Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile wam bierze oleju ? 163km


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

...sam olej ma w sobie chemie płuczącą. Im częściej wymieniamy olej, tym bardziej czysty silnik.

Im olej jest lepszej jakości, mniej popiołowy tym mniejszy będzie TBN.

Pamiętam jak używałem olejów ze wskaźnikiem TBN 16-18, które bardzo dobrze spisywały się jako wymiatacz syfu z silnika.

Czyli olej z niskim TBN 6-8 będzie mało skuteczny na niewiadomą w silniku.

Dobrej jakości płukanka ropopochodna z koncentratem środków myjących zrobi to efektywniej.

A potem przesiadka na dobry olej i pilnowanie jego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba TBN oznacza ile jest środka dyspergująco-myjącego w oleju. Co nie znaczy od razu, że olej z niskim TBN jest kiepski. Po prostu szybciej kończą się jego "zasoby". Ale jeśli silnik nie jest zasyfiony (tj. był terminowo zalewany syntetykiem) to nie ma powodów do zmartwień.

Ja płukankę stosuję co wymianę, przeświadczenie mi mówi, że dzięki temu świeży olej nie musi się zajmować ewentualnymi brudami które z jakiegoś powodu mógł nie ogarnąć stary olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie bierze na razie , auto mam od 9 miesięcy. Po zakupie micha czyszczona plus płukanka chociaż nie było potrzeby, ale szwed serwisował na mobilu w trybie longlife i wymieniał co 25 tys olej lub dwa lata.

Na pierwszy rzut poszedł LM 5W40 po 3 tysiącach wymiana brak ubytku, później millers 5w30 aktualnie zrobione 3 tys również brak ubytku. Zobaczmy jak się będzie zbliżał do 10 tys.

Płukankę stosuje profilaktycznie w każdym samochodzie przy każdej wymianie oleju.

Edytowane przez lukaszek13ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zalać teraz Millers Oils CFS 5w40 NT z nanocząsteczkami. Liqui Moly High Tech łyknął już z 1,5 L na 17k. Zobaczę czy przy Millersie będą dolewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę sens i osobiście będę robił płukankę co każdą wymianę oleju.

Sądzisz, że jedną płukanką wypłuczesz wszystko co zbierało się przez 12-15 lat ?

To tylko szybciej ci się smok zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę sens i osobiście będę robił płukankę co każdą wymianę oleju.

Sądzisz, że jedną płukanką wypłuczesz wszystko co zbierało się przez 12-15 lat ?

To tylko szybciej ci się smok zabija.

Sprecyzuj co napisałeś bo nie zrozumiałem:)

Szybciej sie smok zatyka od plukanek co wymiane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zalać teraz Millers Oils CFS 5w40 NT z nanocząsteczkami. Liqui Moly High Tech łyknął już z 1,5 L na 17k. Zobaczę czy przy Millersie będą dolewki.

Miałem tego Millersa... teraz mam LM SHT 5W40... moooże ciut mniej ubywało tego pierwszego.

Następnym razem wlatuje Motul X-cess, spisuje się bardzo dobrze w drugim aucie już od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bierze 1\3 stanu(tj ok 330ml) na 1k km w czasie jazdy na trasie na krajowych dużo redukcji i wyprzedzania kręce ją nie wyżej jak do 5.5tys, autostrada 138km\h stała prędkość caly czas. Miasto różnie, między 100 a 200 ml\1k km zależnie od butowania spod świateł;) olej motul 5w40 xcess. Zaczęła brać oliwę jakieś 10 tys km temu, teraz ma 312kkm. Straciła też nieco bucika na niższych obrotach. Podejrzewam turbo, jak wrócę do Pl to zajmę się Nią i zdam relacje z diagnostyki i naprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta :)

U mnie nie bierze prawie nic oleju jak na razie. Przed zakupem auta Niemiec wymienił olej, wiem tylko że 5W30, nie wiem natomiast jakiej firmy. Zrobiłem po zakupie auta w dwa miesiące 7000km plus 1000km poprzedni właściciel. W sumie od wymiany do wymiany zrobione 8000km, ubytek niezauważalny na miarce (może 1, 2mm). Tak czy inaczej wg mnie oleju nie bierze tylko jest mały wyciek pod pokrywą wałków rozrządu i z tego ten spadek poziomu. 

Jak znajomy pytał ile dolewam, powiedziałem że nic (miał wcześniej A6 C5 1,8T 150KM), on na to "nie wierzę". Tak jest u mnie i zastanawiam się czy to normalne bo jak czytam to każdy coś tam dolewa.

Teraz wlałem RAVENOL VST 5W40, zobaczymy czy dalej będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...