Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaki rozrząd, firmy godne polecenia - za i przeciw?


kris25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. mam pytanko, odnośnie rozrządu tj. rolki ,pasek,napinacz.. Moje pytanie brzmi. jakie firmy polecacie.. ?

Niedługo będę zmieniał cały rozrząd i elementy które wchodzą w jego skład, a nie chciałbym zakładać jakiś tandetnych zamienników..

i jaki filtr paliwa..? oczywiście firma..

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio wymieniałem i polecam pasek contitecha, rolki i napinacze SKF bądź INA (czasami do SKF wkładają części firmy INA) no i nie zapomnij o pompie wody. A filtry to juz jak chcesz ja zakładałem MANNa a z resztą było wiele na ten temat na forum wystarczy poszukać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek rozrządu Contitech

rolka napinająca Ruville lub INA

rolka prowadząca Ruville lub INA

pompa wody Ruville

pasek klinowy Contitech

rolka prowadząca Ruville

koszt całkowity 437 zł od mojego sprawdzonego sprzedawcy [kupowałem u niego już 2 razy]:

http://www.allegro.pl/item529048701_rozrzad_audi_a4_a6_passat_golf_iii_iv_1_9_tdi_hit.html

doradzi dokładnie w razie wątpliwości

pozdro :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem A4 1.9 TDI AFN 110 KM 1996r. Mam zamiar zmienić rozrząd i cały czas zastanawiam się z jakich producentów części ma się on składać. Do tej pory myślałem, że najlepszy zestaw rozrządu to:

-Pasek rozrządu Gates

-Rolka napinająca SKF

-Rolka prowadząca SKF

-Pompa wody SKF

Gdy kupiłem samochód to właśnie taki zestaw sobie sprawiłem i mechanik mi zamontował. Teraz przyszedł czas na kolejną wymianę rozrządu i mam dylemat - jakich firm użyć. Wiele jest opinii porozrzucanych po różnych wątkach, ale nie dają konkretnego odniesienia.

Kiedyś byłem u mechanika i zachwalał że dobry zestaw to:

-Pasek rozrządu Conti

-Rolka napinająca Ruville

-Rolka prowadząca Ruville

-Pompa wody HEPU

Chciałem jeszcze od razu zapytać czy wymieniać napinacze paska klinowego, klimatyzacji oraz ich paski? Czy kupować wzmacnione paski? Co powinno się wogóle wymieniać przy wymianie rozrządu?

Więc z myślą o rozwianiu wątpliwości wychodze z prośbą do klubowiczów o udzielenie konkretnych odpowiedzi wynikajacych z doświadczenia?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o paski to tylko Contitech. Gates odpada.

Napinacze i rolki: SKF

Wszystko na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy wymieniając rozrząd w AFN`ie należy też zamontować jakieś nowe śruby zamiast starych? W niektórych zestawach rozrządu dołączają od razu jakieś śruby, podkładki. Czy obejdzie się bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary temat żeś odkopał, a śruby, jesli nie chcesz żeby głowica ci się w pewnym momencie rozleciała to dla spokoju wymień, szczególnie że śruby są w zestawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zainwestować w ori rozrząd, cena 350 zeta+150 pompa wody do silnika AVF,AWX , a paski to wedle już własnego uznania. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zainwestować w ori rozrząd, cena 350 zeta+150 pompa wody do silnika AVF,AWX , a paski to wedle już własnego uznania. Pozdro

zeby kupic w takiej cenie w aso trzeba miec dobre znizki a malo kto je ma....

sam tez myslalem o ori rozrzadzie do mojego ale w aso krzykneli po znizkach 430zl gdzie w sklepie tez po znizkach na dobrych czesciach (pewnie tych samych co ori) kosztuje 200zl wiec roznica sporo.... wiec bardziej oplaca sie wymienic 2 zesatwy ze sklepu i spokoj na 120tys niz jeden ori i 90tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zl dawaj namiary kolego na ten sklep:)pompa wody tez wchodzi w sklad zestawu?:hi:rolki maksgir:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu żyje marzeniami,za 200zł komplet rozrządu z pompą nigdzie nie dostanie...

Szkoda kombinować, nowe ori rozrządy w super cenach ma kolega z forum, sam u niego kupowałem http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/all-kompletny-rozrzad-oryginal-220985/, za zamienniki podobnie wyjdzie więc się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do ahh placilem ponad 500 sama pompa skf 180 grabson gdzie ty kupujesz klamoty zdradz:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam ze w sklad samego rozrzadu wchodzi (pasek, napinacz i rolka) mowa o silniku ahu nigdzie nie pisalem o zadnej pompie wody ona nie jest napedzana rozrzadem i ja jej nie wymianiam

oto ceny czesci kupionych u kolegi z forum :

- pasek rozrządu Contitech 62 zł

- napinacz paska Ina 96 zł

- rolka prowadząca Ina 58 zł

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...