Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie Posiadam Audi A4 B6 z silnikiem 1.8 turbo z oznaczeniem BEX. Jaki olej zalać lub jaki proponujecie?? Przy kupnie w tamtym roku w marcu tego auta pojechałem do serwisu i zalali mi go Castrolem ale jakim to nie wiem kod na naklejce jaka przylepili do 507 jak się nie myle. Im wiecej czytam internet tym jestem głupszy. Gadają żeby castrola nie lać tylko Mobil 5W 50, Motula lub Valvoline vr1. Doradzcie co zrobić??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Panowie Posiadam Audi A4 B6 z silnikiem 1.8 turbo z oznaczeniem BEX. Jaki olej zalać lub jaki proponujecie?? Przy kupnie w tamtym roku w marcu tego auta pojechałem do serwisu i zalali mi go Castrolem ale jakim to nie wiem kod na naklejce jaka przylepili do 507 jak się nie myle. Im wiecej czytam internet tym jestem głupszy. Gadają żeby castrola nie lać tylko Mobil 5W 50, Motula lub Valvoline vr1. Doradzcie co zrobić??

Pozdro

Ten mobil 5w50 testowałem... to nic rewelacyjnego. Znacznie lepiej silnik pracuje na Motul x-cess 5w40 :wink: Co do castrola to gówno totalne :whistling: w 1.8t pozostaje po nim sporo nagaru co znacznie przyczynia się do awarii :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Witam wsiech po kilku latach rozstania z awdi powróciłem :)

Do mojego nowego nabytku planuję 8100 x-cess 5w40

Swoją drogą się zastanawiam dlaczego na forach wielu marek króluje Motul jest taki dobry czy lobby dobre ma hehe. Dla jasności też go zawsze leję ale.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie Posiadam Audi A4 B6 z silnikiem 1.8 turbo z oznaczeniem BEX. Jaki olej zalać lub jaki proponujecie?? Przy kupnie w tamtym roku w marcu tego auta pojechałem do serwisu i zalali mi go Castrolem ale jakim to nie wiem kod na naklejce jaka przylepili do 507 jak się nie myle. Im wiecej czytam internet tym jestem głupszy. Gadają żeby castrola nie lać tylko Mobil 5W 50, Motula lub Valvoline vr1. Doradzcie co zrobić??

Pozdro

nigdy nie lej Castrola do niuni

---------- Post dopisany at 20:42 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

Ano Witam wsiech po kilku latach rozstania z awdi powróciłem :)

Do mojego nowego nabytku planuję 8100 x-cess 5w40

Swoją drogą się zastanawiam dlaczego na forach wielu marek króluje Motul jest taki dobry czy lobby dobre ma hehe. Dla jasności też go zawsze leję ale.........

raczej dobry, ale tylko wtedy jak oryginalny. Słyszałem że czasami można trafić na zwykłego Castrola w szatach Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Witam wsiech po kilku latach rozstania z awdi powróciłem :)

Do mojego nowego nabytku planuję 8100 x-cess 5w40

Swoją drogą się zastanawiam dlaczego na forach wielu marek króluje Motul jest taki dobry czy lobby dobre ma hehe. Dla jasności też go zawsze leję ale.........

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?sector=9&category=6&subset=125&modelyear=&vehicle=1800&site=41&region=59&language=7&brand=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO dobrze patrzyłem żle napisałem ma być X-clean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kupuj u autoryzowanego sprzedawcy z forum Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann

Wysłane z prodiża.

co to znaczy "autoryzowany sprzedawca" z forum? Rozumiem że ktoś może być oficjalym dystrybutorem w Polsce, ale pro-choice nim chyba nie jest bo nie znalazłem go na oficjalnej stronie Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierz temu co pisz a w necie :grin::grin:

Pro-choice to zaufana firma, nie tylko na tym forum ale i na innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kupuj u autoryzowanego sprzedawcy z forum Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann

Wysłane z prodiża.

co to znaczy "autoryzowany sprzedawca" z forum? Rozumiem że ktoś może być oficjalym dystrybutorem w Polsce, ale pro-choice nim chyba nie jest bo nie znalazłem go na oficjalnej stronie Motula

Autoryzowany sprzedawca to sprzedawca ktory otrzymal autoryzacje od producenta na sprzedaz jego wyrobow. Zaswiadcza to certyfikat. Na stronie pro choice po lewej masz takie certy.

Kazdy dystrybutor jest autoryzowanym sprzedawca ale nie kazdy aut. sprzedawca jest dystrybutorem.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha..to tak jak z prostokątem i kwadratem. Każdy kwadrat jest prostokątem ale nie każdy prostokąt kwadratem :grin: Z tym Motulem to jakieś przewałki są od czasu do czasu. Znalazłem jakiś czas temu wątek na jakimś forum, gdzie pan z Pro-choice'a wdał się w jakąś konwersację z innym sprzedawcą tego oleju. Po przeczytaniu wątku straciłem rachubę kto mówi prawdę, ale zrozumiałem że pro-choice bierze olej od oficjalnego dystrybutora na polskę. Certyfikaty znalazłem, ale nie ważne od 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj gdzie chcesz, my wiemy swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj tam jasne, że kupię gdzie chcę ale dziwne, że w D do awdi wlali ELFA. Generalnie czy Motul czy Castrol (ponoc dedykowany) cena bardzo zbliżona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info o nagarach w 1.8T znalazłem na innym forum:

"Ten silnik ma wadę fabryczną która nazywa się SLUDGE.

W Polsce temat sie pomija .

W tym silniku obowiązuje inny interwiał miedzy wymianowy !

W USA temat jest powszechny i kazdy wie jakie jednostki są obarczone problemem."

I popieram myśl bo wiele innych marek jeździ tylko na castrolach i im się pompy nagarem nie zapychają a nawet pod czapką jest w miarę czysto :whistling:

Wiem że to z olejami ma mało wspólnego ale chciałem to gdzieś napisać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba skracać czas pomiędzy wymianami oleju i problemu z nagarem nie powinno być?

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba skracać czas pomiędzy wymianami oleju i problemu z nagarem nie powinno być?

wysłane za pomocą tapki

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?ocidetails=1&sector=9&category=6&subset=125&modelyear=&vehicle=1785&site=41&region=59&language=13&brand=45

Na samym dole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info o nagarach w 1.8T znalazłem na innym forum:

"Ten silnik ma wadę fabryczną która nazywa się SLUDGE.

W Polsce temat sie pomija .

W tym silniku obowiązuje inny interwiał miedzy wymianowy !

W USA temat jest powszechny i kazdy wie jakie jednostki są obarczone problemem."

I popieram myśl bo wiele innych marek jeździ tylko na castrolach i im się pompy nagarem nie zapychają a nawet pod czapką jest w miarę czysto :whistling:

Wiem że to z olejami ma mało wspólnego ale chciałem to gdzieś napisać :polew:

To chyba coś takiego:

Second Opinion: Oil Sludge: an expensive but preventable disaster

Niezbyt ciekawie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...