Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy moda na białe auta minie?


Kuubi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Planuje zakup A4 B8, i bardzo podobają mi się egzemplarze w białym kolorze (zwykły Ibis White). Ale zastanawiam się czy za 3-4 lata nie będzie problemu ze sprzedażą takiego auta jak to ma miejsce dzisiaj przy starszych egzemplarzach aut. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że minie - kwestia czasu. Ale jak się Tobie podoba to kup mimo to. Auto ma się Tobie podobać ;)

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda jak moda, u niektórych producentów to własnie biały jest kolorem podstawowym i jest najtańszy. Sądzę że stąd wiele osób ma auta w takim kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejeżdżając w Długołęce obok salonów BMW Land Rovera czy Jaguara można zauważyć że biały wśród nich króluje. Patrząc w ogłoszeniach na zadbane egzemplarze (mowa o sedanie) schodzą jak świeże bułeczki- nawet jeśli jest to akryl (Ibis White). Moim zdaniem inaczej już wygląda takie B8 na xenonie+led, już w troszke bardziej awangardowej stylistyce niż np. taki Passat B5 czy np. A4 B6. No ale to jest moje zdanie. A chciałbym poznać zdanie innych. Sam fakt że za parę lat będę jeździł autem w niemodnym już kolorze nie będzie mnie tak gryzł jak fakt że mimo iż auto będzie bezwypadkowe i doposażone będę się z nim bujał przy sprzedaży. Lub będę musiał je oddać za mniejszą cenę niż jest warte. Faktem jest to że na białe auto musi być amator, ale czy za parę lat jeszcze się ktoś taki znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe auta są aktualnie w modzie.

Ale też białe auta się fajnie modyfikuje lekkimi dodatkami.

Białe auta po prostu ładnie wyglądają - mowa o lepiej wyposażonych wersjach, bo białe z deklami będzie wyglądało wiadomo jak.

Ale nie każde auto w kolorze białym, czy innym wygląda ładnie.

Biały kolor nie jest już podstawowym, bezpłatnym kolorem w wielu firmach. Te czasy minęły. Za biały trzeba dopłacić, a biały białemu też nierówny. U dealerów głupich nie trzymają, więc zarabiać na modzie trzeba.

Wydaje mi się, że na biały kolor jeszcze długi czas będą się znajdować chętni. Gorzej może być, z tak ostatnio modnym, niebieskim - ta moda raczej szybciej przeminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo. A że klimat nam się ociepla, to biały będzie też praktyczny. Jak w Dubaju :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modny czy nie, biały wciąż pozostaje w palecie barw klasycznych, obok czerni czy srebrnego. Dlatego jeśli auto będzie zadbane i na fajnym wyposażeniu to zawsze znajdzie się kupiec. Co niekoniecznie można powiedzieć o złotym, groszkowym, czy innych seledynach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj nie marudź :)

zawsze źle i nudno wygląda tylko czarny.. po za matem (każdy się ogląda) ale go utrzymać w dobrym stanie to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Biały kolor białemu nie równy.

Dziś masz całą paletę odcieni białego od białego akryl np, Ibis weiss po białe perły, maty, wpadające w szarości itp.

W nowoczesnych białych autach bardzo fajnie wyglądają przetłoczenia karoserii i wszystkie pakiety sport zwłaszcza kontrastujące z pakietem czerń.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. tyle w temacie.

Tobie się ma podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba, nie podobał i nigdy białego nie kupię, ale o gustach bez sensu jest temat zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka do jazdy się nie nadaje.

Ale trend taki przyszedł i nie poradzi.

Każdy swoją rzepkę skrobie.

Na kolory nie dyskutujmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda to rzecz gustu, równie dobrze może za kilka lat minąć,a może też być na większym topi eniż teraz, więc absolutnie nie sugerowałbym się tym wyznacznikiem podczas kupna auta. Akurat B8 w białym kolorze ma moim zdaniem bardzo fajną, sportową sylwetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się tylko czy jesteś w stanie utrzymać jego biel...

W zimie to ustrojstwo, każdy brud i sól będziesz widział na aucie, za to małe ryski nie będą rzucać się w oczy.

Mi osobiście też biel się podoba, dolozysz trochę czerni lub grafitu w postaci carbonu i już nie to auto, fajna fela w grafice, najlepiej rotor, obniżyć troszkę, a zobaczysz że ci którzy piszą o lodówkach, będą mlaskac z zazdrości. Białe jest piękne, ale nie wszędzie praktyczne. Przejdź się wokół auta, popatrz z bliskiej i większej odległości, sam zdecyduj, a jak już dobrze wyposażone, nie zastanawiaj się tylko kieruj się głosem wewnętrznym. Ja mam grafit, i co z tego że kolor praktyczny jak w środku golas i brak mi kilku rzeczy...?

Pozdrawiam

Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...