Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Avant AWX Quattro


misiek95

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, HOLMATRO napisał:

Jakie objawy ? 

Puka na drobnych nierównościach. Metaliczny dźwięk. Ale wymiana zwrotnic nic nie zmieniła, szukam dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, misiek95 napisał:

Puka na drobnych nierównościach. Metaliczny dźwięk. Ale wymiana zwrotnic nic nie zmieniła, szukam dalej:)

a maglownice sprawdzałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Misieqq7 napisał:

a maglownice sprawdzałeś? 

Tak. Po zdjęciu manszet zero luzu poprzecznego na listwie zębatej. Dokręcanie śruby dociskającej listwe do zębnika nie zmienia nic- nawet jak sie ją dokręci tak że kiera nie wraca sama na swoją pozycje. Podmieniałem też krzyżak w kolumnie. Aktualnie podejrzewam że drążki kierownicze mają luz który pojawia się dopiero przy siłach większych niż te które moge wywołać ciągnąć ręką za końcówke :) Jutro wymienie drążki i będzie wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego jak chwaliłem mtsa, w przyszłym tygodniu przednie amortyzatory idą na reklamacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamil-vag napisał:

Czyli, co ? one tak popukują ?

Okaże się jak im wyśle amorki, ale raczej tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam na MTS'ie :wtf:

Po wymianie na 1BA cisza jak makiem zasiał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:OMG: 

aż dziw bierze. Mimo wszystko może by być tak, ze jednak 1ba i 1br dużo więcej wybaczają i biorą na siebie, wiec maskują dłużej jakieś lekkie luzy. 

Tak czy siak ciekaw jestem czy coś stwierdzi mts.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HOLMATRO napisał:

:OMG: 

aż dziw bierze. Mimo wszystko może by być tak, ze jednak 1ba i 1br dużo więcej wybaczają i biorą na siebie, wiec maskują dłużej jakieś lekkie luzy. 

Tak czy siak ciekaw jestem czy coś stwierdzi mts.:eusathink:

Lekkie luzy nie generują takich głośności. No miałem gwint w b5 przez pare lat i nikt mi nie wmówi że to normalne ;d Tutaj mialem w b7 tez kit h&r i bylo cichutko a twardosc bardzo zblizona :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na przyznanie numeru reklamacji przez MTS:whistling:  zdecydowałem się w końcu zwalić skrzynie i zmienić kevlar makland na nowy zestaw sprzęgła z dwumasą. Jakąś tam część kosztów odzyskałem, ale raczej nie polecam tej firmy. Jak wysyłałem tarcze do obicia to miało być dobrze, miało sie ułożyć a nie było i nie ułożyło:thumbdown:

20190205-141815.jpg 

20190205-130739.jpg

Przy okazji poducha skrzyni nowa 

20190205-161315.jpg

W międzyczasie polatałem troche po śniegu. Różnica w wysokości przodu i tyłu sprawia że przez każdą zaspę sie można prześlizgnąć:grin:

20190203-112349.jpg

20190203-115400.jpg

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek95 napisał:

 

jxR2NOfvqM6tsbYida6UfUdZfg-V49BqE-WnjRj8

Dokladnie tak samo u moich znajomych wygladalo. ? Az mi głupio ze tak te Makland polecałem, bo jeden znajomek założył i o dziwo u niego było dobrze... ale po jednej reklamacji ?

Najpierw myslelismy ze to przy montazu cos zwalone ?

1 godzinę temu, misiek95 napisał:

Jak wysyłałem tarcze do obicia to miało być dobrze, miało sie ułożyć a nie było i nie ułożyło:thumbdown:

I tez to samo mi mowili, ? Ogolnie to zdziwilo mnie na poczatku ze, wiekszosc zakladow obijacych zyczy sobie docisk zeby zabielic aby uniknac takich sytuacji, a slyszalem ze oni obijali niektorym bez zabielenia...
Nie wiem jak Wy, ale u mojego jednego znajomego skonczyło sie na tym że oddali wszystko co do złotówki, razem z kosztem wymiany sprzegła. (tylko trzeba miec rachunki)

Ja swoja tarcze w trosce o to zeby tak sie nie pojawilo, w momencie jak montowałem ta skrzynie... to odeslali obita Luk 8090s, bo Pan ma mocny docisk, to wystarczy bla bla bla... czyli jednym zdaniem jest jakis problem z tym całym JK102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, golden87 napisał:

Dokladnie tak samo u moich znajomych wygladalo. ? Az mi głupio ze tak te Makland polecałem, bo jeden znajomek założył i o dziwo u niego było dobrze... ale po jednej reklamacji ?

