Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ustawienie górnych wahaczy Audi A4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema,czy jest jakieś oryginalne ustawienie tych górnych wahaczy na piaste? Nie wiem czy były wymieniane i nie chce ich źle ustawić. Druga sprawa czy tulejki na nich są wymienialne?

Opublikowano

Wahacze przykręca się jak auto stoi na kołach. A wymiana sworzni w wahaczach to chyba mało kto się zajmuje.

Opublikowano
  • Autor

Nie o sworznie mi chodzi a o tulejki. I czytałem że auto ma być na kołach ale mi chodzi o dwa górne wahacze i ich ustawienie wysokości, czy jest jakiś seryjny wymiar producenta auta jak one mają być ustawione czy ustawiam je na taka wysokość jak stare

Opublikowano

Może ten filmik coś Ci pomoże

od 12 minuty.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Ciekawe, oglądając Micha (Fani czterech kółek) na yt to mówił że te dwa górne ustawiamy w sposób  jeden wyciągamy i wkładamy nowy równo z drugim starym, dokręcamy a potem drugi wek i ustawiamy do pierwszego i dokręcamy. Oba sposoby są dobre?

Opublikowano

Measurement.jpg

Opublikowano

Ja dokręcałem wahacze górne jak postawiłem auto na kołach. 

Opublikowano
13 godzin temu, marioxxxx napisał:

Ciekawe, oglądając Micha (Fani czterech kółek) na yt to mówił że te dwa górne ustawiamy w sposób  jeden wyciągamy i wkładamy nowy równo z drugim starym, dokręcamy a potem drugi wek i ustawiamy do pierwszego i dokręcamy. Oba sposoby są dobre?

Sposób dobry ale nigdy nie wiesz czy ktoś kto wcześniej grzebał w zawieszeniu dokręcił wahacze tak jak powinny być. Zrób jak chłopaki radzą - dokręć na kołach:wink:

Opublikowano

Do B6 mam takie cos

 

 

DSC_7384.JPG

Edytowane przez Stichy

Opublikowano
  • Autor
45 minut temu, Stichy napisał:

Do B6 mam takie cos

 

 

DSC_7384.JPG

Właśnie o to mi chodzi :) Wiem że wszystkie śruby na kołach dokręcać ale trzeba je też ustawić i minimalny opór złapać, postawić i dokręcić. I właśnie ten wymiar tych wahaczy potrzebuje bo nie wiem czy te co mam teraz są dobrze ustawione :( I żeby nie pisać post pod postem, jeśli mam seryjne wahacze to lepiej w nich wymienić tulejki jeśli gruszki (sworznie) są w dobrym stanie?

Opublikowano

Co za różnica jak je ustawisz wstępnie jak później luzujesz i dokrecasz na kołach?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Z tej strony nie pomyślałem:kox: Dzięki już wszystko jasne  

Opublikowano
11 godzin temu, misiek95 napisał:

Co za różnica jak je ustawisz wstępnie jak później luzujesz i dokrecasz na kołach?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak chcesz luzować śruby i dokręcać na wsadzonej do auta kolumnie? Jeżeli są włożone stronami jak fabryka kazała to nie złapiesz nakrętki kluczem.  Zalecana pozycja wahaczy z instrukcji wystarczy, nie ma co się zabijać.

Opublikowano
 
Jak chcesz luzować śruby i dokręcać na wsadzonej do auta kolumnie? Jeżeli są włożone stronami jak fabryka kazała to nie złapiesz nakrętki kluczem.  Zalecana pozycja wahaczy z instrukcji wystarczy, nie ma co się zabijać.

Żadnego problemu nie ma żeby złapać śruby i nakrętki kluczem. Bez znaczenia z której strony włoży się śruby :)
Opublikowano

Jeżeli lubisz się gimnastykować to być może i nie, ja tam nie mam cierpliwości sięgnąć.  Zresztą po co utrudniać sobie życie skoro procedura serwisowa traktuje inaczej?

Opublikowano

A może zmierzyć sobie odległość od rantu błotnika do środka piasty koła gdy auto stoi normalnie na kołach i potem żeby było wygodniej to na ściągniętym kole podstawić lewarek i podnieść na taką samą wysokość i dokręcić śruby? Na ściągniętym kole znacznie łatwiej podejść kluczem. Lepiej zmierzyć niż ustawiać tak samo jeden z drugim wahaczem bo nie wiadomo czy ktoś wczesniej dobrze je ustawił. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

wahacze skręca sie (wszystkie) jak. auto stoi na kołach. do tego za prosić 2 osoby zeby usiadły do auta. 1 osoba po stronie kierowcy. 2 osoba po prawo na tylniej kanapie. mniej wiecej osoby po 70-80kg.

potem recznie z 1 i 2 strony po bujac autem(bez ręcznego) i dopiero wszystko na kanale skręcamy do kupy. wtedy jest pewnosc ze gumy się nie wybija oraz nie będą prężyć na sworznie. 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za radę,wszystko się przyda ? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.