Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypalanie DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Koledzy jak wygląda z moim DPFem? Robię raczej krótkie odcinki po ok 30 km dziennie. Ostatnio jak jechałem dłuższy odcinek stałą prędkością obr ok 2200/2300 to zauważyłem wypalanie. Czy robić co jakiś czas lepiej taką przejażdżkę w celu wypalania? Bo nie wiem czy na tak krótkich odcinkach to się uda

 

7525337_20170228_172840.jpg

Opublikowano
2 godziny temu, resiak82 napisał:

Witam. Koledzy jak wygląda z moim DPFem? Robię raczej krótkie odcinki po ok 30 km dziennie. Ostatnio jak jechałem dłuższy odcinek stałą prędkością obr ok 2200/2300 to zauważyłem wypalanie. Czy robić co jakiś czas lepiej taką przejażdżkę w celu wypalania? Bo nie wiem czy na tak krótkich odcinkach to się uda

 

7525337_20170228_172840.jpg

Wszystko masz ok 

Nie musisz jeździć jak w b7 żeby dpf się wypalił 

 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, skotmen napisał:

Wszystko masz ok 

Nie musisz jeździć jak w b7 żeby dpf się wypalił 

 

Dzięki za info

Opublikowano
Teraz, resiak82 napisał:

Dzięki za info

Jaki przebieg z ciekawości masz

Opublikowano
  • Autor

188 tys

Opublikowano
3 minuty temu, resiak82 napisał:

188 tys

To by się zgadzało zapełnienie filtra do przebiegu 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, skotmen napisał:

To by się zgadzało zapełnienie filtra do przebiegu 

To spoko, dzięki 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

W B8 jak ci się zapali kontrolka od DPF to jazda 2200obr na piątym biegu i po ok 10-15 km jest ok,znam to z autopsji,

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Hej
Po ręcznym czyszczeniu DPF-a muszę robić jego adaptacje ? Jeśli tak to jak ?
Pozdrawiam




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Jeżeli mowisz o płukaniu filtra to nic nie musisz robić. Nie znam drugiego tak bezobsługowego filtra jak w 2.0TDI CR. 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

chyba, że wymieniasz na nowy wtedy reset w komputerze i przyuczenie sterownika, że mamy nowy filtr :)

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Witajcie

Pacjentka : Audi A4 B8 2.0 TDI 143 km CAGA

Mam prośbę o pomoc przy demontażu filtra dpf.
Dokładnie chodzi mi o wyjęcie dpf na powierzchnię .
Czy ktoś już wyjmował dpf z Laleczki ? Wychodzi do góry przy turbo czy na dół i trza wózek opuszczać ? Może ma ktoś jakiś manual odnośnie tego zabiegu ?
Filtr będę czyścić więc potrzebuję go wyjąć na powierzchnię

Pozdrawiam i Dziękuję za odpowiedź

Opublikowano

Jak szybko zapełnia się taki filtr? 1g zapełnienia na ile km moze przybywać tak średnio- orientacyjnie?

Opublikowano

Widziałem ja mechanik wymieniał DPF w 2.7 TDI V6 i z tego co kojarzę wyjmował go do góry, jak będzie w 2.0 tdi to nie jestem pewien.

Mogę natomiast powiedzieć, że do tego 2,7 V6 włożył jakiś zamiennik za 1200-1300 zł i później go wyjmował bo to nie działa.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Otóż podjąłem się tematu dpf. Wiem już co trzeba zrobić żeby go wyjąć i włożyć na miejsce :P. Nie było to proste żeby dojść do tego co i jak , ale oznajmiam że odniosłem sukces .
Zdjęć nie robiłem ale jak ktoś będzie potrzebował jakiejś podpowiedzi w tej kwestii służę radą i pomocą :D

Pozdrawiam was i dziękuję :D:D

Opublikowano

To opowiedz co tam zrobiłeś. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

witam

Żeby wyjąć dpf przynajmniej ja , wyciągnąłem kolektor wydechowy razem z turbo , do tego trzeba podnieść cały egr z nagrzewnicą , wyjąć całą obudowę filtra powietrza i ponaginać rurki olejowe . Potem przy odrobinie sprytu wychodzi do góry . :) Naprawdę jest co rozbierać i wcale nie jest tak łatwo dojść do niektórych zapieczonych śrub :):) 

Opublikowano

Nie zapomnij o nowych uszczelkach wszędzie co rozbierałeś.

Opublikowano

Panowie wyciągał ktoś z Was osobiście dpf-a w tym silniku???? 

Opublikowano

Wiem wiem ? ale cenna uwaga dla kogoś, trza nowe wkładać a nie uklepane ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.