Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silver Arrow by Adam87# BRD# 222HP/445Nm# QUATTRO# JR28 19'/9.5 ;)


Adam87

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2018 o 18:54, MarcinL napisał:

Fajny jest też motyw podświetlenia na czerwono nóg jak drzwi pozamykane. Coś na wzór nowych aut.

To mi zawiązaliście moda w głowie :P Pytanie jak to działa ? ? ? Razem z podświetlaniem deski ? Czy dopiero po odpaleniu ? Zostało mi linijek z dekorów, można by to upchać w ori lampki do nóg i np, po załączeniu podświetlania deski czerwono na nogi :P Chociaż najlepiej by było to zrobić tak, że świeci biała nie świeci czerwona... czyli przekaźnik jakiś... bo nie wiem jak to będzie wyglądać jak zaświeci biały z czerwonym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

To mi zawiązaliście moda w głowie :P Pytanie jak to działa ? ? ? Razem z podświetlaniem deski ? Czy dopiero po odpaleniu ? Zostało mi linijek z dekorów, można by to upchać w ori lampki do nóg i np, po załączeniu podświetlania deski czerwono na nogi :P Chociaż najlepiej by było to zrobić tak, że świeci biała nie świeci czerwona... czyli przekaźnik jakiś... bo nie wiem jak to będzie wyglądać jak zaświeci biały z czerwonym razem...

Nie wiem z którego miejsca Kaju u mnie będzie ciągnął, ale Tomek mówi, że wystarczy jeden kabelek np. od podświetlenia popielniczki albo z deski pociągnąć. Wtedy jak zapalą się światła (wraz z podświetleniem wewnątrz), to zapalają się nogi. Jak otworzysz drzwi, to dana strona podświetla się na biało tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ciągnąć to ja wiem, kwestia jak to zrealizowac :P bo mozna z podswietlaniem deski, mozna po kluczyku itd... no nic bliżej wiosny pomyślimy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamil-vag napisał:

Skąd ciągnąć to ja wiem, kwestia jak to zrealizowac :P bo mozna z podswietlaniem deski, mozna po kluczyku itd... no nic bliżej wiosny pomyślimy ^^

W płytce jest plus i do niego wlutować się.

 

Cytat
Ciekawą alternatywą oświetlenia przestrzeni dywaników jest dedykowany moduł VPAD-2 z funkcją kolor-ambiente light. Po otwarciu drzwi świeci barwą białą, a po ich zamknięciu, jeśli włączone są co najmniej postojówki, zmienia barwę na np. czerwoną, efekt kolorowej poświat.
Barwa funkcji kolor na życzenie klienta, proponuję taką samą, jaką podświetlane są piktogramy przełączniki, licznik w aucie. 
Tu na filmie najintensywniejsze świecenie funkcji kolor(tak zażyczył sobie klient)  http://www.youtube.co m/watch?feature...&v=ETciaurdp Y8
W proponowanej i polecanej przeze mnie, standardowej jasności funkcji kolor(tu akurat zieleń) http://www.youtube.com/watch?f eature...&v=ekZ62slNltA
Aby funkcja kolor modułu VPAD-2 mogła działać, potrzebne jest przeprowadzenie dodatkowo jednego* przewodu(plus po włączeniu postojówki) do każdej z lampek/modułów. Podłączamy się pod plus, pojawiający się po włączeniu postojówki. Polecam plus(pojawiający się po włączeniu postojówek), od któregokolwiek z podświetlanych przełączników lub podświetlenia zapalniczki - kolor przewodu w kostce szary z niebieskim paskiem. Mamy wtedy możliwość zmiany intensywności świecenia funkcji kolor wraz z regulacją świecenia deski.
*- w przypadku starszych systemów ośw. przestrzeni dywaników lub "dokładanych" (podłączenie do ośw. podsufit.) są to dwa przewody "+" po włączeniu postojówek i "-" masa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz właśnie dostarczył:decayed:

 

20190102_112632-3024x1701.jpg

Idę zaraz montować, ale zimno jak niewiem:wink4:

Edytowane przez Adam87
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam87 napisał:

Listonosz właśnie dostarczył:decayed:

 

20190102_112632-3024x1701.jpg

Idę zaraz montować, ale zimno jak niewiem:wink4:

Bez foty w nocy mod nie zaliczony ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, już zamontowane:decayed:

Zaraz zrobię fotkę jak się zagrzeje:wink4: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam87 napisał:

Kurde, już zamontowane:decayed:

Zaraz zrobię fotkę jak się zagrzeje:wink4: 

U mnie 31 grudnia listonosz był i zakładałem :D Masz jakieś inne 2 ledy ode mnie, ale to chyba dlatego, że masz sedana i może inna lampka.  Teraz czekam na 8 luty i do Kaja wybieram się na montaż nóg i elektryki tył :)

Montowałem jeszcze bratu do B8 i małą wtopę zaliczyłem. Na nogi tam jest płytka led na 2 drucikach i chyba będę musiał spróbować wlutować.

Edytowane przez MarcinL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinL napisał:

U mnie 31 grudnia listonosz był i zakładałem :D Masz jakieś inne 2 ledy ode mnie, ale to chyba dlatego, że masz sedana i może inna lampka.  Teraz czekam na 8 luty i do Kaja wybieram się na montaż nóg i elektryki tył :)

Montowałem jeszcze bratu do B8 i małą wtopę zaliczyłem. Na nogi tam jest płytka led na 2 drucikach i chyba będę musiał spróbować wlutować.

Pewnie chodzi Ci o te 2 po prawej na dole. To są do tylnej lampki podsufitki. Reszta czyli te 4 na kocyku są do przedniej lampki, a tamte 6 na różowej folii są do drzwi, schowka i bagażnika.

Dasz rade wlutować, fizolofii nie ma:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MaciekPL napisał:

Dawaj jakieś foty jak to świeci ?

Maciuś już są:wink4:

20190102_213341-2016x1134.jpg

20190102_213420-2016x1134.jpg

20190102_213631-2016x1134.jpg

20190102_213528-2016x1134.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Norbas napisał:

No i co Adaś, mogą być co ? ?

Norbi, no jasne:wink4: dzięki za podpowiedź:peace:

22 minuty temu, MaciekPL napisał:

Wow ale jasno, super to wygląda ? 

Dzięki Maciek:cool1: 

A u Ciebie też już ledowe oświetlenie w środku:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nogi i full wypas :) Teraz nie wdepniesz w nic przy wysiadaniu :D Jestem ciekawy jakby wsadzić leda w czerwoną lampkę drzwi, ale to chyba już byłoby za mocno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dostępne, ale faktycznie nie ma sensu.. nawet pozwolę sobie zacytować część maila od Tomka..

"Zastanów się nad koniecznością zmiany żarówek na led w lampkach ostrzegawczych.Myślę, że bardziej spektakularny efekt otrzymujemy, zmieniając żarówki lampek białych(pozostałego oświetlenia w aucie). Oczywiście, zmiana na czerwone moduły led(elementy led w przypadku modułów do tej lampki emitują światło koloru czerwonego) w lampkach ostrzegawczych, przyniesie ze sobą ładniejszy odcień czerwieni i bardziej intensywne światło. Nie jestem jednak pewien, czy jest to aż tak konieczne."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu wydawać na to kasy bo i tak mocno świecą te lampki ostrzegawcze czerwone ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...