Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Intercooler jaki? Fmic czy prawy z bex ?


Kris38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako że będę robił program w a4 b6 1.8t 163km ( zmiana wtrysków i założenie dp ) chciałbym również zadbać o chłodzenie , początkowo chciałem założyć fmic zestaw gotowy około 800zł + montaż (wiadomo łądnie wyglada i jest skuteczny) druga tańszą opcją jest montaż drugiego prawego coolera z wersji bex koszt takiego coolera około 500zł . Czy założenie coolera prawego z wersji bex wymaga jakiś przeróbek? Podobno pasuje tez jakiś intercooler z diesla 2.5tdi.

Jakie jest Wasze zdanie ładować fmic czy drugi z bex? Patrząc też pod względem kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyrzucić chyba Sai żeby sie zmieściło. Ale szczerze mówiąc fmic jest lepszy, większa pojemnośc i lepsze chłodzenie bo jest na froncie. Z tym że ta większa pojemność może odbić sie na delikatnej turbo dziurze. Zależy w jakie moce celujesz. Jak ok 200 to z bexa bedzie git. A jeśli myślisz rozwojowo i chciałbyś kiedyś mieć z 250km to lepiej fmica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdzie również chyba jeśli zostawimy SAI, tak fmic łądnie wyglada no i lepiej chłodzi za to i kieszeń lepiej wyczyści ;)

Raczej moce w okolicy 210km nie więcej, kwestia ile wyjdzie mnie koszt założenia fmic i koszta założenia cooler z bex , moze ktoś z Was się orientuje czy intercooler bexowy wchodzi bez przeróbek i innych rzeczy tego typu .

Z diesla może 2.5tdi będzie tańszy niż z bex ?

Ładowal ktoś z Was zestaw z poniższego linku ? wchodzi to bez obaw ?

http://fmic.pl/audi-zestawy-dedykowane/992-bmw-e46-diesel.html#/185-map_sensor-bez_gniazda_map_sensora

Edytowane przez Kris38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sidmotorsport ma tańsze graty niż fmic.

http://sidmotorsport.pl/pl/833-fmic-550x180x65-mm.html

Pewnie nie wiele drożej albo w podobnej cenie co ten cały zestaw od fmic wyszłoby jakbyś zlecił komuś montaż IC z wyspawaniem rurek. Efekt o wiele lepszy niż składanie na dziesięciu silikonach i gotowych kolanach. Co w ten zestaw w ogóle wchodzi ?

Edytowane przez XsiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wiele drożej albo w podobnej cenie co ten cały zestaw od fmic wyszłoby jakbyś zlecił komuś montaż IC z wyspawaniem rurek. Efekt o wiele lepszy niż składanie na dziesięciu silikonach i gotowych kolanach. Co w ten zestaw w ogóle wchodzi ?

Zeby to wyspawac zgodnie ze sztuka ,to cena napewno nie bedzie w granicach 1000 pln + (czyli tyle ile za zestaw ) ja za taka operacje montażu FMIC z wyspawaniem pełnego orurowania ,wraz z intercoolerem i silikonami to koszta 2000pln + a z tego co wiem ,sa firmy które wołaja znacznie wieksze pieniądze .

Zgadzam sie z toba w 100%,że takie składanie zestawu ,na milionie gotowych kolanek,i silikonów ,i takiej samej ilosci opasek ,wyglada bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem to fmic i wyspawanie chcą około 1100zł-1400zł do a4 b6. jak dla mnie to spora kasa;/

pozostaje chyba kupić smic od bex lub za grosze od diesla 2.5tdi i rzezbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zebrałem graty od 2.5tdi, całość kosztowała ok. 180 zł z kurierami itp. Będę montował jakoś w grudniu dam znać co i jak. Co do sai całość się mieści a pompę wyłączna tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impackt daj znac co trzeba kupić by zestaw podszedł do bfb :) mało jest info na forum co konkretnie potrzeba do takiego przeszczepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mało, już kilka tematów jest na forum.

Co potrzeba:

- prawy IC

- uchwyt IC

- rura między pasem przednim a IC

- rura między IC a turbo

- przewód do DV (ja kupiłem za grosze na metry + opaski zaciskowe)

- prawą kierownicę powietrza

Prawy IC z BEX zamontowałem przy okazji wymiany chłodnicy. Bez kanału raczej nie ma co podchodzić. Mam 212 KM, 324 NM i bez problemu tę moc obrabia, nie czuć żadnych spadków mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impackt daj znac co trzeba kupić by zestaw podszedł do bfb :) mało jest info na forum co konkretnie potrzeba do takiego przeszczepu :)

żeby skompletować IC z 2.5 TDI: IC z 2.5TDI lewy od kierowcy, kolano 90st z prawego tego samego auta, lub fmic.pl do tego jeszcze jedno kolano z fmic.pl 90st rura 51mm, kilka opasek, kierownica powietrza prawa z 2.5 tdi b6

Tutaj szerszy temat - przeczytaj sobie, są też zdjęcia z montażu i sporo podpowiedzi http://a4-klub.pl/index.php?/topic/307345-montaz-prawego-intercoolera-bex/page-2

zwróć uwagę na posty edekxp są na kolejnych stronach

Edytowane przez impackt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, więc podepnę się tutaj.

Mam pytanko, czy zakładając IC z BEX lub FMIC do na razie seryjnego BFB odczuje spadek mocy lub większa turbo dziurę? Chciałbym skompletować na razie graty i zamontować w aucie, jednak będę zmuszony jeździć jakiś czas na seri do zrobienia softu i zastanawiam się czy osiągi się przez to nie pogorszą na seryjnych parametrach.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adrian242424 napisał:

Nie chce zakładać nowego tematu, więc podepnę się tutaj.

Mam pytanko, czy zakładając IC z BEX lub FMIC do na razie seryjnego BFB odczuje spadek mocy lub większa turbo dziurę? Chciałbym skompletować na razie graty i zamontować w aucie, jednak będę zmuszony jeździć jakiś czas na seri do zrobienia softu i zastanawiam się czy osiągi się przez to nie pogorszą na seryjnych parametrach.   

 

Jedynie się polepszą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby podsumować jestem po montażu 2 IC z 2.5 TDI i po korekcie programu, różnica w temperaturze ogromna, teraz po ostrzejszej jeździe przy tem. ok 15 stopni w dolocie max 28 stopni, auto legitymuje się mocą 206 KM i 340 Nm jedzie równo nie łapie zadyszki, zdecydowanie polecam ten zabieg. Koszt części 2 IC to max 150 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajos135 napisał:

Witam  a jak to z podłączeniem tego IC z 2,5 bo ja widze ze on ma 2 wyjscia na dole ??

Coś pokręciłeś :D

Poczytaj poniższy temat, pod koniec chłopaki wrzucili kilka rozwiązań montażu lewego IC z passata 2.5tdi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2017 o 20:17, cysiek18 napisał:

Coś pokręciłeś :D

Poczytaj poniższy temat, pod koniec chłopaki wrzucili kilka rozwiązań montażu lewego IC z passata 2.5tdi:

 

Sorry za odświeżenie, ale rozwieje wątpliwości, koledze zapewne chodziło o IC z 2,5tdi, ale z B6 ma on 3 przyłącza, do montażu potrzebujemy ten z B5 jest on zbliżony wyglądem do tego od BEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...