Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komputer pokładowy


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Antonio tak jak CI na PW pisałem.

Vagiem sie nie da. Tylko zmasować PIn 1 i nie masz komunikatu.

wiem, ale czytając wątek napotkałem właśnie info o wykodowaniu i dlatego pytam :wink4:

w poniedziałek kupię kabelek i zmasuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej właśnie z aso. PArę zł kosztuje a pasuje idealnie bez zbędnych przeróbek. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, chcę kupić B6 2001 jest z pełnym kolorowym FIS-em, z tym że nie wyświetla chwilowego ani średniego spalania (tylko wartość 0,0) czy może to być uszkodzony licznik (do wymiany? Jak podejrzewa handlarz) czy wystarczy dobry fachowiec z VAG-iem (sprawdzić kodowanie), bo przy standardowym sprawdzeniu w warsztacie po podpięciu pod VAG-a nie było żadnego błędu na liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, chcę kupić B6 2001 jest z pełnym kolorowym FIS-em, z tym że nie wyświetla chwilowego ani średniego spalania (tylko wartość 0,0) czy może to być uszkodzony licznik (do wymiany? Jak podejrzewa handlarz) czy wystarczy dobry fachowiec z VAG-iem (sprawdzić kodowanie), bo przy standardowym sprawdzeniu w warsztacie po podpięciu pod VAG-a nie było żadnego błędu na liczniku?

z licznikiem raczej wszystko ok

BTW: masz jakiś link do tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały problem: wymieniałem akumulator bo na ostatnich mrozach bardzo kiepsko już palił,teraz jest ok,ale po odpaleniu resetują (zerują) się wskazania komputera pokładowego,co mogło się podziać?,coś trzeba kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7Q0 oznacza: bez systemu nawigacyjnego

jeżeli chodzi o komputer pokładowy to sprawdź czy masz manetkę wycieraczek z guzikami do przełączania funkcji komputera

1031587318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis wyswietla mi aktualnie kilometry do pszejechania a chce zmienić manetke żeby wyświetlał spalanie tylko niewiem czy to zadziała poradzcie koledzy

Zadziała.http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wymiana_przelacznika_wycieraczek_i_odblokowanie_pelnego_fis-t24989.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziała

proponuję udać się do działu warsztat i przeczytać podwieszony wątek o wymianie manetki i odblokowaniu pełnego FIS

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes był szybszy :kox:

Kolego przeczytaj wątek. Na pewno dasz sobie z tym radę. Jedyne co potrzebujesz to Vaga i chęci

Dla ułatwienia:

- manetka nie ori, nowa.

http://moto.allegro.pl/item1009267603_audi_a4_a6_a8_przelacznik_wycieraczek_nowy.html

- tu gość ma różne m.in. też do sedana

http://moto.allegro.pl/item1033282931_audi_a4_b6_b7_2001_2007_wlacznik_wycieraczek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy miałem to samo po zakupie swojej furki.Do teraz dołożyłem nowy moduł pod kierownicę, tempomat, pełny Fis 1+2 no i zegar radiowy.Wszystko zaprogramowałem Vagiem. Zrobiłem to wszystko dzięki pomocy forum.

Na prawdę można dużo pozmieniać w aucie dzięki życzliwości i pomocy forumowiczów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam problem z uaktywnieniem pelnego komputera...

Wiecej w tym watku

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=158438.0

Pomozcie,zebym tez mogl sie cieszyc pelnym kompem :)

Dzieki[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 14:31_________________________________________________rozwiazany problem.

Odpowiedz w watku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam problem co kolega wczesniej ze nie pokazuje spalania wszystkie inne fukcje FIS-a działaja srednia predkosc, czas jazdy sa opcje FIS-a 1 i 2 ale zegar nie ma tej antenki ,chodzi o B6 ASN z navi plus tel itp. Moze byc ze cos jest namieszane z kodowaniem w licznikach bo jeszcze nie miałem mozliwosci sprawdzic kodowania.

Mimo przekodowania licznika jak zostało to opisane nadal nie pokazuje spalania, po przekodowaniu wyjeciu bezpiecznika po odpaleniu FIS pokazywał spalanie 10l/100km jednak po ruszeniu spowrotem wskoczyły same 0 i nadal kibel. Kod wpisałem 31001 spróbuje 01011 bo oryginalnie był 01100 i zmienie jest w soft coding .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chodzi o to, że czasami podczas jazdy ni stąd ni zowąd wyłącza się komputer ( nie idzie go wtedy włączyć), bądź działa podświetlenie a nie wyświetla żadnych danych, żeby po jakimś czasie włączyć się i działać jak należy. Co radzicie? Jaka diagnoza? Jakieś luzy w stykach? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chodzi o to, że czasami podczas jazdy ni stąd ni zowąd wyłącza się komputer ( nie idzie go wtedy włączyć), bądź działa podświetlenie a nie wyświetla żadnych danych, żeby po jakimś czasie włączyć się i działać jak należy. Co radzicie? Jaka diagnoza? Jakieś luzy w stykach? :mysli:

byc moze ktos grzebal w zegarach... ew. pada wyswietacz LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...