Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porysowane auto na myjni automatycznej Shell


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, miałem wczoraj nieprzyjemną niespodziankę na myjni shell -Suwałki. Po zatankowaniu paliwa zdecydowałem się na automatyczną myjnie i po ustawieniu samochodu w odpowiedniej pozycji wysiadłem z auta i włączyłem program myjący. Po skończeniu programu zacząłem oglądać auto i niestety szczotki które myją felgi pomyliły pozycję kół i zamiast koła szorować przyrysowały mi każdy element drzwi + listwy drzwiowe.  Wezwałem pracownika Shell, spisaliśmy oświadzcenie,zdjęcia porobione i jutro mam spotkanie z kierownikiem Shell w spisaniu dodatkowego protokołu do ubezpieczalni.

 

 Macie może jakieś rady co zrobić w takiej sytuacji i na jaką kwotę mogłbym się zgodzić od ubezpieczyciela Shell? 4 pary drzwi kwalifikują się do malowania . 

Wstawiam zdjęcia poniżej.

 

http://www.directupload.net/file/d/4659/ohd6joyl_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4659/bzws625p_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4659/j9n6k2uj_jpg.htm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i by po polerce zeszło to ale nie zmienia to faktu iż elementy karoserii są uszkodzone (porysowane) i będę chciał żeby zostało to policzone jako do lakierowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czworo drzwi, to samo lakierowanie wyjdzie ponad 2 tyś, do tego wymiana listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hak64 napisał:

Czworo drzwi, to samo lakierowanie wyjdzie ponad 2 tyś, do tego wymiana listew.

Zgadza sie, trzeba liczyć około 3500zl za wszystko. 

Pytanie jest takie czy ubezpieczalnia będzie chciała wypłacić takie pieniądze za straty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dominik93 napisał:

Zgadza sie, trzeba liczyć około 3500zl za wszystko. 

Pytanie jest takie czy ubezpieczalnia będzie chciała wypłacić takie pieniądze za straty. 

A co łaskę zrobi jak wypłaci czy jak? :)

Ps. Pomalowanie 4 drzwi i listw to koszt 1200-1400, do tego drzwi po 100zł/szt z listwami. Zamkniesz się bez problemu w 2 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko drzwi i listwy są porysowane ale i nadkola wszystkie czyli łącznie jest 12 elementów porysowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy co pisało w instrukcji obsługi stacji 

sam włączyłeś czy pracownik

Nie doczytałem sam może być problem z odszkodowaniem 

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlaczalem myjnie bo tak jest w regulaminie. Jeśli będą robili problemy to będę się z nimi sądził bo nie odpuszcze tematu . 

Pracownik dzwoniąc przy mnie do kierownika powiedział cytuje " Kierowniku znowu czujniki się pomyliły i porysowalo samochód dla klienta " czyli to nie pierwsza taka sytuacja na tej stacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dominik93 napisał:

Ja wlaczalem myjnie bo tak jest w regulaminie. Jeśli będą robili problemy to będę się z nimi sądził bo nie odpuszcze tematu . 

Pracownik dzwoniąc przy mnie do kierownika powiedział cytuje " Kierowniku znowu czujniki się pomyliły i porysowalo samochód dla klienta " czyli to nie pierwsza taka sytuacja na tej stacji.

 

tylko pewnie jeszcze pisze że masz nadzorować pracę myjni i jest wyłącznik awaryjny 

Obym się mylił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym nazdzworowac pracę myjni jak włącza się program to automatycznie drzwi się zamykają i nie ma możliwości wejścia do środka . 

Jutro mam spotkanie z kierownikiem Shella i zobaczymy jak sytuacja dalej się potoczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dominik93 napisał:

Nie tylko drzwi i listwy są porysowane ale i nadkola wszystkie czyli łącznie jest 12 elementów porysowanych.

W pierwszym poście napisałeś tylko o drzwiach. Jak wyjdzie całość, to masz szkodę za ponad 6 000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem w pierwszym poście że tylko drzwi ale nie zwróciłem uwagi że rysy nachodzą z każdej strony na nadkola . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli elementy samochodu kwalifikują się tylko do wypolerowania a nie do lakierowania to waszym zdaniem na jaką kwotę powinienem się zgodzić od ubezpieczyciela? 

Samochód bez szpachli jedynie raz był malowany (chyba) po 250mikronow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym Cię dobijał, ale każdy wie, że nie jeździ się na myjki automatyczne, bo mogą wyrządzić takie oto krzywdy i dziwię Ci się, że mimo tego pojechałeś... Stacje są na bank dobrze ubezpieczone i takich wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, nitroo napisał:

Nie, żebym Cię dobijał, ale każdy wie, że nie jeździ się na myjki automatyczne, bo mogą wyrządzić takie oto krzywdy i dziwię Ci się, że mimo tego pojechałeś... Stacje są na bank dobrze ubezpieczone i takich wypadków.

Każdy wie a i tak 70% społeczeństwa wjeżdża, bo auto umyte w 5 minut i jeszcze "suche" wyjeżdża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, jak sprawy się potoczyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik Shella bez żadnego problemu napisał protokół szkody i podal nr ubezpieczenia stacji . Jutro ma przyjechać rzeczoznawca na oględziny i zobaczymy na ile zrobi kosztorys . Będę podawał na bieżąco informacje na ile zostala wyceniona szkoda oraz jak dalej mają się sprawy . 

Odrazu z góry mówię że jeśli zostanie zaniżony kosztorys to idę do firmy która zajmuje się takimi sprawami i będę walczył o dobre pieniądze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cyrk

pisz jak sprawa się rozwinęła

ciekawy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...