Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

3.0 TDI ASB Klekot

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie poczytałem i wychodzi coś koło 250 ml na nasz bak paliwa :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Dnia 20.04.2017 o 19:48, Adam :) napisał:

7 litry oleju na 70 litry ? :facepalm: z tego co sie zainteresowałem tematem to ok 200 Ml na bak paliwa .....


czytamy ze zrozumieniem.... 7 litrów benzyny nie oleju.

Dnia 21.04.2017 o 11:28, Dawid Wątroba napisał:

Dokładnie poczytałem i wychodzi coś koło 250 ml na nasz bak paliwa :)

wlej 100-200ml, starczy w 100%. 

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
Cytuj

czytamy ze zrozumieniem.... 7 litrów benzyny nie oleju.

To i tak chyba przy bogato ..... a tak poza tym jeździłem teraz na baku z Liqid Molly i nastąpił wyciek z pompy wysokiego ciśnienia z tego "dekielka" nie wiem czy to zbieg okoliczności czy wynik czyszczenia układu ..... 


https://zapodaj.net/d43a86f70e91c.jpg.html

Edytowane przez Adam :)
Link

Opublikowano

ja lałem 4 na 30l vervy, szło lepiej niż na ropie :P

raczej zbieg okoliczności, tanie produkty ponoć potrafią wysuszyć wszelkiego rodzaju elementy gumowe,  benzyna podobnie dlatego powinno się z tym uważać.

Opublikowano

Panowie... A czy ktoś z Was praktykuje dolewanie odrobiny Mixola na pełen bak paliwa? Zastanawiam się czy przy CR i wtryskach piezoelektrycznych w 3.0 TDI można byłoby to bezpiecznie stosować - taka metoda daje bardzo dobre rezultaty przy silnikach na pompowtryskach (sam stosowałem ten zabieg w 1.9tdi) tylko tam nie było DPF...

Opublikowano

Dlatego leją 2t... przy CR też dużo daje.

Opublikowano
  • Autor

Tylko nie zwykłego mixola bo to mineral. Z tego co czytałem to do dpf polecają pół syntetyki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A konkretnie jaki olej 2T do silnika z DPF lejecie - Motul?

Opublikowano
  • Autor

Zaraz wrzucę linka gdzie wszystko jest dokładnie opisane. Z tego co wyczytałem to motula nie polecają.

http://www.forum.alfaholicy.org/forum_ogolne_o_alfa_romeo/76456-mixol_dlaczego_dolewamy_oleje_2t_ropy_pigulce_.html

Mam nadzieję że nie dostanę żadnego ostrzeżenia za link :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

najtaniej i najlepiej wypadał ravenol ale prawdę mówić jeden pies... motul dobry był kilka lat temu gdy nie było niczego innego a castrol był zwykłym sikiem. Dzisiaj wsio z jednej cysterny że tak powiem.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dobra Panowie odpialem wtyczkę od zaworu który steruje gruszką egra i póki co poza błędem check na zegarach nie slysze żadnego klekotu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Ale jednak nie jest to egr... Wczoraj go wyciągnąłem i jest czysty. Zauważyłem też że jeśli odpalam auto i jest zimne to klekocze nawet gdy auto już osiągnęło temperaturę 90 stopni. Ale jeżeli zgasze go i odpale to problem klekotu już znika Hah..

 

4131a10c70815e4b23880db2b9ab6a55.jpg

 

Może czujnik temperatury paliwa swiruje?

 

 

 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Możesz doprecyzować wspomniany "klekot"?

Opublikowano
  • Autor

Klekot czytaj dziwne stuki heh :)objawia się to na niskich obrotach pod obciążeniem na większości biegów. Dodam też że nie zawsze tak się dzieje.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Logi grup 013, 014 by się przydały. Sprawdzales to?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

A jak u Ciebie klapy kolektorów? Sprawdzałeś luzy?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam u siebie to samo. A dźwięk występuje nie zawsze (losowo).
Słychać "klekot" pod obciążeniem przy okolicach 1800 obrotów i tylko przy lekkim dodawaniu gazu.
Nie mam w ogóle egr, nie mam klapek, olej motul nie dawno wymieniany, paliwo moya premium.
Też bym chciał wiedzieć co to...

gdyby to np jakieś panewki to chyba dźwięk byłby zawsze?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Quatro7

Opublikowano
  • Autor
Logi grup 013, 014 by się przydały. Sprawdzales to?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Niestety jeszcze nie bo nie mam vcds tylko vasa ale ogarne to na czasie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
A jak u Ciebie klapy kolektorów? Sprawdzałeś luzy?

Klapy wyglądają w porządku. Po drugie jezdziłem chwilę na odpietych i było to samo. Najlepsze jest to że ten dźwięk raz jest a raz go nie ma [emoji4]

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Opublikowano

To racja. Ja też to zauważyłem, a mam usunięte. Dochodzę do wniosku, że ten typ tak ma i nie szukam dalej, bo ogólnie bez zastrzeżeń 100%

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.