Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B7 Avant AWX Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Heh, nie masz czasu się nawet ponudzić [emoji6] Mistrzem swapu zostaniesz ^^
Czekam na foty z przebiegu, bo oczywiście quattro będziesz przekładał ?

Napędy idą do mnie, a AVF chciał bym zapakować do jakiegoś a6 c6 :) zdjęcia jakieś zrobię... ale do montażu to jeszcze dużo czasu minie przypuszczam
Opublikowano

Michał, a sterownik EDC16 nie bedzie dla ciebie problemem? Nie wiem jaki miałeś w swoim B7. Mam A6 C6 2.0 TDI BRF i częśto myslę o swapie na AVF. Niestety w moich okolicach nie ma tego typu fachowców/swapowców.  Będę śledził przebieg twoich prac. Pozdrawiam

 

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, Maniusiek28 napisał:

Michał, a sterownik EDC16 nie bedzie dla ciebie problemem? Nie wiem jaki miałeś w swoim B7. Mam A6 C6 2.0 TDI BRF i częśto myslę o swapie na AVF.

Myślę że problemu nie będzie. W b7 też był EDC16, a jest EDC15. :) Na pewno musi być sterownik silnika z a4 b6, żeby dobrze sterował wentylatorami.. no i najlepiej 2004, żeby nie miał wiskozy i sprężarke klimy po lewej stronie- taki udało mi się kupić

Opublikowano

Ciekawie się robi :)

Opublikowano

szacunek za włożoną prace !

pzdr

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Buda z dawcy pojechała w ostatnią podróż :D

A ja sie zabieram za przygotowanie wózka. Dyfer trzeba uszczelnić, wysłać tarcze sprzęgła do Maklandu. Uszczelniacz wału kupić, łożysko oporowe, igiełkowe. Szukam ciągle sprężyn tył H&R pod quattro... Troche sie jeszcze zejdzie :)

 

Edytowane przez misiek95

Opublikowano

Ladny,,tuning"mu zapodales![emoji2][emoji14][emoji23]

Wysłane z Galaxy S8+

Opublikowano
14 godzin temu, misiek95 napisał:

Szukam ciągle sprężyn tył H&R pod quattro...

Pod quattro były z obniżeniem chyba -45 w kolorze czerwonym, numer na upartego bym gdzieś znalazł. Jak masz przód czarny -35 to tyłu z tym obniżeniem typowo do quattro niestety nie znajdziesz. 

Jakie turbo zawita żeby quattro miało co robić?  ;)

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, staniek napisał:

Pod quattro były z obniżeniem chyba -45 w kolorze czerwonym, numer na upartego bym gdzieś znalazł. Jak masz przód czarny -35 to tyłu z tym obniżeniem typowo do quattro niestety nie znajdziesz. 

Jakie turbo zawita żeby quattro miało co robić?  ;)

To wyjaśnia dlaczego nie moge takich znaleźć :P Może poszukam eibacha w takim razie;)

Turbo jeżeli jakieś wjedzie to gtb 2060vklr. Ale to raczej odległe plany.

Opublikowano

Eibach'a do avanta w quattro też niełatwo,a nawet ciężko znaleźć w używce,wiem bo długo polowałem   :(

Jak masz teraz ładnie równo na tych H&R od ośki, to po montażu quattro wrzuć podkładki 1BR  pod sprężyny i powinno być OKi. 

Ja już chyba się zdecydowałem na GTD1752VR ,ale to również odległe plany i nie wiem czy w tym roku ogarnę. 

Bezproblemowej przekładki quattro życzę. 

