Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komputer pokładowy


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście kodowanie i adaptacje możesz zrobic kiedy indziej. Pamietaj jednak żeby oprócz wymiany manetki podłączyc również masę do pin-u 1 niebieskiego złącza 32 stykowego zestawu wskaźników. Dzieki temu nie bedziesz miał ciągłej informacji o niedoborze płynu do spryskiwacza szyb na ekranie FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podlacze sie do tematu. Mam u siebie manetke do sterowania FISem i wszystkie informacje mi sie wyswietlaja tj srednie i chwilowe spalanie itd. W instrukcji wyczytalem, iz komp moze rowniez pokazywac usrednione wartosci tylko z ostatnich 2 godzin jazdy. Kolezanka ma tak w swoim autku i w sumie jest to fajny feature. Ktos wie czy mozna zakodowac sterownik, by wyswietla rowneiz te informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasha, która kuleżanka ? :P

Masz dwie wartości, jedną z aktualnej podróży, druga to z dłuższego okresu (aż sam nie zresetujesz).

Masz przycisk pod manetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh, przemas jak to ktora, ta nasza nowa audimaniaczka z pracy :D

A co do kompa i przleacznika, to wlasnie myk jest taki, ze mam tylko jedna wartosc srednia, czyli ta liczona od zresetowania na manetce. Poszukuje tej drugiej co by liczyla od uruchomienia samochodu lub/i z ostatnich 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, czy mogę zrobić tak: wymieniam manetkę na tą z obsługą komputera, a całą resztę związaną z adaptacją vag wykonuje dopiero za jakiś czas, aż znajdę odpowiedniego człowieka z oprogramowaniem?

to samo co poprzednik - uzupełnij profil - alv

Oczywiscie.

W razie czego sluze pomoca. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej musisz zmienic ustawienia VAGiem w komputerku zestawu wskaznikow. wchodzisz do STG 17 ( kombiinstrument) dalej (adaptacja -funkcja 10) kanał 19 i w tym kanale sprawdzasz wartoś w pozycji "?" - X?XXX. jezeli masz w pozycji ? 0 wtedy korzystasz z tylko jednej opcji musisz wprowadzic 1 wtedy uruchamiasz opcje "Ebene 1 und 2". u mnie np. ma to postac 31000. gdybym mial 30000 wtedy bylaby tylko jedna opcja wyswietlania FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz jak tylko Pan wykladowca przerwe zroganizuje to wyskocze i sprawdze jak jest u mnie :kox:

Tak to się słucha wykładów :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się słucha wykładów :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: sorki za OT

taaa, to sie nazywa "multitasking studencki" :P :P

A wracajac do tematu, to sprawdizlem u siebie i jak sie okazalo w kanale 19 mialem zapisane 0 :| . Zdziwilo mnie to zero bo jeszcze w DE, zaraz po zakupie auta mialem ladna ikonke antenki przy zegarku, co swiadczylo o wlaczonym nastawianiu czasu z radia :mysli: . Fakt jest, ze w PL juz mi sie autko nigdy nie znalazlo w zasiegu sygnalu wzorca, ale z doswiadczenia wiem, ze czasem trudno jest zlapac ten sygnala z Frankfurtu (jak dobrze pamietam to tam jest nadajnik) wiec sie nie przejmowalem specjalnie.

Troche sie zaklopotalem, ale nic to, wpisalem przemasowe 31001, tak aby wskazniki zegarow sie palily, byl FIS 1 i 2, no i aby zegarynka ustawiala z radia. Zazgrzytalo, zaiskrzylo cos tryknelo no i plum, zafajczyly mnie sie wskazowy na blacie :dance: Mysle jest wypasik, mam ci ja tera widno na blacie, przy srednim zuzyciu plaiwka gorny indeks z 2 sie nakreslil, gra muuuuzyka :gwizdanie: . To zaczalem szukac indeksu z magiczna cyfra 1. Ale jakiez bylo moje zdziwienie jak go nie odnalazlem w czelusciach FISa mego :(. Nima Panowie go tam!! Mimo ze wlaczylem to go ni widu, ni slych :(.

Co wy na to? Jeszcze gdzies nakliknac trzaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Musashi za wiadomośc. Co do manetki to musi byc do Avanta. Jak uda mi się taka zdobyc niewątpliwie wykorzystam Twoje uwagi :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie przyszlo mi do glowy ze zresetowanei po takiej akcji moze byc niezbedne.

Jutro sprawdze

chodzi o to ze jezeli reset na manetce jest uszkodzony wtedy nie bedzie przelaczac pomiedzy opcja 1 a 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zgryz. manetke z FIS rozumiem masz od zawsze? wyswietla sie cyferka jakowas? owo 1 lub 2? a co siedzieje jak naciskasz krotko reset?

pewnie nie pomoże ale sprobowalbym zakodowac 30100. to wylaczy FIS. powinien przestac działac. zobacz jak sie zachowuje i pozniej 31000.

troche to oczekiwanie na cud ale nie zaszkodzi. warto spróbowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasha wyciągnij bezpiecznik od zegarów co by się zapisały ustawienia ewentualnie trzeba auto na noc zostawić i nic nie kombinować (tak samo jest przy adaptacji jak się robi wyświetlanie navi na fisi - czasami działą to od razu, czasami trzeba wyciągnąć bezpiecznik a czasami zostawić auto na noc...) - założę się że napiszesz rano posta że wszystko jest ok... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...