Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

To jest kryptoreklama LM. juz dawno zostało to powiedziane.

Ale przynajmniej coś innego,a nie tylko MOTUL, MOTUL....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście że nic nie ujmuję tej marce, ale są też inne bardzo dobre oliwy np:

LIQUI MOLLY, VALVOLINE, MOTUL - tylko takimi olejami zalałbym swój silnik.

CASTROL, MOBIL1 tylko wtedy jakbym zakupił je za naszą zach. granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po ostatnim studiowaniu naszego forum mam delikatny mętlik w głowie.Za uwarzyłem że każdy olej silnikowy ma swoich zwolenników i przeciwników . Zbliża mi się termin wymiany oleju,aktualnie jeżdżę na shell helix super 15w-40 i musze powiedzieć że samochód chodzi bez zarzutu. Zero wycieku nic w nim nie stuka nie dzwoni raczej pracuje cicho,więc pytam po co zmieniać na 10w-40 lub jeszcze inny. W książce " sam naprawiam samochód" wyczytałem ; że "normą VW/AUDI olej wielosezonowy o podwyższonych właściwościach smarnych vw-502 00 nadaje się w szczególności do silników benzynowych z doładowaniem,a jeżeli nie dysponujemy takowym olejem możemy dolać przejściowo także olej silnikowy oznaczeniem ACAE-A2/A3 lub API-SF/SG'.Ten shell posiada takie właśnie oznaczenie ACAE-A2/B2 możliwe że czegoś nie zrozumiałem. Totalna dezorientacja jeżeli macie do tego tematu jeszcze nerwy to zapodajcie swoje sugestie. :evil::wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W książce " sam naprawiam samochód" wyczytałem ; że "normą VW/AUDI olej wielosezonowy o podwyższonych właściwościach smarnych vw-502 00 nadaje się w szczególności do silników benzynowych z doładowaniem...

Według opisu masz doładowanie a lejesz 15W ?? :wallbash:

Zmień na co najmniej 10W i to jak najszybciej. Przed wymianą zrób tzw. płukankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Ściągnij sobie ze stron: valvoline, liquimoly i motul karty katalogowe olejów, poczytaj przeanalizuj (polecam, ja tak zrobiłem) zobaczysz jaki olej jest najlepszy do twojego auta. Sam napisałeś, z ten shell 15W-40 nie spełnia normy VW-502 00 i API jest słabiutkie, więc dlaczego go zalałeś? Minimum do twego auta zalałbym 10W-40, ale wiadomo, że najlepszy jest full syntetyk :)

PS. Im wyższy wskaźnik lepkości tym lepiej, norma API: im dalsza litera alfabetu po "S" tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja się może podłącze pod temat i zadam pytanie w imieniu kolegi z pracy, ktory niedawno stał sie posiadaczem niuni 1.8 1995 adr z sekwencja. Niestety, przebieg w aucie (160tys) nie wyglada na prawidlowy, znaczy sie autko juz jest troszke po przejsciach, widac ewidentnie, ze musial byc licznik cofniety, albo przynajmniej poprzedni wlasciciel nie zabardzo dbal o niniunie. Tak czy inaczej przymierza sie do wymiany oleju, ma mineralny mobil 1 i nie wiem co wlac. Osobiscie polecam mu polsynstetyk mobila, ale wlasnie nie wiadomo jak silnik na to zareaguje. Slychac juz szklanki troche na cieplym, wiec nie wiem. Stad pytanie do Was, lac mineralny czy polsyntetyk, ktory moim zdaniem moze troszke go "przeplukac" zbytnio i bardzie mu zaszkodzic... Dodam, ze ja w swojej mam polsyntetyk i na razie hula bez probemu.

Za wszelkie rady dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega spokojnie może zalać półsyntetyk Motula 6100. pamietaj, ze w półsyntetyku jest tylko od 20% - 30% bazy syntetyczej. jesli bedzie mu duzo bral - remont silnika niunikniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow!

Pragne zasiegnac porady w sprawie dolewania oleju. Jestem posiadaczem B6,2.0 benz.,2002rok.

