Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko bedzie ok, nic sie nie martw

ale nastepnym razem odpusc sobie Castrola

yyy jak to ? myslalem ze vw/audi rekomenduje ten olej i ze jest on zalecany do ich silnikow?? teraz to mnie tym zaskoczyles mialem kiedys audi a3 1.9TDI 110 km i jezdzil caly czas na castrolu ponad 200 tys. zrobilem i caly czas byla dynamika i nie bral oleju ... a jaki olej ma byc najlepszy do mojego silnika bo w sumie to myslalem ze liczy sie tylko specyfikacja 503 zeby byla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zostawia syf w silniku, mi np po castrolu pojawił się jakby pył węglowy pod pokrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to nic specjalnego

zapodaj Mobil1, Valvoline lub Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz temat oleju zostal wyjasniony to odrazu zapytam o zdanie na temat filtrow czy jest Roznica w ekspoloatacji (poza cena oczywiscie ktora jest czesto 1/3 albo 1/2 wyzsza) czy zakladam filtry (oleju powietrza paliwa) mana lub boscha czy polskiego filtrona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy klubowicze a doradzcie jaki olej do 1.8T ????bo zalalem polsyntetykiem a slyszalem ze to nie dobrze zelepiej pelny syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko: obecnie castrol 10w40, czy warto zalać MOTUL 8100 X-CESS 5W40?

przebieg 215 tyś, silnik 1.6 (ahl)

pzdr.

Warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy klubowicze a doradzcie jaki olej do 1.8T ????bo zalalem polsyntetykiem a slyszalem ze to nie dobrze zelepiej pelny syntetyk

Motul x-cess 8100 5w/40 taniej i lepiej praktycznie sie nie da więc radzę zmienić jak zależy Ci na turbulum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dzisiaj B6 1.8T na wymiane turbo :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

cały czas jezdziło na 10W i gosc był jeszcze zdziwiony że sie zes...rało

podejrzewam że by sie to tak szybko nie stało ale przewód zasilający

turbine w olej miał minimalny przepływ i juz dalej wiecie

oczywiscie właściciel auta wyjechał z profesorską gadką w temacie:

"...półsyntetyk a przebieg silnika"

nic nie mówiłem dopóki nie wyciągnałem złomu i przewodu

i powiedziałem tylko aby jak najszybciej wymienił na pełny minerał

wówczas bedzie u mnie co pół roku na taki zabieg

przynajmniej mam z tego chleb :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę ekspertów z forum.

Audi A4 1.8 ADR 1996r. z inst. LPG. Przebieg 200 tys., choć nie wiadomo czy prawdziwy. Od zakupu, przebieg 160 tys., nie było wcześniejszej historii stosowanych olei, więc zalewany Motulem Synergie+ 10w40. Pomiędzy wymianami na przestrzeni 10-12 tys. km nie dolewam praktycznie nic, poniżej 500ml a silnik chodzi równo i dosyć cicho, nie ma wycieków.

Pytanie brzmi, zmieniać na syntetyk, 5w40? Jeżeli tak, to na jaki? Co myślicie o Valvoline SynPower 5w40? To jest pełen syntetyk czy HC?

Olej Valvoline 5w40 Synpower 4 LitryKraków Wysyłka (2535408882) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dużo nie podbiera to mozesz śmiało wlac syntetyk a tym bardziej do silnika 20V napewno warto,ten valvoline to full syntetyk zresztą pisze Ci nawet jak byk na butli że to syntetyk,ja osobiscie polecam Liqui moly synthoil high tech 5w40,ale mozesz wlać sobie również tego valvoline-a lub motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dostał motula 8100 x cess'a 5 w 40 wcześniej miał zalanego fuchs'a 5 w 30 wymianę zrobiłem przed podana na kartce ale za uwarzyłem że minimalnie po przejechaniu około 5 tyś coś wciągnął.

Zły olej dobrałem?

Zdj_cie1255.jpg

<br /><br />

Zdj_cie1277.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymienilm shella 10w40 na mobila:wink: shella juz nie zaleje:thumbdown:

dlaczego??? Ja tam do olejów Schella nigdy nic nie miałem :whistling:

Teraz zasówam na Motulach ale jak się zapasy skończą to albo zmienię na Mobil 0w40 albo zamówię kolejną pakę Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem moze trafilem na zla partie oleju ale po 6 tys byl rzadki jak woda i malo przypominal olej. zaczelo sie od zaworów nagle zaczeły glosno pracowac, juz myslalem ze bedzie remont. zajrzalem do bagnetu a olej po nim doslownie splywal jak woda. wymienilem olej i silnik dalej pracuje jak wczesniej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam caly czas na Mobil 1 10w40 i jestem zadowolony,ale teraz chcialbym zalac cos z górnej półki bo niedlugo zbliza sie wymiana , silnik 1.8 T 216 tys ,jaki olej polecacie ?

Do 1.8T lałeś 10w40 :doh: 5w40 mu zalej np. Motula albo 0w40 Mobila :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam caly czas na Mobil 1 10w40 i jestem zadowolony,ale teraz chcialbym zalac cos z górnej półki bo niedlugo zbliza sie wymiana , silnik 1.8 T 216 tys ,jaki olej polecacie ?

jeden z lepszych do T, TSI, TFSI - Motul X-lite 0W-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...