Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Spalanie powyżej 10 L Czy to jest ok ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mamy też różne oleje,inne zużycie silników, jedni parkują w garażu, inni pod chmurą, jedni jeżdżą w mieście, inni tylko trasa, jeszcze inni mix... temat o spalaniu zawsze będzie dyskusyjny bo jednym będzie palił tyle innym tyle... ale nigdy nie bierze się pod wgląd warunków - temperatury na starcie, dystansów pokonywanych, kto ile ustawi na klimatroniku, szerokości opon, czy auto po programie czy nie, w ile osób jeździ, i kto jak jeździ i nawet na jakiej stacji tankuje i jakie paliwo... Najlepiej sprawdzić sobie parametry na VAGu (dawka wtrysku na jałowym, czas wtrysku, spalanie w l/h - to mniej więcej daje pogląd na to czy jest OK) - reszta zależna jest od kierowcy i innych czynników wewnętrznych i zewnętrznych :P


piotrsob1 - ale ja pisałem o chłodniczce oleju... bo AVF nawet nie ma chłodniczki spalin :)


Z drugiej strony taka chłodniczka oleju, sprawia, że część ciepła z układu jest odbierana na rzecz szybszego ogrzania oleju (dogrzewa szybciej olej do temperatury roboczej), a więc olej szybciej robi się rzadszy i zapewnia poprawne smarowanie elementów, także są + i - tego zastosowania :)

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano

piotrsob1 - ale ja pisałem o chłodniczce oleju... bo AVF nawet nie ma chłodniczki spalin :)

No to się troszkę nie zrozumieliśmy :P

Chłodniczki spalin na pewno nie miały AWX-y , wszystkie AVF-y jakie widziałem ją posiadały , co nie oznacza że może i pierwsze egzemplarze wychodziły bez niej , albo ktoś poszedł na skróty i ją poprotsu wywalił :naughty:

Z całą resztą się oczywiście zgadzam :)

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Nie widziałem żadnego AVF-a w automacie , wszystkie jakie widziałem w manualu były ...... :hi:

Opublikowano

spalanie w l/h

Ile normalnie powinno wynosić ??

U mnie auto po programie na rozgrzanym silniku bylo 0,8L/h sprawdzałem w silnik blok 015

Dodam,że spalanie mam ok.Dziś tankowałe zawsze pod korek leje i na iczniku 325km a zatankowałem niecałe 22L czyli jakies 6,7L/100km w cyklu mieszanym.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzałem spalanie na rozgrzanym silniku w grupie 15 - 0,8 l/h pokazuje czasami na 0,6 l przeskakiwalo

Sprawdzałem tez synchro w grupie 004 i na jałowym 001 będę w domu to wrzucę zdjęcia

Ale kąt pokazywało coś -1,1 i -1,7

Opublikowano

0,5 - 0,7 l/h to taki najbardziej optymalny wynik... w dużej mierze zależy od synchro z kanału 004 i 4 pola...im bardziej na - to spalanie rośnie i auto żwawsze, jak na + maleje, ale auto staje się mułowate... Ale ważny jest też czas wtrysku w grupie 001, zauważyłem,że im wyższy - bliżej 8°CA tym więcej pali fura... a im bliżej 5-6°CA tym mniej...

Czas wtrysku, (Fuel delivery duration) czyli w skrócie czas trwania początku wtrysku wyrażony w obrotach wału korbowego.


Ja miałem kiedyś takie info z logów:

882 obroty / 7,1 °CF czas wtrysku / 6,0...6,5mg/str dawka / 0,6 - 0,8 l/h spalanie / -0,6...0,0 °CF kąt synchronizacji

Tylko, że to są wszystkie dane obliczane przez sterownik i jedynie kąt synchronizacji (synchro) możemy zmienić sami lekko na + bądź -, resztę wylicza sterownik na podstawie danych z czujników... te parametry też są zależne od stanu pompowtrysków :/

Opublikowano

U mnie spalanie obecnie wynosi 8,7-9l, samo miasto praktycznie i krotkie odcinki 5-8km. Moj Avf bardzo szybko sie nagrzewa, po 3,5-4km mam juz 90stopni przy temp 0.0. Opony 225/16/55. Szczerze mowiaz myslalem ze zima zmieszcze sie w 8l ale nie ma szans. Latem na tej samej trasie jakies 7,2-7,5l.

Opublikowano
  • Autor

grupy 01 04 15

9d1fca0e741d5a8emed.jpg


Niestety dzisiaj auto znowu wpadło w tryb awaryjny, trochę dziwne żeby tak w ciągu 2-óch tygodni zapiekło się turbo, niby cieknie z egr i mam taki dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów tzw. "efekt sowy" ale w warsztacie powiedzieli, że to efekt wracającego powietrza z turbo

Opublikowano

Można by dać synchro na -0,6...0.0 powinno wtedy lekko spaść i spalanie ;)


A co do turbo to taka jazda po mieście je zabije... musisz co jakiś czas robić wypad ZA i porządnie przeganiać furę... Na początek, zdejmij EGR zobacz jak wygląda, można by wyczyścić i kolektor...

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano

Kurde, mi w mieście pali 10l. A tutaj koledzy mówią o 8l. Muszę też obadać te bloki pomiarowe:D

Opublikowano

0,5 - 0,7 l/h to taki najbardziej optymalny wynik... w dużej mierze zależy od synchro z kanału 004 i 4 pola...im bardziej na - to spalanie rośnie i auto żwawsze, jak na + maleje, ale auto staje się mułowate... Ale ważny jest też czas wtrysku w grupie 001, zauważyłem,że im wyższy - bliżej 8°CA tym więcej pali fura... a im bliżej 5-6°CA tym mniej...

