Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

teraz najlepiej idzie "Rzepakowy"

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

ale przed zmiana oleju obowiązkowa płukanka

Opublikowano

no dobra , a bez płukanki co sie może stac ? co to daje mi powiedz? gościu od którego kupiłem auto podobno robił czyszcenie silnika niecałe 14 tys temu w maju 2011r , trzeba to ewentualnie powtarzać?

Opublikowano

lepiej bedzie jak to zrobisz

nie wiadomo jaki szajs lał do silnika

Opublikowano

ja lałem motula tylko ze 10w-40 wczesniej byl castrol i shell. A są jakies skutki nie zrobienia płukanki?nie mozna wtedy zmienic oleju na lepszy? tak z ciekawości chce to wiedziec.

Opublikowano

jak nie zrobisz plukanki nowy olej szybko straci wlasciwosci;) ja zawsze co druga wymiane oleju leje plukanke ;)

Opublikowano

no dobra wszystko chyba jasne w takim razie tylko teraz zakup oliwy i jazda :) w sumie to żałuje ze przed ostatnia wymiana tego nie zrobiłem w zimie by miał lepiej silnik

Opublikowano

zreszta to decyzja kazdego uzytkownika samochodu:0 ja tam leje plukanke i bede lal;)

Hmmm i silnik jakos mi sie jeszcze nie rozlecial i popatrz Tomus z uszczelek tez mi olej nie cieknie, jestem w szoku to chyba czary hahaha:)

P.S to oczywiscie aluzja do osob ktore tu wypisuja bzdury, a Tomek musii kolejny raz tlumaczyc i wybijac z glowy ludziom z forum slowa taksiazy i mechanikow z PRL

Opublikowano

Szanowni Panie i Panowie

kolo ma auto z silnikiem ALT robię mu płukankę Motul Clean i zalewam silnik oliwą MOTUL'a tylko jaką?

proszę o "kawę na ławę"

Nie interesują mnie bzdury typu że silnik się rozszczelni i takie tam... proszę konkretnie.

Ma być syntetyk.

Dziękuję:)

Opublikowano

5w-40

Opublikowano

dzięki

Opublikowano

Nie wydaje się Wam, że ten wątek ma co jakiś czas powtarzające się posty...?

- "jaki olej?"

- "5W-40 i przed wymianą płukanie."

- "dzięki koledzy, jutro wymieniem na 8100 X-CESS."

:bag:

Opublikowano
5w-40

dev a jak się sprawuje ester 0w30 ??? Jest jakaż różnica po przejściu z x-lite 5w40 na tego 0w30 ??? Nie zwiększa się apetyt na oliwke ?

Opublikowano

zrobiłem na nim ponad 2000km w tym 1600km po Niemczech

jazda 120-200km/h, nic nie ubyło, silnik pracuje bez zarzutu

ładnie odpala, nic nie stuka, nie puka, nie świszcze

zawsze wymieniam olej co 7000km wiec cały czas jest w miare świeży

Opublikowano

ja mam milersa csf 5w30 na potrojnych esterach i tez sprawuje sie swietnie ;), duzo lepiej niz motul ;)

Opublikowano
zawsze wymieniam olej co 7000km wiec cały czas jest w miare świeży

niektórzy mi mowili ze ja jestem nie teges bo zmieniam olej co 10tys, ale co 7 to nie jest nadgorliwosc? robisz jakies krotkie trasy, nie wiem w rajdach jezdzisz :grin:

Opublikowano
zawsze wymieniam olej co 7000km wiec cały czas jest w miare świeży

niektórzy mi mowili ze ja jestem nie teges bo zmieniam olej co 10tys, ale co 7 to nie jest nadgorliwosc? robisz jakies krotkie trasy, nie wiem w rajdach jezdzisz :grin:

Nadgorliwość to wymiana oleu co 10kkm???? A ja myślałem, że to standard bo większość moich znajomych tak robi.

Codzienne człowiek dowiaduje sie nowych rzeczy hahahhaa

---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

zawsze wymieniam olej co 7000km wiec cały czas jest w miare świeży

niektórzy mi mowili ze ja jestem nie teges bo zmieniam olej co 10tys, ale co 7 to nie jest nadgorliwosc? robisz jakies krotkie trasy, nie wiem w rajdach jezdzisz :grin:

Nadgorliwość to wymiana oleu co 10kkm???? A ja myślałem, że to standard bo większość moich znajomych tak robi.

Codzienne człowiek dowiaduje sie nowych rzeczy hahahhaa

Opublikowano

napisalem ze co 7tys nie co 10 doczytaj :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.