Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 AWX źle odpala zimny


szczepanstjepan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukałem ale nie znalazłem identycznego problemu.Mam problem z odpalaniem po nocy. Stało się tak po wymianie popychaczy.

Samochód źle odpalał jak kupiłem, zmieniłem synchro na -1.1 i palił od kopa zawsze nawet na spalonych wszystkich świecach. Klekotały popychacze, dudniło we filtrze powietrza, były wibracje silnika, postanowiłem wymienić popychacze na INA czarne jak i panewki wałka oraz świece, wałek jest idealny. Wszystko skręcone z dynamometrem, tak jak fabryka chce, wyregulowane pompki na 180 st. Wyczyszczony kolektor, wymienione podciśnienia itd chodzi ekstra, nie dudni nie wibruje. Teraz sytuacja jest taka, że po nocy kręcę z 15 sekund zanim odpali, jak odpali chodzi ok ale tak jakoś nie wkręca się dobrze i tak jest na ciepłym też, że do 1.5 tyś obrotów muł. Wcześniej było wszystko idealnie i problem z paleniem był przy -15 bez świec a teraz +5 i klops. Nie pierwsze tdi w moich rękach i nie od dziś naprawiam auta. Jak ciepły pali ok, jak ostygnie też tylko po nocy problem. Pompy vacum nie odkręcałem wgl układu paliwowego nie dotykałem, próbowałem inne paliwo ale dalej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchro jest jak było przed naprawą -.1.1 i było dobrze, oringów nie ruszałem, bo przed wymianą było wszystko idealnie, nie mam pomysłów, żeby cokolwiek ze sobą powiązać. Dzięki za zainteresowanie :)

Ma ktoś jakieś pomysły?

Wytargałem dziś przód znowu bo pompa wody zaczęła wyć. Nie polecam zestawu rozrządu GATES-8 tyś. km i pompa ciężko się obraca i wyje, pasek węższy od ori o 1 mm i wygląda gorzej od starego po 90 tyś km, kupiłem pompę saleri i pasek dayco z teflonem. Zabrałem się też za pompki i troszkę oringi podjechane, ostre krawędzie przeszlifowałem papierem wodnym na oleju 1500 i 2500 jedna pompka siedzi na miejscu z nową śrubą dokręcona 12Nm+270st., nowe sworznie i śruby regulacyjne. Stare śruby względem nowych wyciągnięte ponad półtora milimetra,nowa gładko się dokręciła. Zobaczymy jak to będzie odpalało.


Wstawiłem inną pompę vacum, bosch, podciśnienie było już kiepskie, wyczyszczony rozrusznik i dalej kiepsko pali po postoju.

Edytowane przez szczepanstjepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchro jest jak było przed naprawą -.1.1 i było dobrze, oringów nie ruszałem, bo przed wymianą było wszystko idealnie, nie mam pomysłów, żeby cokolwiek ze sobą powiązać. Dzięki za zainteresowanie :)

Ma ktoś jakieś pomysły?

Wytargałem dziś przód znowu bo pompa wody zaczęła wyć. Nie polecam zestawu rozrządu GATES-8 tyś. km i pompa ciężko się obraca i wyje, pasek węższy od ori o 1 mm i wygląda gorzej od starego po 90 tyś km, kupiłem pompę saleri i pasek dayco z teflonem. Zabrałem się też za pompki i troszkę oringi podjechane, ostre krawędzie przeszlifowałem papierem wodnym na oleju 1500 i 2500 jedna pompka siedzi na miejscu z nową śrubą dokręcona 12Nm+270st., nowe sworznie i śruby regulacyjne. Stare śruby względem nowych wyciągnięte ponad półtora milimetra,nowa gładko się dokręciła. Zobaczymy jak to będzie odpalało.

Wstawiłem inną pompę vacum, bosch, podciśnienie było już kiepskie, wyczyszczony rozrusznik i dalej kiepsko pali po postoju.