Czy Carlube 5W30 (polsynt.) to dobry olej na dolewki?(taki zalazlem w dobrej cenie w UK).

Wyczytalem w ksiazce AUDI, ze prawidlowo ten model zuzywa 0.5L na 1000km, i przyznam szczerze, iz wlasnie tyle mi wychodzi, ale ja robie ok.2000-2500km miesiecznie, wiec latwo wyliczyc, ze trzeba zaopatrzyc sie w olej, aby go uzupelniac.

Czy jednak jest jakis sposob, zeby to zuzycie oleju zminimalizowac?

Czy rzeczywiscie to normalne?

Z gory serdeczne dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow!

Pragne zasiegnac porady w sprawie dolewania oleju. Jestem posiadaczem B6,2.0 benz.,2002rok.

Czy Carlube 5W30 (polsynt.) to dobry olej na dolewki?(taki zalazlem w dobrej cenie w UK).

Wyczytalem w ksiazce AUDI, ze prawidlowo ten model zuzywa 0.5L na 1000km, i przyznam szczerze, iz wlasnie tyle mi wychodzi, ale ja robie ok.2000-2500km miesiecznie, wiec latwo wyliczyc, ze trzeba zaopatrzyc sie w olej, aby go uzupelniac.

Czy jednak jest jakis sposob, zeby to zuzycie oleju zminimalizowac?

Czy rzeczywiscie to normalne?

Z gory serdeczne dzieki :)

to nie jest normalne. te 0.5L to tylko zabezpieczenie producenta. sprawdz uszczelniacz walu korbowego. moze ciec przy duzym cisnieniu czyli w czasie jazdy. na postoju nie bedzie plamy pod spodem wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow!

Pragne zasiegnac porady w sprawie dolewania oleju. Jestem posiadaczem B6,2.0 benz.,2002rok.

Czy Carlube 5W30 (polsynt.) to dobry olej na dolewki?(taki zalazlem w dobrej cenie w UK).

Wyczytalem w ksiazce AUDI, ze prawidlowo ten model zuzywa 0.5L na 1000km, i przyznam szczerze, iz wlasnie tyle mi wychodzi, ale ja robie ok.2000-2500km miesiecznie, wiec latwo wyliczyc, ze trzeba zaopatrzyc sie w olej, aby go uzupelniac.

Czy jednak jest jakis sposob, zeby to zuzycie oleju zminimalizowac?

Czy rzeczywiscie to normalne?

Z gory serdeczne dzieki :)

Nic nie kombinuj ,ten silnik po prostu tak ma !! mój pobiera 0.5L na 1500km ,poczytaj dokładnie o silniku ALT zanim weźmiesz się za remont .Na jakimś forum czytałem że chłopak zalał MOTULA i po 2-3 wymianach przestał brać .

Witam wszystkich.

jestem tu nowy i mam pytanko!

Audi A6 2.0 16V z 2003r, przebieg 148 tys km zakupiony u nas w Polsce- autentyczny przebieg gdyż jest potwierdzony w serwisie audi Idczak w Łodzi oraz zgodnymi wpisami w kompie serwisu i w ksiązce serwisowej.

No ale cóż z tego-pomimo ze jest to już kolejne audi z rodziny A6( poprzednie diesel) to ten mnie zadziwia a mianowicie:

pobiera olej ok 0,5 litra na jakieś 700 - 1000 km zależy od techniki jazdy.

Obecnie auto użytkuje mój ojciec na taxi- oczywiście i tu chyba nie będzie zdziwienia założono LPG ( nie oszczędzane - półka górna Landi Renzo - OMEGAS).

Pytanie - co z tym olejem?

Czy ktoś coś doradzi?

Kolega z serwisu VW, Audi twierdzi żebym nie kompinował bo to nic nie da - urok tego motoru!!!

A co WY na to?

Czy ktoś zna te silniki i może przerabiał ten temat?

Wszyscy piszą o 2,4, 2,8 ale 2,0 16V nikt!!!!