Najpierw myslelismy ze to przy montazu cos zwalone ?

I tez to samo mi mowili, ? Ogolnie to zdziwilo mnie na poczatku ze, wiekszosc zakladow obijacych zyczy sobie docisk zeby zabielic aby uniknac takich sytuacji, a slyszalem ze oni obijali niektorym bez zabielenia...
Nie wiem jak Wy, ale u mojego jednego znajomego skonczyło sie na tym że oddali wszystko co do złotówki, razem z kosztem wymiany sprzegła. (tylko trzeba miec rachunki)

Ja swoja tarcze w trosce o to zeby tak sie nie pojawilo, w momencie jak montowałem ta skrzynie... to odeslali obita Luk 8090s, bo Pan ma mocny docisk, to wystarczy bla bla bla... czyli jednym zdaniem jest jakis problem z tym całym JK102

Ja obijałem ponad rok temu i właśnie kazali mi wysłać samą tarcze do nich. Pan powiedział że dobrze by było wyrównać docisk, więc oddałem do wyrównania w swoim zakresie przed montażem. A teraz po demontażu wersja była taka że to dwumasa moja miała powierzchnie nie wyrównaną i na pewno pożałowałem 5zł na droższą wysyłke do nich i to dlatego mi jej nie zabielili:decayed::decayed: Ogólnie parodia westernu. Po długiej i nieprzyjemnej rozmowie coś tam ugrałem ale nie życze nikomu takich sytuacji:thumbdown: Myśle że jednak LUK wie co robi produkując swoje okładziny i nie ma co szukać lepszych rozwiązań bo to sie źle kończy.

Tutaj zdjęcie ze strony drugiej tego tematu przy montażu 

20180317_142002.jpg

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w druga stronę, bardzo przyjemna grzeczna rozmowa, przeprosiny i chęć naprawy wadliwej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HOLMATRO napisał:

Ja z kolei w druga stronę, bardzo przyjemna grzeczna rozmowa, przeprosiny i chęć naprawy wadliwej tarczy.

No i fajnie a zwrot za dwukrotne zwalanie skrzyni u mechanika, jesli samemu sie nie ma opcji? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, golden87 napisał:

No i fajnie a zwrot za dwukrotne zwalanie skrzyni u mechanika, jesli samemu sie nie ma opcji? ?

Zwraca, nie chciał nawet faktury, zobaczymy co z tego będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HOLMATRO napisał:

Zwraca, nie chciał nawet faktury, zobaczymy co z tego będzie. 

No widzisz, tylko teraz sie przyznaje do bledu, a wczesniej wymyslal bajki ze ma sie ulozyc, ze trzeba przysmazyc i bedzie dobrze, ze lipny montaz itd itp.
Tylko chyba ze dużo się tego zrobiło poprostu.

Były różne teorie, czy to że z jednego kawałka ma byc ukladzina, czy inne nitowanie, czy moze ze z dociskiem trzeba wysylac... nie wiem juz nie mam sily na kolejne testy.

Ty dalej chcesz montowac drewno, czy zaproopnowali Ci obicie Luk8090s?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyrzyscy krzyczeli jak pisałem ze te sprzęgło od maklanda może się nie sprawdzić. powodzonka życzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak masz nowy docisk to po kij go wysyłać na zabielenie skoro jest on rowny?????

 

Misiek jakie byly problemy na tej bialej tarczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wesz82 napisał:

Misiek jakie byly problemy na tej bialej tarczy???

Szarpanie przy ruszaniu, jak na zaolejonej tarczy albo rozpadniętym dwumasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...