Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 1.8T BEX 190KM K04TFSI


muzin

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja wiem instalacje można od 3.5koła założyć, w b7 tfsi tylko dp,turbo i 300KM mamy.

Zapomniałeś dodać że m.in linie olejowe nie pasują, wadzi łapa silnika, dolot nie pasuje, odma nie pasuje, zawor dv do relokacji i 300koni na seryjnej pompie hpfp to jest MAX totalny i czasy wtrysku na granicy ;)

Eot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem instalacje można od 3.5koła założyć, w b7 tfsi tylko dp,turbo i 300KM mamy.

Co to za instalacja za 3500zł? Lub jak kto woli z chwytem marketingowym OD 3500zł?

1. Czy chodziło Ci o instalacje do 1.8T, która wyrobi 315KM?

2. Instalacja do TFSI? 6 gen? do seryjnego 2.0TFSI?

3. Instalacja do TFSI? 6 gen? do 2.0TFSI modzonego na 315KM?

Jak robiłem rozeznanie kilka miesięcy temu to żadna z nich nie jest do zrobienia za 3500zł ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy padnie pytanie ile to auto teraz pali ... :)

Na swoim przykładzie podam...benzyny shell nitro plus normalna jazda 11,3 litra wyszło...trochę żwawiej około 11,8
Jak na razie moja na K04 spaliła min 9,78 max 11,47

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie okolice 15-18k, co i tak taniej wychodzi niż B8 kupić i modzić bo za 45-50k nie kupisz b8 w Q i nie zrobisz z niego samochodu który będzie tak jeździł jak to b6 :) . Moje b7 na 350+ wychodzi taniej niż b8 kupić na takim wypasie w Q zrobić rozrządy problemy z pierścieniami mody itp. Zresztą po co tu drążyć temat? Specyfikacja jest podana ceny ogólnodostępne można sobie policzyć, reszta kwestia robocizny. Co do projektu to od razu mówiłem Ci, by pakować k04-064 :) najlepszy wybór do 1.8T/2.0t. Teraz czekamy na jakiś onboard :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bedzie licytacja, że tam sie da zrobić taniej 20zł downpipe, a śwagier pospawa wydech za piwo ...

Naście trzeba mieć żeby było na nowych częściach i ze zrobionym serwisem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wydać mniej, ja dużo kasy wydałem na przerabianie istniejących elementów pod k04.Nie liczę juz tego ze kupowałem dwa razy wtryski, 440cc i 525cc, hybryde, dp, olej itp...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tak jak napisał arek koszt między 15-18tys. Ja jeszcze musze pomyśleć o sprzegle ( mam jeszcze serie) i chlodnicy oleju.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuton duży jak na seryjny słupek :) Ja jednak jakbym chciał ponad 300 KM to bym kupił C5 2.7 T i pomodził :)) - na pewno to lepsza alternatywa niż B8.

Tak swoją drogą, gdzie Wy tak jeździcie, że aż 300 KM potrzebujecie? Ja mam 212 KM i na trasie jest spory zapas, oczywiście mówię tu o normalnej jeździe, nie popisywaniu się i ściganiu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Pod jakim kątem C5 z max 2004 roku, jest lepszą alternatywą dla B8?

A co do auta z tematu - fakt, do akcji ze sprzedażą i kupnem B8 troszkę by brakowało, ale już niedużo. Zastanawia mnie tylko jeszcze ile przy ewentualnej odsprzedaży można odzyskać z tej inwestycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Serio? Pod jakim kątem C5 z max 2004 roku, jest lepszą alternatywą dla B8?

Pod kątem silnika 2.7 z którego 300 KM można wyciągnąć samym softem, a nie mówiąc o większych suszarkach FMIC, wtryskach itp. No i plusem jest dźwięk V6 i możliwość założenia lpg.

Oczywiście kwestia wyglądu jest bezdyskusyjnie na korzyść b8. A jeśli ktoś w granicach 30-40 tys zł szuka czegoś mocnego 300+ to 2.7 jest dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyglądu to kwestia gustu.

Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę że to auta z innej epoki. Choćby nie wiem w jakim stanie takie C5 było, to dzieli je przepaść pod kątem szeroko rozumianych wrażeń z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuton duży jak na seryjny słupek :) Ja jednak jakbym chciał ponad 300 KM to bym kupił C5 2.7 T i pomodził :)) - na pewno to lepsza alternatywa niż B8.

Tak swoją drogą, gdzie Wy tak jeździcie, że aż 300 KM potrzebujecie? Ja mam 212 KM i na trasie jest spory zapas, oczywiście mówię tu o normalnej jeździe, nie popisywaniu się i ściganiu :))

Serio? Pod jakim kątem C5 z max 2004 roku, jest lepszą alternatywą dla B8?

A co do auta z tematu - fakt, do akcji ze sprzedażą i kupnem B8 troszkę by brakowało, ale już niedużo. Zastanawia mnie tylko jeszcze ile przy ewentualnej odsprzedaży można odzyskać z tej inwestycji :)

Takie komentarze to piszą przeważnie Ci co nie mieli nigdy 2.7BT albo nie mają nawet jednego znajomego, który taki silnik ma przez dłuższy czas i potrafi go utrzymać w dobrej kondycji :)

Wiesz, że w tym silniku sporo rzeczy się robi przez jego wyciąganie ?:) Jak kupujesz perełkę to jest bardzo DROGA.

Jak jest w przecietnym stanie to trzeba zrobić mu porządny serwis i koszt tego serwisu (bo przeciez robisz auto dla siebie) to nie jest 5zł ... to nawet nie jest 5000zł. Robisz rozrząd, uszczelnienie silnika, turbiny x2, DP x2 itp itd

Owszem, zrobisz softem 300-320KM ale to max ...

Potem już trzeba FMIC, turbiny większe. głowice z wolnossaka ... koszty bardzo rosną.

Oczywiście przyrost KM/Nm będzie wiekszy wtedy niż w 1.8T.

Korzystniej też może wypaść przeliczenie 1KM/zł ale

.... suma sumarum ogólnie z portfela ubywa więcej.

Seryjny słupek 1.8T zniesie przy odpowiednim strojeniu taki Nm a nawet i odrobine większy. Trzeba zadbać o to jak narasta doładowanie, czy nie faluje i co się dzieje przy zmianie biegu (overboosty). To są podstawy ale też i najczęstsze błędy tunerów.

Niektórzy z niewłaściwie wystrojoną hybryda zalatwią silnik, a inni się nonstoper sciagaja po autostradach na TFSI i auta ciagle jezdzia.

Pojęcie auto z innej epoki można odczytać na 2 sposoby ... już teraz nie projektują takich aut wytrzymałych jak kiedyś.

Co kto lubi ...

Każda sroka swój ogonek chwali ... :)

Padł jednak tekst gdzie my jeździmy takimi autami i po co tyle mocy ... :D :D :D

http://www.aw.poznan.pl/tor/

http://silesiaring.pl/

Auto jest do jeżdżenia a nie robienia mu foci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, ja się w B8 nie zakochałem :) Są inne, lepsze auta.

Ale B8 daje radę i biorąc pod uwagę że to jedyne auto, które użytkuje na co dzień - oferuje całkiem fajny poziom komfortu (wyciszenie, wyposażenie). Jednocześnie w razie potrzeby można skorzystać z całkiem przyzwoitych osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum passata jest kilka pasków tfsi co już w 2011 roku miały zomontowane instalacje i koszty były w okolicach 3,5 tys.Grzesiek bo b7 wystarczy hybryda k03/04 lub ihi z b8 spokojnie według peruna 350KM obrobi i pasują plug&play .Wynik ostatni jaki widziałem po wymianie tylko turbo i dp to 310KM420NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego auta na pośrednim wtrysku założysz lpg za 2100 i za 3100 kwota 3500 zł nie jest wyznacznikiem. Ważne są wtryski reduktor parownik jakość montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisal ze "100% seryjny nieotwierany slupek"

to sporo niuta jak na seryjne korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzin, dlaczego robiles cały wydech? Ktoś Ci tak polecił czy sam chciałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kiedyś chciał się pozbyć to napisz priv ;)

samochodu czy wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...