Synchro jest jak było przed naprawą -.1.1 i było dobrze, oringów nie ruszałem, bo przed wymianą było wszystko idealnie, nie mam pomysłów, żeby cokolwiek ze sobą powiązać. Dzięki za zainteresowanie :)

Ma ktoś jakieś pomysły?

Wytargałem dziś przód znowu bo pompa wody zaczęła wyć. Nie polecam zestawu rozrządu GATES-8 tyś. km i pompa ciężko się obraca i wyje, pasek węższy od ori o 1 mm i wygląda gorzej od starego po 90 tyś km, kupiłem pompę saleri i pasek dayco z teflonem. Zabrałem się też za pompki i troszkę oringi podjechane, ostre krawędzie przeszlifowałem papierem wodnym na oleju 1500 i 2500 jedna pompka siedzi na miejscu z nową śrubą dokręcona 12Nm+270st., nowe sworznie i śruby regulacyjne. Stare śruby względem nowych wyciągnięte ponad półtora milimetra,nowa gładko się dokręciła. Zobaczymy jak to będzie odpalało.

Wstawiłem inną pompę vacum, bosch, podciśnienie było już kiepskie, wyczyszczony rozrusznik i dalej kiepsko pali po postoju.

No to teraz dałeś mi do myślenia. Mam podobny problem z odpalaniem po nocy, zaznaczę że i przy +10 rano beznadziejnie pali, świece grzeją. Co wymieniałem? Wałek rozrządu Rouville, popychacze INA, uszczelnienia pompek, rozrząd z pompą wody, olej, fltry. Wspólny mianownik - popychacze, wstawiłem takie same. Przed ingerencją w silnik palił na dotyk. Manewrowałem synchronizacją w różne strony, na -1 mułowaty, na 0 korekcje bliskie 0,00 mułowaty od dołu, +4 dynamika na plus, korekcje ok, +2,8 w miarę ok, dynamika korekcje też. Co z tego jak źle odpala, ciśnienie na zimnym na pierwszym cylindrze 4 bary mniejsze jak na reszcie.

Podejrzewałem wadliwy wałek, teraz popychacze dołączają do stawki.

Edytowane przez BoskiEnrike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, przed wymianą popychaczy synchro -1.6 idzie jak wściekły teraz na plusie 1.6 i idzie jak wściekły na minus lipa. Nawet jak wymieniałem pompę wacum, paliwo wyciekło, odpalił od kopa. Jak go odpalę i zgaszę to pali normalnie, tylko pierwszy odpał po kilku godzinach 8 i więcej trwa kilka sekund.

Dodam jeszcze, że przy paleniu pyrknie i potem kręcić trzeba i dopiero pali.

Edytowane przez szczepanstjepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo do tego po odpaleniu po chwili odpina mi 2 garnek... :(

Albo problem z konektorami, albo problem z zacinającym się wtryskiem, albo kiepska kompresja na 2 cyl

to w moim przypadku. Jak ciepły, pali na dotyk i nie ma mowy o odpięciu gara. Tylko i wyłącznie na zimno problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie zmierzyc napiecie akumulatora po nocy?

Oraz do ilu spada przy obciazeniu przy odpalaniu...

Edytowane przez niestandardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpalanie napięcie spada do 10,11V, natomiast jestem głupi i teraz wpadłem dopiero na logowanie odpalania w grupie 018 w MB no i kurde przy zapłonie same 2 przy paleniu same 4, jak łapie 6 i potem 0 i wiem, że coś nie bangla ale nie mam pojęcia co, sprawdzałem u kolegi jak jest i on ma same 2 na zapłonie odpala od razu łapie 6 i potem 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy odpalaniu rozrusznik nie bedzie mial conajmniej 270 obr/min ( obrotow silnika ) auto bedzie ciezko palic albo nie odpali wcale. ECU nie da zasilania na pompki. Do sprawdzenia aku

