Jump to content

B9 Fellows

sowiq
 Share

Recommended Posts

Jeden z tańszych dodatków podczas konfiguracji nju Audi ; ) Zaledwie 420 zł katalogowo na dzień dzisiejszy. Trochę się dziwię, że ludzie tego nie biorą. Z drugiej strony mogłoby to być w standardzie.

Pewnie dlatego, że większość ma skrzynię automatyczną i po zgaszeniu silnika przełączają w pozycję P i auto nie może już samowolnie potoczyć się.

Auto Hold nie przydaje się w automacie? Jeśli by tak było, to raczej byś tego nie zamontował. W manualu fajna sprawa, chociaż korzystam z tego bardzo sporadycznie.

Przydaje się, ale dla leniwych, którzy nie zaciągają hamulca ręcznego bo wrzucają na P, wydaje się zbędny:wink:

Auto Hold oprócz tego, żę w czasie stop and go dociska klocki do tarcz, przeciwdziałając toczenu się auta podczas zdjęcia nogi z hamulca, dodatkowo zaciąga automatycznie ręczny gdy zgasisz silnik. Gasisz silnik na pozycji D i automatycznie zostaje wrzucony P i hamulec ręczny zostaje zaciągnięty:wink:

Dodatkowo gdy w czasie postoju na pracującym silniku (gdy lewarek jest w pozycji "D"), noga nie jest na hamulcu i otworzysz drzwi kierowcy, lewarek przełącza w pozycję "P" i ręczny zostaje zaciągnięty. 

O widzisz cenna wskazówka bo ja zawsze najpierw daje na P, a potem gasze i się auto hold nie włącza. Muszę po prostu gasić z D ;)

W temacie CarPlay mnie działa i na oryginalnym kablu i na applowskim usb-c, sprawdzone z iPhone 11 i 8. Czasem ma humory np. jak podjadę na stację benzynową, wyłączę samochód żeby zatankować, telefon zostaje podpięty po kablu. Po ponownym uruchomieniu czasem mam czarny ekran na MMI, pomaga odpięcie i podpięcie.

Ogarniał ktoś bezprzewodowy apple carplay przez OBD eleven?

W temacie zamykania samochodu przez aplikację. Lusterka mi się nie składają, ale udało mi się z tego skorzystać może z dwa razy... za każdym razem jak próbuję otworzyć lub zamknąć samochód przez appkę to mam błąd połączenia. Wyskoczył mi już tyle razy, że po prostu przestałem już próbować.

Godzinę temu, vvv napisał:

W temacie zamykania samochodu przez aplikację. Lusterka mi się nie składają,

Dziękuje za info:thumbup1:

Czekający na auto do produkcji nie mają łatwo. Brak dostępności podzespołów udziela się jak wiadomo nie tylko Audi. Właśnie z mojej konfiguracji wyleciał Audi phone box (będzie niedostępny przez ok. pół roku) oraz podgrzewana przednia szyba. Coś czuję, że to jeszcze nie koniec. Jak żyć? ; )

Do tego wiele innych gadżetów jest też niedostępne jak hak holowniczy itp.