Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

....Czy jednak mimo wszystko ciągnąć połówkę?

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Kujawski, bedzie najlepszy

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam wszystkich. Kupiłem swoją wymarzoną B8 z przebiegiem na dzień dzisiejszy 112 000 km. W aucie jest teraz wlany olej 5W30. Bardzo mnie to zdziwiło, gdyż w swojej poprzedniej furce oczywiście również AUDI, tylko że B7 do ostatniego dnia jeździłem na oleju CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL. Moja była B7 w dniu sprzedaży miała 210 000 km. W związku z tym mam pytanie czy przy następnej wymianie oleju mogę zlać wg mnie najlepszy olej, czyli: CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL? Jakie to będzie miało skutki dla mojego silnika? Jakie są wasze opinie czy dobrze zrobię zmieniając na 5W40 czy lepiej jednak będzie pozostać przy 5W30?

Opublikowano

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Kujawski, bedzie najlepszy

rozumiem, że lać syntetyk?

Opublikowano

Witam

Mam A4 B5 i 267 tysięcy przejechane, jakim olejem go zalać ? - do tej pory miałem castrol magnatec 10W/40 i trochę słychać napinacz , ale też nie zawsze. Czasami napinacz tłucze się na wolnych obrotach zaraz po zapaleniu, a czasami nawet jak wrócę z trasy i autko jest gorące to jest cisza.

Opublikowano

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Kujawski, bedzie najlepszy

rozumiem, że lać syntetyk?

jak najbardziej

---------- Post dopisany at 10:49 ---------- Poprzedni post napisany at 10:48 ----------

Witam

Mam A4 B5 i 267 tysięcy przejechane, jakim olejem go zalać ? - do tej pory miałem castrol magnatec 10W/40 i trochę słychać napinacz , ale też nie zawsze. Czasami napinacz tłucze się na wolnych obrotach zaraz po zapaleniu, a czasami nawet jak wrócę z trasy i autko jest gorące to jest cisza.

rozumiem że masz silnik od Ursusa ...

Opublikowano
CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL? Jakie to będzie miało skutki dla mojego silnika?

dla silnika zadne ale dla DPFu. niestety musisz lac 5W30... w dodatku o specyfikacji 50700

Opublikowano

devastation nie rozumiem twojej odpowiedzi

Opublikowano

jeżeli chcesz wlac 10W-40 to mniemam że masz ursusa....

Opublikowano

devastation jeżeli już coś piszesz to napisz konkretnie - jaki olej wlać. Co ty się tak tego ursusa uczepiłeś. Jest castrol do diesli i do benzynowych. Napisz konkretnie ...

Opublikowano

Zbigniew ostatnie 10 stron tego wątku przeczytaj bedziesz mial slicznie rozjaśnione wątpliwosci :hi:

Opublikowano

Wydaje mi sie że tutaj nie ma wiele co kombinować,tylko zalać jakiś 5w40 i będzie ok.

Opublikowano
Wydaje mi sie że tutaj nie ma wiele co kombinować,tylko zalać jakiś 5w40 i będzie ok.

Zgadzam się.

Opublikowano

Ja moge tylko tyle dodać od siebie że moje smiga na Liqui Moly 5w40 Synthoil High-Tech i ładnie wszystko sie sprawuje,turbina jak i silnik są ok także ten olej mogę polecić.

Opublikowano

Wątek do tdi jest lepszy, 200 kilkanaście stron a nadal trafiają się prawdziwki ze stwierdzeniem 15w40 wystarczy, to dobry olej hehe

Opublikowano

lepszy jest 20W-40 albo 20W-50 :decayed:

Opublikowano

Witajcie.

Będę wymieniał olej w mojej Czarnej Perle. 1.8T 150 KM manual. Jest jeden problem. Za chiny nie wiem jaki olej wlał poprzedni właściciel. Auto było serwisowane w holandii, więc pewnie mineralny odpada. Jak myślicie - jaki byłby najlepszy dla mojego silnika? Syntetyk? No i jaki rodzaj? 15W-40 ? Aha no i powiedzcie czy warto wtymienić jakieś filtry poza olejowym?

Opublikowano

Ręce opadają

Opublikowano
Witajcie.

Będę wymieniał olej w mojej Czarnej Perle. 1.8T 150 KM manual. Jest jeden problem. Za chiny nie wiem jaki olej wlał poprzedni właściciel. Auto było serwisowane w holandii, więc pewnie mineralny odpada. Jak myślicie - jaki byłby najlepszy dla mojego silnika? Syntetyk? No i jaki rodzaj? 15W-40 ? Aha no i powiedzcie czy warto wtymienić jakieś filtry poza olejowym?

:facepalm: jakbyś wpisał w google 15W40 to wiedziałbyś, że to jest olej mineralny. Jakbyś przeczytał 5 ostatnich stron tego wątku to też wiedziałbyś, że do 1.8T lać 5W40. A pytania czy warto wymieniać inne filtry poza olejowym uważam, że nie było. Przy takim podejściu nie nacieszysz się za długo autem a później jeszcze powiesz - AUDI to gó**o:kwasny:

Opublikowano

Zalewaj jakiegoś dobrego syntetyka 5w40 ( ja ;polecam Liqui Moly 5w40 bo sam na takim jeżdze i jest ok a co do filtrów to wiadomo filtr oleju,paliwa,i powietrza do wymiany.

Opublikowano

Nie zalewaj 5w40 bo olej wycieknie przez wszystkie możliwe miejsca!!!!1!!!1!1111!oone

Lej płukankę Motula albo Liqui Moly i do tego Motula 5W30/5W40 i będzie żył :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.