Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie zmieniam auta. Nie stac mnie na młodsze, nie chce innego ;). Zapłacę...

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniam auta. Nie stac mnie na młodsze, nie chce innego ;). Zapłacę...

Wysłane z mojego PSP5453DUO przy użyciu Tapatalka

wielu ludzi niestety zapłaci... bo taki był cel tego projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyjścia będą tylko dwa - jeździć, albo nie jeździć. Do tego doprowadzą.

Dla mnie jedyny plus tego interesu jest taki, że ci najbiedniejsi zrezygnują z aut co w pewien sposób wpłynie na zmniejszenie korków. Cała reszta to jedna wielka farsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No wyjścia będą tylko dwa - jeździć, albo nie jeździć.

Proponuję trzeci.

Brunona K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda, ale spotkałem się w internecie z opinią, że Polska jako jedyne Państwo w UE ma akcyze na import aut zza granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O akcyzie już jakiś czas temu wypowiadała się UE, stwierdziła że utrudnia przepływ towarów pomiędzy krajami unii. Akcyza to okradanie obywateli.

Send from My NOKIA 3310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wprowadzeniu tych absurdalnych przepisów spadnie liczba użytkowników samochodów to analogicznie spadnie ilość paliwa sprzedawanego odbiorcom detalicznym czyli nam kierowcom.a na to raczej lobby paliwowe sobie nie pozwoli bo sam transport towarowy itp. nie zapewni im odpowiedniego popytu na paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyajac wasze komentarze doszedlem do pytania, ze trzeba doplacic akcyze wedlug nowych wytycznych do zarejestrowanego juz auta? :grin:

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O akcyzie już jakiś czas temu wypowiadała się UE, stwierdziła że utrudnia przepływ towarów pomiędzy krajami unii. Akcyza to okradanie obywateli.

Send from My NOKIA 3310.

UE = interes niemiecki. Akcyza jest zła, ale UE nie jest to emisariuszem dobra. Oni wiedzą, że przy takich akcyzach nie pozbędą się ze swojego kraju zalegającego złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spójrzcie... Audi A6C6 3.0TDI rocznik 2009- wartość rynkowa 50.000zł.

W chwili obecnej zapłaciłbym 18,6% akcyzy, czyli 9300zł

Po zmianach zapłacę 5388zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jako jedyne Państwo w UE ma akcyze na import aut zza granicy.

A bydlaki z Brukseli nad demokracją w Polsce rozprawiają zamiast skasować bezprawną akcyzę :kwasny: .Ale że taka akcyza to nie sprawa polityczna i nie uderza w koncerny/hipermarkety to mają to w doopie fircyki w gajerkach

Plany podatku od hipermarketów skasowali jakoś w try miga bo to uderzało w ich bogatych mocodawców a przeciętnego Kowalskiego mają tak naprawdę głęboko w d

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale.. Jeżeli to prawda... że tylko Polska w UE ma akcyzę na import aut.. to jest to parodia...

I jakiś krawaciarz mówi mi w Wiadomościach że robią to aby w Polsce było więcej nowszych aut.. to niech usunął w ogóle akcyzę to wtedy kupię sobie auto za 50tyś a nie za 40....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spójrzcie... Audi A6C6 3.0TDI rocznik 2009- wartość rynkowa 50.000zł.

W chwili obecnej zapłaciłbym 18,6% akcyzy, czyli 9300zł

Po zmianach zapłacę 5388zł

Doskonały przykład i bardzo dobry.

Ta sprawa jak ten medal, ma 2 strony. Bo niby będziemy płacić więcej, ale z drugiej strony zastanowimy sie nad nowszym i mocniejszym. Po za tym, sa inne marki na rynku, nie tylko audi i bmw, mozna za cene 10 letniej audi miec 5 letniego japonca z tego samego segmentu (powiedzmy). Wiem ze to troche naciagana teoria, bo ja tam wole starsze audi czy bmw niz nowsze japonskie badziewie, ale ludzie rzadzacy naszym krajem tego nie rozumieja. Niemniej jednak mysle, ze ta zmaiana bedzie na plus i troche ukryca sie szroty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie można mieć fajnego japońca za niską cenę drogi kolego. Takie modele jak np. Accord 2.4 się cenią. Nie mówiąc już o takim Lexusie IS300.

Ta zmiana jest dobrą zmianą tylko dla tych co i tak mają pełna kieszeń, uderzy zarówno w biednych jak i w tych średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


będziemy płacić więcej, ale z drugiej strony zastanowimy sie nad nowszym i mocniejszym.

Taaaa, dowalą OC z górnej półki za dużą pojemność i po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zapytać userów na forum, którzy zajmują się ubezpieczeniami.. ale ja pytałem ostatnio swojego "agenta" i mówił że pojemność silnika nie ma aż takiej dużej różnicy w OC

Nowa akcyza jest dobra... jak ktoś kupuje auto 40tyś+...

Jaskrawy przykład... Audi A3 2002r 1.9TDI... - nowa akcyza - blisko 2500zł... :facepalm:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mówił że pojemność silnika nie ma aż takiej dużej różnicy w OC

Jeszcze nie, ale kto wie co wymyślą w przyszłym roku.


Nowa akcyza jest dobra... jak ktoś kupuje auto 40tyś+..

Czyli bogaty mniej straci od biedniejszego, którego nie będzie stać na taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno styczen 2017 na 100% nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...