Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Może to będzie głupie pytanie...ale kto mi powie co to jest? :) przed zakupem myslalem, że to swiatła przeciwmgłowe...ale chyba jednak nie? :)

Atrapy?

image.png

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sowiq napisał:

Radary od aktywnego tempomatu.

Niestety w wersjach poliftowych jeśli nie brałeś acc to zwykłe atrapy..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kosmita napisał:

Niestety w wersjach poliftowych jeśli nie brałeś acc to zwykłe atrapy..

O lol rzeczywiście, ale w konfiguratorze widzę, że tylko z S line Exterieur. Bez S line kratki się różnią, jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosmita napisał:

Niestety w wersjach poliftowych jeśli nie brałeś acc to zwykłe atrapy..

No niestety nie mam ACC:(

dzieki Panowie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zdarza mi się, że hamulce piszczą podczas jazdy. Przy hamowaniu robi się cisza, a po chwili od odpuszczeniu pedału hamulca znów zaczynają piszczeć. Czy to oznaka, że kończą się klocki? Jeśli nie, to jak pozbyć się tego dźwięku?

Zaglądałem, ale jeszcze trochę "mięsa" na nich jest. O dziwo tylne są bardziej zużyte niż z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył zawsze schodzi szybciej w tym samochodzie. A piszczenie mi towarzyszy od samego początku do samego końca :) Teraz jakoś znośnie ale miałem czasem czas, że tak piszczały, że wstyd było. Tak reagują te klocki jak się je zgrzeje. Potem po wymianie jest ok, a pozniej znow piszczy po jakiejs mocniejszej serii hamowań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurr... Nie pocieszyłeś mnie, ale dzięki za odpowiedź. 

Auto klasy premium z piszczącymi hamulcami :facepalm:  

A u mnie jeszcze dodatkowo zaczyna trzeszczeć fotel kierowcy. Sportowy. Po 40,000 km :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamowałem piszczące hamulce przy przebiegu 5000, 12000 i za każdym razem było - "cecha modelu". Mam dość tych cech. Naprawdę moje wcześniejsze "chińskie" Volvo było dużo bardziej premium. Coraz częściej mam dość tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 23:24, fio napisał:

"cecha modelu"

Ja bym to chyba wziął na piśmie i wysłał do jakiegoś TVN Turbo, bo te ich "cechy modelu" to powoli robi się śmiech na sali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień klocki na jakieś zamienniki typu ATE i będzie cisza, AUDI ma problem z klockami ale nie chcą się do tego oficjalnie ustosunkować tylko durny tekst cecha modelu, w A6 miałem to samo, po 5000km zaczęły piszczeć, doradzili zmienić klocki na nie ori, tak zrobiłem bo wstyd było tak jeździć i mam cisze

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 09:42, sowiq napisał:

Ja bym to chyba wziął na piśmie i wysłał do jakiegoś TVN Turbo, bo te ich "cechy modelu" to powoli robi się śmiech na sali. 

Ja mam wrażenie, że na jakiś szkoleniach ich musieli tego uczyć, bo u mnie też wszystko było "cechą lub "charakterystyką" produktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, heretyk napisał:

u mnie też wszystko było "cechą lub "charakterystyką" produktu

Czy komuś przyszło do głowy poprosić o wskazanie gdzie w instrukcji obsługi lub jakimś "opisie cech produktu" jest napisane, że piszczące hamulce, trzeszczące drzwi i inne niedoróbki to pożądana cecha?

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. W bmw przy wyborze hamulców M jest opis, że mogą piszczeć. Tutaj te hamulce uwierzcie, nie są żadne sportowe i wstyd. One jak raz się zgrzeją są do wyrzucenia. Zamienników nie polecam brać (tarcz szczegolnie) bo to d*pa, że d*pa. Polecam zestaw 6-tłoczkowy z S4. To minimum co przy tej mocy powinno byc.

PS po interwencji Zachara vw przyznał się, że ma problem i piszczącymi hamulcami w passacie i arteonie i oficjalnie przyznał, że pracuje nad rozwiązaniem. Podejrzewam, że u nas występuje ten sam problem, który jest zamiatany pod dywan.

No nic, mnie ratuje tylko myśl, że za ok miesiąc odbieram rs5 sportback i nie będę miAł problemów ani z silnikiem, ani skrzynią ani hamulcami (oby) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Panowie, już pisałem co prawda w niektórych wątkach lecz nadal szukam info - czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda i gdzie idzie orientacyjnie wiązka sterująca klapami (zarówno lewą jak i prawą) w S4? Będę dokładał taki wydech do A4 i chciałbym jeśli to możliwe puścić sobie wiązkę aby mieć możliwość sterowania klapami wydechu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czarny69 napisał:

Hej, Panowie, już pisałem co prawda w niektórych wątkach lecz nadal szukam info - czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda i gdzie idzie orientacyjnie wiązka sterująca klapami (zarówno lewą jak i prawą) w S4? Będę dokładał taki wydech do A4 i chciałbym jeśli to możliwe puścić sobie wiązkę aby mieć możliwość sterowania klapami wydechu. 

A to opłaca Ci się z s4 przekładać? Jak już robisz to weź coś porządnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czarny69 napisał:

Hej, Panowie, już pisałem co prawda w niektórych wątkach lecz nadal szukam info - czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda i gdzie idzie orientacyjnie wiązka sterująca klapami (zarówno lewą jak i prawą) w S4? Będę dokładał taki wydech do A4 i chciałbym jeśli to możliwe puścić sobie wiązkę aby mieć możliwość sterowania klapami wydechu. 

Hej, podesłałem ci kilka zdjęć podwozia tutaj: https://a4-klub.pl/topic/390186-s4-b9-cwgd-audi-s4-b9-30-tfsi-354km-quattro/page/3/?tab=comments#comment-5428926

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, którędy biegnie wiązka, ale mam więcej nowych zdjęć podwozia, jeśli jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kosmita napisał:

A to opłaca Ci się z s4 przekładać? Jak już robisz to weź coś porządnego ;)

Auto dla żony, tył będzie robiony na S4, w pakiecie ze zderzakiem kupiłem wydech od S4 z podwójnymi lufami w rozsądnej cenie. 

18 godzin temu, misku napisał:

Hej, podesłałem ci kilka zdjęć podwozia tutaj: https://a4-klub.pl/topic/390186-s4-b9-cwgd-audi-s4-b9-30-tfsi-354km-quattro/page/3/?tab=comments#comment-5428926

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, którędy biegnie wiązka, ale mam więcej nowych zdjęć podwozia, jeśli jesteś zainteresowany.

Widziałem fotki, dziękuję Ci, ale niestety nic się tu nie dopatrzę, potrzebowałbym dokładnie zdjeć silniczków klap i tego kabla który od nich idzie. Chętnie zobaczę co tam jeszcze masz, możesz podrzucić linki na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 00:10, Kosmita napisał:

No nic, mnie ratuje tylko myśl, że za ok miesiąc odbieram rs5 sportback

O pochwaleniu się autem chyba nie trzeba pisać. Ale daj znać jak tam zdawanie A4 w Perfect Lease. Zastanawiam się czy bardzo się czepiają przy zwrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sowiq napisał:

O pochwaleniu się autem chyba nie trzeba pisać. Ale daj znać jak tam zdawanie A4 w Perfect Lease. Zastanawiam się czy bardzo się czepiają przy zwrocie.

Wrzucę wątek jak już będzie jechał do Polski:) 

znajomy teraz zdawał - 5 minut wszystko. Nie ma co się bać.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...