Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komputer pokładowy


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Odnośnie montażu manetki wycieraczek z obsługą komputera i uruchomieniem jej wiem co nie co. Teraz moje pytanie: czy któryś z Was montował tempomat i odblokował w komputerze? Potrzebne są jakieś dodatkowe kable, złączki itp. czy tylko sama manetka tempomatu. No i jaką mam kupić manetkę do Audi A4 B6 1,9 TDI 130KM z 2004r. Proszę o odpowiedź. Dzięki z góry!! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty nic nie potrzeba :) żadnych kabli :)

potrzebny jest odpowiedni moduł z literkami R N M Q i cos jeszcze :) wiec jak nie masz tempomatu to na bank musisz kupic :)

manetka w ASO 130 zł na allegro cos w około 100 zł :)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t12945.0.html;highlight=wymiana+modułu :szukaj::hi:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam rowniez 1/2 fisa i chce go odblokowac. czy zna ktos kogos kumatego w tej kwesti z okolic rybnika, katowic co zrobi to bez problemu. ile taka kombinacja moze kosztowac w aso. mam laptopa ale brak vaga i nie wiem czy bym podolal bez zadnych niespodzianek.dzieki za ospowiedz. moze byc na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO to nie będą wiedzieli o co chodzi :P napewno nie przekoduja :)

to jest 3 min roboty ;) zeby to działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 3min roboty ale trzeba miec vag i kabelek do podpiecia sie pod kompa a to tez sa koszty no i cos nie spierdzielic. najlepiej kogos lapnac co juz to robil i to machnie tak jak piszesz w 3 min. zeby wymienic manetke trzeba odkrecic srubki z tej obudowy kiery(takie polokrogle) i cos jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , mam prośbę do Was jak by mi ktoś mógł napisać krok po kroku jak mam odblokować kompa i jakie kodowanie i dokładnie gdzie zrobić , wymieniłem manetkę w serwisie mieli niby oni wszystko zrobić ale okazuje się ze oni nie maja pojęcia o tym w ogóle , z tego co czytałem posty na ten temat jedni piszą ze to banalnie proste a inni piszą że to jednak problem itd… prosił bym o fachowa POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , mam prośbę do Was jak by mi ktoś mógł napisać krok po kroku jak mam odblokować kompa i jakie kodowanie i dokładnie gdzie zrobić , wymieniłem manetkę w serwisie mieli niby oni wszystko zrobić ale okazuje się ze oni nie maja pojęcia o tym w ogóle , z tego co czytałem posty na ten temat jedni piszą ze to banalnie proste a inni piszą że to jednak problem itd… prosił bym o fachowa POMOC

:szukaj:http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t24989.0.html;highlight=odblokowanie+fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś doświadczony w aktywacji pełnej opcji komputera w A4 B6 podać jakie zastosował kodowanie w aucie jak moje , czyli sedan, silnik alt 2.0, normalna kierownica. Zaznaczam , że manetkę już wymieniłem. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś doświadczony w aktywacji pełnej opcji komputera w A4 B6 podać jakie zastosował kodowanie w aucie jak moje , czyli sedan, silnik alt 2.0, normalna kierownica. Zaznaczam , że manetkę już wymieniłem. Z góry dziękuję za pomoc.

masz linka wyzej :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t24989.0.html;highlight=odblokowanie+fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro spróbuje, a potem napiszę o efektach.[br]Dopisany: 18 Listopad 2008, 19:47_________________________________________________Efekt zgodny z oczekiwaniami. Ściągawka pod linkiem idealna. Działa pod kodowaniem w kanale 19 11001. Teraz proszę o link do instrukcji obsługi komputerka. Z góry dziękuję.[br]Dopisany: 20 Listopad 2008, 17:15_________________________________________________Jeszcze dodam, że cała operacja jest dziecinnie prosta i mając laptoka, oprogramowanie vag oraz odpowiednią przejściówkę do podłączenia można to

zrobić we własnym zakresie. Zastosowana manetka to ładnie wykonana podróba z allgerio za 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz proszę o link do instrukcji obsługi komputerka

:szukaj: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Jak można zrobić zeby komp pokładowy informował cie głosowo. Kumpel ma A4 z orginalnym pełnym fisem i np. jak mu sie konczy płyn w spryskiwaczach to informuje go głosowo. I jeszcze jedo pytanie jak zmienić język z niemieckiego na angielski a najlepiej na polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskiego nie ma ;P

angeilski trzeba podpiąc VAGa :P

17 instruments :P

adaptacja

kanał 2 chyba

i wartosć 2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie ma potrzeby zmieniac modułu pod kierownica??wystarczy sama manetka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie ma potrzeby zmieniac modułu pod kierownica??wystarczy sama manetka??

no nie trzeba jesli dokąłdamy tylko manetke do FISa :)

jesli chcemy wsadzić MF albo tempomat to musi być inny moduł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chodzi o podłączenie manetki FIS do licznika (32x3 piny, niebieska szara i zielona). W schamacie licznika są cztery piny od fisa w szarej wtyczce (gnieździe) ale jak je podpiąć pod manetkę ?

Przejrzałem masę wątków i nadal nie wiem.

Mam manetkę AVANT na cienkiej brązowej wtyczce od strony manetki fis są wolne piny 1,2,3,4 czy to te ?

Pozdrawia

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTRZEBUJĘ,informacji o odkodowaniu FIS z mojego auta w trojmiescie,kogoś kto sie na tym zna,ewentualnie do 200 km z poza trojmiasta,niema problemu z dojazdem ,mam wersje z okrojonym fisem a potrzebuje go odblokować,manetke dokupie ale wczesniej muszę sie dowiedziec czy ktoś podejmie sie tego,ewentualnie jaki koszt tego jest w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTRZEBUJĘ,informacji o odkodowaniu FIS z mojego auta w trojmiescie,kogoś kto sie na tym zna,ewentualnie do 200 km z poza trojmiasta,niema problemu z dojazdem ,mam wersje z okrojonym fisem a potrzebuje go odblokować,manetke dokupie ale wczesniej muszę sie dowiedziec czy ktoś podejmie sie tego,ewentualnie jaki koszt tego jest w ASO

najlepiej to chyba zapytać w spotach trójmiejskich :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekodowaniu wyswietlalo informacje o braku plynu w zbiorniczku spryskiwacza, co nalezy wykodowac, poniewaz nie mam tego czujnika

to żadna wielka sprawa...

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

jeśli nie masz navi to musisz mieć w tym kanale wartość 01 ( prawdopodobnie masz 17 lub 16...) i to wszystko ( właśnie to +16 odpowiedzialne jest za info o płynie, zużytych klockach...)

powiedzcie mi wkońcu jasno i wyraźnie:

czy da się wyłączyć VAGIEM ostrzeżenie o braku płynu od spryskiwaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio tak jak CI na PW pisałem.

Vagiem sie nie da. Tylko zmasować PIn 1 i nie masz komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...