Edytowane przez niestandardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś identyczne objawy. Niby kręcił dobrze ale na początku czyli tak przy pierwszym obrocie wału trochę się odezwał i potem dopiero tak po czterech pięciu obrotach odpalał. Wymieniłem akumulator i jak ręką odjął. Palił od pierwszego obrotu. Teraz znów mam podobne problemy i po odpaleniu jest sporo niebieskiego dymu. Mowa oczywiście o odpalaniu na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś identyczne objawy. Niby kręcił dobrze ale na początku czyli tak przy pierwszym obrocie wału trochę się odezwał i potem dopiero tak po czterech pięciu obrotach odpalał. Wymieniłem akumulator i jak ręką odjął. Palił od pierwszego obrotu. Teraz znów mam podobne problemy i po odpaleniu jest sporo niebieskiego dymu. Mowa oczywiście o odpalaniu na zimnym.

Może zmieniałeś rozrząd ostatnio? Jak kupiłem wóz synchro było 1,6 na + i tak było. Sprawdzałem ten akumulator ale niby dobry ale ma 5 lat i do tego 61Ah i 540A Zamiast 80Ah i 740A. Jutro spróbuję od ojca albo od kolegi akumulator pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś identyczne objawy. Niby kręcił dobrze ale na początku czyli tak przy pierwszym obrocie wału trochę się odezwał i potem dopiero tak po czterech pięciu obrotach odpalał. Wymieniłem akumulator i jak ręką odjął. Palił od pierwszego obrotu. Teraz znów mam podobne problemy i po odpaleniu jest sporo niebieskiego dymu. Mowa oczywiście o odpalaniu na zimnym.

Może zmieniałeś rozrząd ostatnio? Jak kupiłem wóz synchro było 1,6 na + i tak było. Sprawdzałem ten akumulator ale niby dobry ale ma 5 lat i do tego 61Ah i 540A Zamiast 80Ah i 740A. Jutro spróbuję od ojca albo od kolegi akumulator pożyczyć.

Nie, rozrządu ostatnio nie ruszałem. synchro mam na 0. Ten akumulator który masz może sprawiać problemy. Tym bardziej, że ma już 5 lat i jestem pewny, że nie trzyma nawet i tak nie wystarczających nominalnych wartości dla naszych silników. Daj znać jak po podmianie aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uważacie, co może być przyczyną wypadania zapłonu na 2cyl po rozruchu przy temperaturze ok. 0 ? Na ciepłym problem nie występuje

Z rozruchem większych problemów nie mam, ale jak odpali to po chwili odpina garnek póki nie przejadę kilkuset metrów.
Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uważacie, co może być przyczyną wypadania zapłonu na 2cyl po rozruchu przy temperaturze ok. 0 ? Na ciepłym problem nie występuje

Z rozruchem większych problemów nie mam, ale jak odpali to po chwili odpina garnek póki nie przejadę kilkuset metrów.

Jak myślicie ?

Wtyczka na pompce najpierw do sprawdzenia, jakie bipy na tym cyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienia pompowtrysków wymieniałeś?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uważacie, co może być przyczyną wypadania zapłonu na 2cyl po rozruchu przy temperaturze ok. 0 ? Na ciepłym problem nie występuje

Z rozruchem większych problemów nie mam, ale jak odpali to po chwili odpina garnek póki nie przejadę kilkuset metrów.

Jak myślicie ?

Wtyczka na pompce najpierw do sprawdzenia, jakie bipy na tym cyl?

Bipy są eleganckie, ok. 15-20

Uszczelniacze wymieniane miesiąc temu bo wjechał mi drugi silnik i od tej pory występuje ten problem. Wtryski po regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej pisał ja bym sprawdził wtyczkę przy pompce. Ewentualnie można podmienić pompkę z drugiego cyl. z inną. Z regeneracją bywa różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...