 

Pozdr 

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jak tam sytuacja z quattro :naughty: 

Opublikowano
  • Autor
Jak tam sytuacja z quattro :naughty: 
Akurat wczoraj wyjechałem z garażu. Masz wyczucie;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Trochę czasu minęło :P fotki z rezania jak i ze spawu mocowania wału miłe widziane :decayed: 

Opublikowano
  • Autor

Jak się ogarnę to coś dodam :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

A więc tak to wyglądało:

Wszystko musiałem rozkręcić, zedrzeć do gołego metalu i pomalować

28537834_1737399889650829_2057504342_n.j

28536557_1737399986317486_1489081023_n.j

Rozrusznik przeserwisowany

29424977_1755084661215685_50975120429783

29432423_1755084481215703_63431013668266

A tutaj już demolka :)

20180316_184012.jpg

20180316_183939.jpg

20180316_184001.jpg

20180316_193158.jpg

Tak rozwiązałem temat wysokości tyłu

20180317_092013.jpg

Do tyłu i do przodu stabilizator S4

29432234_1755084564549028_46642866160454

Jarzma i zaciski pomalowane, tarcze odświeżone. Klocki poszły TRW. W przegubach uzupełniłem smar

20180317_092044.jpg

 

20180317_092051.jpg

Taka oliwa poszła do dyfra

28217720_1724099367647548_1610561965_o_1

Takie tulejki musialem dokupić, bo gdzieś mi zagineły w akcji

20180317_134516.jpg

Tarcza kevlar z maklandu, docisk cofnięty i przetoczony bo był delikatny stożek. Dwumas używany ten który zdjąłem z b6.

20180317_142002.jpg

Zdjęcia ze spawania gdzieś mi wypadły, nie moge znaleźć. Ogólnie prosta sprawa- skręciłem podpore z wałem, wał przykręciłem do skrzyni i dyfra i miejsca mocowań same sie wyznaczyły. Zaspawane w otworkach tam gdzie oryginalnie były zgrzewy. Jedynie z wykładziną w środku miałem problem bo za mało ją odsunąłem i sie troche przysmażyła.

20180318_185131.jpg

Wydech w całości z b6q. Katalizator został na miejscu, ale przed montażem go umyłem. Tak, normalnie środkiem do mycia silników i wodą gorącą :)

20180319_103515.jpg

Przy okazji wpadło 2 din do środka. Kosz radio i klimatronik kupione, reszta rzeźbiona. Do tego gałka s line

20180320_160723.jpg

Do podpięcia został mi drugi pływak do licznika. Teraz pokazuje ciagle rezerwe :) 

Testy na śniegu jak widać już były.

20180319_194556.jpg

20180320_160749.jpg

 

Czekam teraz na końcówki wydechu- będą ultery 90mm.

Dokładka jest srebrna bo taką kupiłem... nie wiem czy tak zostawić czy dać w kolor nadwozia.

Została mi jeszcze do ustawienia zbieżność i wymiana zacisków, klocków przód. To też była część planu ale nie miałem już czasu ogarnąć za jednym razem :)

 

Edytowane przez misiek95

Opublikowano

Dobra robota ! Czytam z zaciekawieniem. Też będe rezał 2 din... A tarcze malowałeś czymś ?

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, kamil-vag napisał:

Dobra robota ! Czytam z zaciekawieniem. Też będe rezał 2 din... A tarcze malowałeś czymś ?

Tak, jakimś sprayem wysoko temperaturowym. Zazwyczaj przez rok wyglądają ok, później znowu robią się rude :) 

Opublikowano
19 minut temu, misiek95 napisał:

Dokładka jest srebrna bo taką kupiłem... nie wiem czy tak zostawić czy dać w kolor nadwozia.

Zrob zgodnie ze sztuka, czyli jeden kolor jasniejsza niz odcien Twojego lakieru  ;-)

 

Pozatym kawł dobrej roboty odwaliles, jeszcze ten wydech i bedzie malna :) No i czek na setup lato

Opublikowano

Profi robota wyszła, graty :kox: :thumbup1:

z podpieciem drugiej pompy dużo roboty ? Musisz podpiąć pod tą pierwsza czy chodzi o połączenie pompa licznik ? Na koniec jeszcze kodowanie tak ? 

Opublikowano

Gratuluję udanego przeszczepu :whistling: 

Jak pierwsze wrażenia po testach na śniegu? :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.