Proszę o podpowiedzi

Pozdrawiam

:!: :!: proszę sie najpierw przywitać w dziale powitania i poprawnie nazywać tematy :!: :!:

Witam !!

Ja na Twoim miejscu bym nic nie robił tylko zmienił olej. Jeżdze od nowości A6 2.0- ALT z 2002r. i mialem ten sam problem. Auto brało od nowości ok. 0.4 do 0.8l na 1000km na castolu. Potem, przesiadłem się na Mobila i było podobnie. Na koniec przesiadłem się na Motula 8100 x-cess 5W40 i obecnie zużycie nie przekracza 1l na 15.000. Jeśłi nie masz żadnych wycieków to zmień olej i obserwuj. Fakt faktem przez pierwsze 15.000 po zmianie na motul auto też wciągało sporo oleju, ale stopniowo się zmniejszało. Do pozostałych aut TDi i benzyznowych też leje motul i zużycie w stosunku do castrola i mobila jest wręcz marginalne.

Jeśli jakiś mechanik proponuje zmiane na pół syntetyk lub mineral przy przebiegu 140.000 to trzeba zmienić mechanika.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam audi 1.8 benz i zalany jest olejem mineralnym , czy można zmienic na półsyntetyk?

najlepiej na syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:.

Ponad rok temu pytałem jaki olej powinienem być wlany do mojej A4 B5 ADR 1.8 125KM i polecono mi ten olej MOBIL S 10W40:

mobils10w40.jpg

Jak do tej pory Audi chodzi jak ta lala :).

Za niedługo zbliża się wymiana oleju i mam kilka pytań w tej kwestii. Czy mogę nadal jeździć na tym oleju czy zmienić go na inny? Obecnie moja Audi przejechała prawie 200 tyś km.

Pytam, bo mam pewne wątpliwości... Jedni mówią, że powinien być wlany olej półsyntetyczny, a drudzy mówią, że syntetyczny? Jak jest naprawdę?

Za wszelkie odp. z góry dziękuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej instrukcji jak byk stoi - zalecany 5W-40 Vollsynthetiköl norma 502.00 - i taki od pocztaku byl lany w serwisie. Siliniki uwielbiaja syntetyki - mniej sie męczą, mniej pocą. Kwestia wyboru to tylko aspekt ekonomiczny - ostrzegam - to pozorna oszczednosc.

Polecam lekture: http://www.autoporadnik.pl/oleje/jaki-olej-do-silnika-wyjasniamy-olejowe-dylematy/artykul?page=0,0

PS

przy obecnym kursie euro Motul X-Cess 5W-40 u Dzika - 135 PLN 5L........

Dziekuje , Dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Czyli bez problemu mogę zalać teraz ten olej http://www.allegro.pl/item895020828_olej_mobil_super_3000_x1_5w40_4l_polecam.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Czyli bez problemu mogę zalać teraz ten olej http://www.allegro.pl/item895020828_olej_mobil_super_3000_x1_5w40_4l_polecam.html?

Poczytaj troszkę o olejach... ten który pokazałeś to tzw. olej hydrokrakowany - "HC SYNTHESE" nie jest to w pełni syntetyczny olej. Tylko kilka firm produkuje prawdziwe syntetyki. Na pewno jednym z nich jest zapodany przez kolegę

... Motul X-Cess 5W-40 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki olej mógł by być? http://www.allegro.pl/item908509047_mobil_1_new_life_0w40_5l_niemiecki_nowosc.html... Pogubiłem się w tym wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki olej mógł by być? http://www.allegro.pl/item908509047_mobil_1_new_life_0w40_5l_niemiecki_nowosc.html... Pogubiłem się w tym wszystkim...

Arkadiuszu dlaczego jestes taki uparty?

Piszesz do dzika:

http://www.a4-klub.pl/smf/motul_najtaniej_na_foruml_wahacze_lem_promocja_czesci_najtaniej-t44215.0.html

na priv i zamawiasz Motul X-cess 8100 5W-40. na nastepny dzien kurier jest u ciebie z filtrem i olejem. ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...