

Skoro i tak o niczym nie decydujemy, wszystko jest sterowane, wiekszosc spleczenstwa nie oddziela rzeczywistosci od fikcji, o niczym nie mysli, media klamia i zniewalaja i steruja narodem, byly za PO. To jakim cudem ten PiS jednak wygral ???

Jesli ten PiS jest taki super fajny i prowadzi nas ku lepszej przyszlosci przy okazji dozynajac watache komunistyczna to jakim cudem okazuje sie ze w ich szeregach sa ludzie pracujacy dla aparatu PZPR ?? Jakim cudem prokurator ( i to nie byle jaki ) z czasow PZPR jest jedna z twarzy zmian ?? jakim cudem czlowiek z przeszloscia PZPRowska zostaje przez PiS nominowany do trybunału konstytucyjnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja... haha, a to ci dobre! :D

Powiem tak, z toba Ogi polemika nie ma sensu, bo jesteś dzieckiem TVN'u, ale powiem ci coś na pociechę! Jeszcze z 10 lat temu ja też byłem! Nawet zagłosowałem na tych zdrajców z PO i wiesz co? Koledzy wyżej próbują przedstawiać fakty, ale ja wiem, że żadne argumenty nie mają sensu, a wiem to doskonale gdyż do mnie wtedy też nie przemawiały i miałem takie samo podejście jak i ty. Śmiałem się z takich ludzi do których sam teraz należę. Jakbym ci napluł na ryj to byś powiedział, że deszcz pada - w takim stadium zmanipulowania jesteś.

Domyślam się także, że za autorytety masz takie śmiecie jak Michnik i jego brat morderca, Bartoszewski czy Krzywonos która jako jedyna wyłamała się ze strajku :D

Jedyny powód dlaczego u mnie zmieniło się postrzeganie rzeczywistości jest to, że coś mnie tknęło i zacząłem sam szukać informacji i związków przyczynowo skutkowych porzucając zarówno TV jak i prasę. Jeżeli kiedykolwiek do tego dojdziesz to wtedy sam zaczniesz się zastanawiać, czemu wcześniej myślałeś inaczej. Prawdopodobnie jednak nawet tej uwagi nie dostrzeżesz i odniesiesz się tylko do tego co napisałem na początku swojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyborcy głównie PiSu mylą demokrację z bezprawiem. Demokracja nie polega na tym że wszystko Ci wolno, tylko na tym że masz prawo wyrażać swoje zdanie, masz prawo wybierać wg sumienia, możesz manifestować nawet w pojedynkę. Przeczytaj sobie folwark zwierzęcy, może zobaczysz analogię współczesnego rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi wysuwać argumenty przeciw zwolennikom teorii loży masońskiej czy opinii ze wszyscy są zniewoleni na tym świecie.

fakt troche pojechałem :grin: mam lekkiego bzika na tym punkcie, jednak wiele wskazuje na to że właśnie tak jest.

wystarczy trochę pogrzebać na nieoficjalnych stronach ;)

Jedyny powód dlaczego u mnie zmieniło się postrzeganie rzeczywistości jest to, że coś mnie tknęło i zacząłem sam szukać informacji i związków przyczynowo skutkowych porzucając zarówno TV jak i prasę

dokładnie tak, ja prawie w ogóle nie oglądam TV, nie dlatego że jestem starym zgorzkniałym tetrykiem który widzi wszędzie komuchów i nazistów... po prostu czuję że przejrzałem na oczy. do tej pory wierzyłem w dobroć ameryki która chroni nasze wszystkie narody, wierzyłem w to że unia europejska jest stworzona po to żeby żyło się nam lepiej.

w rzeczywistości to wszystko jedna farsa która teraz wychodzi na światło dzienne... dowodem są np. imigranci. to wszystko było planowane, a to co będzie dalej to wszystko tylko kwestia czasu, kolejny atak terrorystyczny przyjdzie szybko, ludzie już zapomnieli i znów panuje sielanka ;)

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie lepiej o 'Pizzagate' :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie lepiej o 'Pizzagate' :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

czytane, od dawna wiedziałem że ameryka to największe zło a ludzie w niej rządzący to pieprzeni okultyści... bush, jego stary, reagan i teraz clinton !? to jest tak przerażające że lepiej o tym nie myśleć:

artykuł w skrócie:

kurde z tematu o akcyzach zrobiło się grubo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł, aby rozwijać te tematy tutaj, bo to się dyskusja na grube miesiące zrobi.

Ostatnio właśnie rozwalił mnie Bush i Kerry jak przyznali się na wizji, że należą do Skull&Bones i na pytanie co tam robia, powiedzieli, że to tajemnica.

Swoją drogą wygooglowałem sobie też dziennikarza który śmiał o to zapytać, kto kumaty może się domyśleć, co go spotkało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym ci napluł na ryj to byś powiedział, że deszcz pada - w takim stadium zmanipulowania jesteś.

Takie teksty tylko świadczą o twoim poziomie, i nie sądzę że jak ty byś mi napluł w twarz, bo mam twarz a nie ryj ale widać każdego kto się z tobą nie zgadza musisz obrażać co tylko pokazuje jak małym człowieczkiem jesteś. Nie będę się wdawał z tobą w jakąkolwiek dyskusje bo i tak żadnych argumentów nie jesteś wstanie przyjąć wszystko jest kłamstwem i manipulacja, to się nazywa paranoja ale jak wspomniałem nie wchodzę w dyskusję, poczekam aż się wszystko zacznie pier... nie mówie że kompletnie zawali ale konkretnie spier... i wtedy poczytam jak wypisujesz o złych mocach które zniszczyły tak dobry rząd bo chciał dobrze ale mu nie dano. A to po prostu będzie zwykła matematyka że jak masz 10 złotych to nie obiecujesz że wydasz 50 bo 40 pożyczysz i niech się ci co pożyczyli martwią, ale jak widać tego nie rozumiesz. Tak gwoli ścisłości to próbujesz mi przypiąć łatkę PO-wca czy też dziecka TVNu, tylko widzisz nie jestem wyborcą PO a wręcz ich przeciwnikiem a numer z OFE to jedna z większych kradzieży w białych rękawiczkach, telewizji nie oglądam prawie wcale choć czasem TVN się zdarzy jak i TVP, co nie zmienia faktu że podanych mi informacji nie analizuje a z analizy wychodzi co wychodzi że nie dość że ciągle nas dymają na kasę to jeszcze zaczynają ograniczać prawa obywatelskie, no ale jak widać widzisz tylko to co chcesz. I możesz sobie rzucać jakimi chcesz inwektywami w moim kierunku i tak to po mnie spływa, w życiu już sporo widziałem i przeżyłem, sporo też osiągnąłem jak i sporo rzeczy spierdoliłem i wszystkie te doświadczenia mnie nauczyły że ludźmi z taką paranoją jak twoja nie ma co się przejmować bo i tak was nikt nigdy na poważnie nie będzie traktował.

Ps. Hitler żyje.

Ps2. Elvis też.

Dla mnie temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...