Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie mówi że jest tragiczny..ale żeby zaraz najlepszy :naughty: i do wszystkiego

ja szukam po prostu alternatywy - bo skoro jakość ta sama to po co przepłacać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nikt nie mówi że jest tragiczny..ale żeby zaraz najlepszy :naughty: i do wszystkiego

ja szukam po prostu alternatywy - bo skoro jakość ta sama to po co przepłacać :>

w takim razie polecam: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-6E9FD081-F7755B5D/lidl_pl/hs.xsl/index_9231.htm

po co przepłacać?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówi że jest tragiczny..ale żeby zaraz najlepszy :naughty: i do wszystkiego

ja szukam po prostu alternatywy - bo skoro jakość ta sama to po co przepłacać :>

w takim razie polecam: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-6E9FD081-F7755B5D/lidl_pl/hs.xsl/index_9231.htm

po co przepłacać?????????

wlasnie :good:

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

ile silnik jezdzil na tym oleju?

obawiam sie ze nie byl wymieniony z glupoty tylko zeby nie bylo widac wyciekow :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale handlujesz Motulem?

sprawdzałeś kiedys karty produktów Motula i innych olei w tej samej klasie? bo nie rób scen - nikt nie mówi o olejach z Lidla czy Biedronki tylko innych markowych produktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale handlujesz Motulem?

sprawdzałeś kiedys karty produktów Motula i innych olei w tej samej klasie? bo nie rób scen - nikt nie mówi o olejach z Lidla czy Biedronki tylko innych markowych produktach

to powiedz mi dlaczego kazda honda (dla przykladu) jezdzi na motulu? nikt nie widzi innej alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo wszystkie hondy w serwisie zalewają shelem, poprzednio miałem honde (civic 1.6vtec) i wielu Kolegów smigało na valvoline na przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko cena prawie taka sama jak motula wiec gdzie ta oszczednosc?

oczywiscie nie twierdze ze valvoline jest zly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić valvo w dobrych cenach np. w IC a taniego Motula tylko na allegro..

Ale są jeszcze inne oleje o naprawde dobrych parametrach np. Gulf, Petronas - wchodzą dopiero do nas i są mało znane a ceny mają naprawde dobre a co najważniejsze nie są rozlewane w PL i na razie jeszcze nie podrabiane..

Chodziło mi o jakąś konstruktywną dyskusje bo po to jest forum a nie albo Motul albo Lidl - to chyba nie o to chodzi nie ?? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić valvo w dobrych cenach np. w IC a taniego Motula tylko na allegro..

Ale są jeszcze inne oleje o naprawde dobrych parametrach np. Gulf, Petronas - wchodzą dopiero do nas i są mało znane a ceny mają naprawde dobre a co najważniejsze nie są rozlewane w PL i na razie jeszcze nie podrabiane..

Chodziło mi o jakąś konstruktywną dyskusje bo po to jest forum a nie albo Motul albo Lidl - to chyba nie o to chodzi nie ?? :hi:

idź juz spać kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda jest zrocznika 1999 i ma faktyczny przebieg 85tys.km a śmigana była prawie cały czas na Mobilu 1 5w50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda jest zrocznika 1999 i ma faktyczny przebieg 85tys.km a śmigana była prawie cały czas na Mobilu 1 5w50

Ja bym został przy tym oleju, jeśli nic sie nie dzieje to po co szukać zmian, chyba jedynie dla oszczędności ale o tym nie pisałeś że chcesz taniej.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2010, 08:45_________________________________________________

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

ile silnik jezdzil na tym oleju?

obawiam sie ze nie byl wymieniony z glupoty tylko zeby nie bylo widac wyciekow :thumbdown:

Czytałem ten wątek cały i sporo razy ktoś odpowiadał Rajmondo'wi, ale nikt nie zauważył że to jest 1 post tematu sprzed 3 lat, ten kotlet już troszki capi :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi sie wydaje ze honda głosniej pracuje na tym oleju

szwagierek ma taki samą ale od kilkukrotnym wiekszym przelocie i pracuje zdecudowanie ciszej a ma olej 5w40

może zalać ten standart 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie zmienić Mobila 5W50 na dobry syntetyk 5W40 - do tego silnika w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do 2.0 TFSI oprócz Motula Specific 504.00-507.00? Przebieg 205 000km.

Motul 8100 X-cleen czy 8100 X-cess lepszy? W innym, poprzednim samochodzie lałem Mobila1 i byłem naprawdę zadowolony (regularne przeglądy i był wręcz czyściutki przy wymianie, praca silnika równa, zero dolewek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do 2.0 TFSI oprócz Motula Specific 504.00-507.00? Przebieg 205 000km.

Motul 8100 X-cleen czy 8100 X-cess lepszy? W innym, poprzednim samochodzie lałem Mobila1 i byłem naprawdę zadowolony (regularne przeglądy i był wręcz czyściutki przy wymianie, praca silnika równa, zero dolewek)

Motul 8100 X-clean+ 5W-30 jest dla Ciebie najlepszy. Ja tez uwazałem ze Mobil jest dobry dopóki nie przesiadlem sie na Motula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do 2.0 TFSI oprócz Motula Specific 504.00-507.00? Przebieg 205 000km.

Motul 8100 X-cleen czy 8100 X-cess lepszy? W innym, poprzednim samochodzie lałem Mobila1 i byłem naprawdę zadowolony (regularne przeglądy i był wręcz czyściutki przy wymianie, praca silnika równa, zero dolewek)

Motul 8100 X-clean+ 5W-30 jest dla Ciebie najlepszy. Ja tez uwazałem ze Mobil jest dobry dopóki nie przesiadlem sie na Motula...

A w czym czujesz wyższość motula? Parametry ma lepsze mobil - testy laboratoryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do 2.0 TFSI oprócz Motula Specific 504.00-507.00? Przebieg 205 000km.

Motul 8100 X-cleen czy 8100 X-cess lepszy? W innym, poprzednim samochodzie lałem Mobila1 i byłem naprawdę zadowolony (regularne przeglądy i był wręcz czyściutki przy wymianie, praca silnika równa, zero dolewek)

Motul 8100 X-clean+ 5W-30 jest dla Ciebie najlepszy. Ja tez uwazałem ze Mobil jest dobry dopóki nie przesiadlem sie na Motula...

A w czym czujesz wyższość motula? Parametry ma lepsze mobil - testy laboratoryjne.

W tym że na Mobilu silnik brał mi 1L na 10tys. na motulu nie bierze ni grama. najprostszy test na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , moja audiczka ma przebieg 320 tyś mam ją już ponad 6 lat, kupiłem jak miała przebieg 140 od Holendra.Od samego początku leje tylko i wyłącznie MOBIL1 0-40 SENTETYK. Nigdy nie regenerowałem turbinki i nic nie było robione w silniczku. Wymieniam olej co 12- 14 tyś max. Zawsze zakładam filtr oleju bosch lub Man .Dodam, że auto jeździ na gazie już 80 tyś. Z mojego doświadczenia wiem, że przebieg nie ma znaczenia .Porównywałem głośność pracy z "niby" serwisowaną 1,8 t prosto z "Niemca" która rzekomo miała 160 tyś , to przy mojej chodziła jak "pralka".Znaczenie ma eksploatacja, dbałość o najlepsze filtry i oleje i częstotliwość wymiany. :):)

Edytowane przez dareka44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...