Czas wtrysku, (Fuel delivery duration) czyli w skrócie czas trwania początku wtrysku wyrażony w obrotach wału korbowego.

Ja miałem kiedyś takie info z logów:

882 obroty / 7,1 °CF czas wtrysku / 6,0...6,5mg/str dawka / 0,6 - 0,8 l/h spalanie / -0,6...0,0 °CF kąt synchronizacji

Tylko, że to są wszystkie dane obliczane przez sterownik i jedynie kąt synchronizacji (synchro) możemy zmienić sami lekko na + bądź -, resztę wylicza sterownik na podstawie danych z czujników... te parametry też są zależne od stanu pompowtrysków :/

Do tego mają się nie tylko pompowtryski ale i przepływomierz.

Mieszanka paliwowa obliczana jest na podstawie dawki paliwowej oraz ilości powietrza przecież...

Mam kumpla który ma SuperB w AVF na feldzie 17' 225/40 w automacie

U niego spalanie w trasie przy 150KMH rzędu 8-9l to norma

Dla porównania, moj AWX, felga 15, manual, przy 150kmh pali 6,5, do 7 litrów

Opublikowano

Ale przepływkę akurat łatwo sprawdzić i wykluczyć mając VAGa... Wystarczy pomiar statyczny i dynamiczny oraz BS 003

Opublikowano

No widzisz nie koniecznie i jestem tego królikiem doświadczalnym.
Miałem problem z którym bujałem się pół roku, logi wychodziły wzorowo, przepływka dawała odpowiednio na logach a była spieprzona.
Przy mocnym bucie na 4 i 5 biegu podszarpywało furą a logi były OK, do czasu aż całkiem się spieprzyła i zaczęła zaniżać wartości. Po wymianie przepływki na nową (bo miałem ją na gwarancji), problem jak ręką odjął :)
Ja wiem że to dziwne... :facepalm: myślałem tak jak ty do czasu aż nie zmieniłem przepływki :lol:

Miałem jeszcze jedno doswiadczenie:
Do motorów AWX/AVF z początku 2001 roku były stosowane inne przepływki niż do tych z końca 2001 roku. Goście w sklepie motoryzacyjnym mi tak powiedzieli bo po VINie szukali. I mieli rację.

Jak mi się spieprzyła przepływka to kupiłem używaną od tego samego motoru tylko z późniejszego roku i problemy były podobne, + jak dochodziłem do 3k obortów przy mocnym bucie, to fura robiła takie, może nie szarpnięcie, ale przymulenie. Miałem wrażenie że odpinało doładowanie na sekundę, po czym puszczałem czarnego bąka i fura ciągnęła dalej.
Po wymianie na odpowiednią oczywiście problem zniknął, zmieniła się kultura pracy auta, zrobiło się cichsze i mniej mrowiło na biegu jałowym i oczywiście nabrało dynamiki i elastyki.

Opublikowano

Ralen, nie zaprzeczam, a wręcz się zgadzam... Czasem takie dziwne odchyłki widać np na wykresie (jak się wrzuci dane z logów do exela, że coś jest nie tak), ważne jest także próbkowanie czyli pomiar najlepiej jednej grupy, wtedy zbierze się najwięcej punktów pomiarowych ;) Swoją drogą mi kilka przepływek udało się ożywić po psikaniu izopropanolem, więc może warto spróbować w tym przypadku...

  • 2 lata później...
Opublikowano
W dniu 1.01.2017 o 15:39, Ralen napisał:

Jak mi się spieprzyła przepływka to kupiłem używaną od tego samego motoru tylko z późniejszego roku i problemy były podobne, + jak dochodziłem do 3k obortów przy mocnym bucie, to fura robiła takie, może nie szarpnięcie, ale przymulenie. Miałem wrażenie że odpinało doładowanie na sekundę, po czym puszczałem czarnego bąka i fura ciągnęła dalej.
Po wymianie na odpowiednią oczywiście problem zniknął, zmieniła się kultura pracy auta, zrobiło się cichsze i mniej mrowiło na biegu jałowym i oczywiście nabrało dynamiki i elastyki.

Z góry przepraszam za odgrzanie kotleta ale mam identyczny problem. Poza "przyszarpywaniem" w zakresie 1800 - 2100 oraz słabawą kulturą pracy mam ten sam problem z tym "bąkiem" przy 3 tys obrotów. Fajnie by było wiedzieć jaka przepływka pomogła. Dodam tylko, że na postoju oraz podczas jazdy VAG-COM pokazuje mass air zawyżony o jakieś 200-250.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 7.10.2019 o 08:34, Leejon napisał:

Z góry przepraszam za odgrzanie kotleta ale mam identyczny problem. Poza "przyszarpywaniem" w zakresie 1800 - 2100 oraz słabawą kulturą pracy mam ten sam problem z tym "bąkiem" przy 3 tys obrotów. Fajnie by było wiedzieć jaka przepływka pomogła. Dodam tylko, że na postoju oraz podczas jazdy VAG-COM pokazuje mass air zawyżony o jakieś 200-250.

Moja oryginalna przepływka która się uszkodziła - oddałem na reklamację bo była na gwarancji - i po wymianie na nową problem ustąpił.
Tamtą zapasową przepływkę którą kupiłem, na której miałem problemy jw., wywaliłem do kosza ;) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.